Pytanie:
Jak mogę zbudować własny cyklometr typu open source?
user652
2011-02-17 05:35:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem zainteresowany zbudowaniem roweru, ale chciałbym też mieć wolne oprogramowanie / sprzęt. Jak mogę zbudować cyklometr za pomocą oprogramowania open source? Czy byłoby możliwe znalezienie sprzętu do ponownego flashowania lub otwartych schematów?

PCB = płytka drukowana? W przeciwieństwie do części mechanicznych?
-1
OK, zmieniono tytuł, aby to odzwierciedlić. Mechaniczne prędkościomierze / drogomierze są dość rzadkie, a komputer rowerowy jest z natury elektroniczny.
@Neil Fein: nie, zmieniasz pytanie. Nie możesz zrozumieć, że kluczowe tematy to PCB i Open-source. Musi zawierać zarówno skojarzenia dotyczące oprogramowania, jak i sprzętu. Słowo * elektroniczny * jest niejasne, nie jest precyzyjne. I nie buduję * własnego * cyklometru, a raczej * społecznego cyklometru *, na który każdy może wyglądać tak, jak chce - i buduję go na innym, jak w nauce. Proszę, nie zmieniaj mojego pytania, jeśli nie możesz zrozumieć, tematy są bardzo ważne.
@Neil Fein: przepraszam, ale w ogóle nie rozumiesz tematu, widzę to po twoim wyborze słowa * mechaniczny *. Zobacz odpowiedzi, że mają tam chipy * małe komputery * (w rzeczywistości bardzo wydajne komputery), na których możesz robić rzeczy z * oprogramowaniem * i niektórymi częściami fizycznymi, części mechaniczne to tylko niewielka część - nie jest to główny punkt, nie zmieniaj punktu skupienia w tym pytaniu.
@hhh - Czy chcesz rozpocząć projekt ** open source **? A może cię nie rozumiem? Pozbyłem się terminu PCB, ponieważ nie jest jasne, co to znaczy w kontekście witryny rowerowej.
@hhh - Żeby było jasne, bardzo się staram zrozumieć, o co chodzi w tym pytaniu.
@Neil Fein:, czy mówisz, że * cyklometr * nie ma nic wspólnego z rowerami? lol ... * rozpocznij projekt *, żyjemy w * it *. Lubimy się bawić na rowerach, dlaczego nie tolerujesz zabawy? Myślę, że większość z nas, odpowiadających i mnie, nie obchodzi terminy i takie rzeczy w tak zwanych * projektach *, pracujmy. Jeśli nie możesz zrozumieć, spójrz, jest wielu innych ludzi, którzy rozumieją, przeczytaj odpowiedzi. Bardzo fajny!
Cyklometry są wyraźnie na temat. To pytanie jest po prostu niejasne, ponieważ jest obecnie napisane i chcę je zrozumieć. Stack Exchange, firma, która prowadzi te tablice, bardzo jasno określa, do czego mają być używane, a to jest zadawanie pytań i odpowiadanie na nie. Nie próbuję nikomu zrujnować zabawy. Jednak pytania muszą być jasno napisane lub przynajmniej zrozumiałe, a tego moim zdaniem jeszcze nie ma. Robię, co w mojej mocy, żeby ci pomóc, a nie ukrywać.
@Neil Fein: * Co masz na myśli? * Tak, pytam tutaj, inni ludzie odpowiadają i dobrze rozumieją - zauważ, że istnieje jasno zdefiniowane, zrozumiałe pytanie dotyczące rowerów, na które już jest wiele zrozumiałych odpowiedzi. Jeśli chcesz usunąć to pytanie, usuń również [1], [2] i wiele innych pytań związanych z oprogramowaniem. [1] http://bicycles.stackexchange.com/questions/1689/bicycling-apps-for-android [2] http://bicycles.stackexchange.com/questions/725/iphone-4-bike-mount-recommendations
@hhh - nie wiem, jak wyrazić się jaśniej niż to: ** Nie chcę zamykać ani usuwać tego pytania **.
@Neil Fein: czy mógłbyś wtedy usunąć spam z komentarzy? Przepraszamy, ale to naprawdę przeszkadza nam w pracy z licznikiem. Pracujemy nad tym. W przyszłości uporządkuję wszystko, jeśli uznam to pytanie za niezrozumiałe, ale obecnie nie mam, a odpowiedzi są bardzo pomocne.
To nie jest spam - a nawiasem mówiąc, e-mail marketingowy - to próba zrozumienia pytania, legalne wykorzystanie komentarzy.
@Neil Fein: lol wyraźnie żyjesz w innym świecie. Obejrzyj [1], przez * spam * mam na myśli niepotrzebne nadęty, nieistotne informacje (jak na szkicu). Nasza dyskusja odwraca uwagę od rozwiązania tego pytania. Czy więc powinniśmy usunąć * spam *? [1] http://www.youtube.com/watch?v=xmz_FD-YxUo&feature=fvst
Głosuję za zamknięciem tego pytania jako niezwiązanego z tematem, ponieważ jest to niezwykle szerokie pytanie, które dotyczy głównie elektroniki, a nie kolarstwa. (Test praktyczny: czy łatwiej byłoby wyjaśnić niezbędne informacje dotyczące jazdy na rowerze ekspertowi w dziedzinie elektroniki, czy też wyjaśnić niezbędną elektronikę rowerzyście? Oczywiście to pierwsze i bardzo, bardzo daleko).
@user652 czy to idzie w kierunku, który Cię interesuje? https://www.youtube.com/watch?v=D-5V7s0GflU
Rozumiem, że to późno, ale ... jeśli nie rozumiesz pytania, nie zmieniaj go.
Głosuję za zamknięciem tego pytania jako niezwiązanego z tematem, ponieważ należy ono do http://electronics.stackexchange.com/
Trzy odpowiedzi:
#1
+5
Amos
2011-02-17 06:26:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najbardziej szczegółowe konto / szczegóły dotyczące budowy własnego licznika rowerowego, z którymi się spotkałem, znajdują się na PIClist.

