Pytanie:
usunięcie złamanej śruby błotnika / błotnika z oczka
Jonny Cundall
2010-09-03 13:41:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kilka lat temu dokręciłem śrubę mocującą mój tylny błotnik / błotnik do oczka w piaście i pękła, pozostawiając 5mm odcinek śruby wbitej w gwint. Od tego czasu próbowałem różnych rzeczy, aby to usunąć, a wszystko kończyło się fatalną porażką. Musiałem więc użyć mniej skutecznych błotników, które są mocowane do widełek za pomocą opasek kablowych.

Próbowałem:

  1. ilość wystającego metalu za pomocą małych szczypiec: za mało metalu, aby go uchwycić

  2. przy użyciu wykrętaka do śrub gwintowanych tego typu: brakowało gwintu odsłonięty z drugiej strony, aby wyciągacz mógł się uchwycić

  3. Próba przewiercenia w środku śruby: wiertło pękło!

  4. ol>

    Mile widziane pomysły!

    Rama jest aluminiowa. Rower jest typu audax / sportive.


    Aktualizacja: próbowałem wszystkiego, co sugerowano, z wyjątkiem lampy lutowniczej, ale bez skutku. Więc poddałem się i dostałem nową ramę, coś, o czym myślałem od jakiegoś czasu, ponieważ pokazywało jej wiek.

Dwa odpowiedzi:
#1
+7
tplunket
2010-09-03 16:25:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz spróbować pokroić za pomocą dremela lub podobnego narzędzia „nacięcie” w śrubie, które pozwoliłoby na dopasowanie płaskiej krawędzi. Zanurz śrubę / obszar w penetrującym smarze (PB Blaster lub podobny) lub amoniaku , pozwól mu usiąść i pracować przez kilka minut (niektórzy ludzie zalecają 24 godziny), a następnie spróbuj „zacisnąć” przez oczko.

Możesz także spróbować podgrzać go za pomocą propanu palnika przez około 30 sekund, a następnie spróbuj ponownie dokręcić śrubę przez oczko.

w Twojej odpowiedzi podoba mi się to, że daje mi to pretekst do zakupu większej ilości narzędzi. Metoda dremel wydaje mi się najbardziej wiarygodna.
używamy dremel z ładną małą tarczą tnącą dużo. Koniecznie zaopatrz się w wiertła do szlifowania / polerowania! ha ha.
#2
+4
Rodney Schuler
2010-09-03 21:35:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zabierz rower do lokalnego warsztatu samochodowego / warsztatu. Śruby w ślepym otworze ze ściętym łbem to częsty problem motoryzacyjny. Będą mieli narzędzia do rozwiązania tego problemu. 5 mm znajduje się na małej stronie śrub samochodowych, więc może być konieczne skontaktowanie się z więcej niż jednym sklepem, aby znaleźć taki z wyciągaczem do śrub (aka łatwym do demontażu) dla śrub 1/8 "lub 3/16".

Edytuj: ponownie czytając swoje pytanie (i tym razem podążając za linkiem) widzę, że już wpadłeś na pomysł łatwego wyjścia. To, czego warsztat samochodowy prawdopodobnie będzie w stanie zrobić, czego nie możesz zrobić w domu, to użyć wiertarki do wytarcia małego otworu w środku zakleszczonej śruby. Ten mały otwór zapewni wykrętakowi do śrub większą powierzchnię dla lepszego chwytu.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...