Te strony zawierają szczegółowe instrukcje dotyczące budowy komputera rowerowego przy użyciu mikrokontroler PIC połączony z czujnikiem Halla (wykrywa magnes przymocowany do szprychy, gdy koło się obraca). Oprócz szczegółów kompilacji zawiera również szczegółowe omówienie procesu projektowania, który twórca podjął podczas tworzenia komputera.

#2
+3
mgb
2011-02-17 05:43:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najłatwiejszą platformą jest prawdopodobnie arduino - najbliższy rower, jaki mogę znaleźć, to ten

+1 fajne, więc nie muszę kupować cyklometru z zamkniętym kodem, miałem w pobliżu kilku arduino.
Przy prędkościach, które dzieją się na rowerach, bardzo łatwo jest po prostu policzyć sygnały z magnesu + przełącznika z przerwaniem. Najtrudniejszą częścią jest prawdopodobnie odpowiedni tani wyświetlacz
Czy mogę pokroić arduino tak, aby było wielkości kciuka, odporne na warunki atmosferyczne i mocowane na kierownicy?
@wdypdx22: Użyłem tej bestii [1]. Bardzo mały, a teraz planujący automatyczne smarowanie łańcucha, ale niepewny twoich wymagań. Sprawdź specyfikacje. [1] http://www.pjrc.com/teensy/
Istnieją wersje nano do montażu powierzchniowego http://arduino.cc/en/Guide/ArduinoNano lub jest to http://www.arduino.cc/en/Main/ArduinoBoardLilyPad
@mgb: fajne. Czy są objęte tą samą nieograniczoną licencją co Arduino? Teensy najwyraźniej nie są, więc te bestie mogą być lepszymi opcjami.
@hhh wszystkie warianty arduino są darmowe i open source, używają również tego samego bardzo prostego IDE i języka. Możesz także kupić tablice do klonów arduino od lokalnych producentów, niektóre mniejsze i tańsze.
#3
+2
Peter Gamma
2020-05-31 19:38:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Próbowałem pobrać dane z czujnika ANT w czasie rzeczywistym z zegarka Garmin do komputera. Ale to jest trudne. BLE jest łatwiejsze. Poniższy licznik rowerowy jest bardzo prosty, ale użytkownik może go modyfikować:

Pyloton: Komputer rowerowy CircuitPython. Komputer rowerowy Open Source, który wyświetla tętno, prędkość, kadencję i informacje o odtwarzaniu utworu.

https://learn.adafruit.com/pylotonTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...