Pytanie:
Jak wyczyścić wewnętrzne gwinty lutownicy?
Goodbye Stack Exchange
2010-09-22 01:14:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Instaluję kosz na moim krążowniku i wkręcanie niektórych śrub imbusowych w mocowania widelca jest trudne. Wydaje się, że wewnątrz gwintów lutowniczych znajduje się brud lub tłuszcz. Wkręcanie śrub na siłę może uszkodzić gwinty.

Jak dokładnie wyczyścić wewnętrzne gwinty, używając typowych artykułów gospodarstwa domowego?

Uwaga: osoby instalujące bagażniki i błotniki często napotykają te same problemy . Wspominam o tym tutaj, więc wyszukiwanie tych terminów spowoduje wyświetlenie tego pytania.)

Po wyczyszczeniu gwintów, kiedy wkręcisz tam śrubę, lekko nasmaruj gwinty śruby, aby nie ryzykować późniejszej rdzy.
Trzy odpowiedzi:
#1
+8
Bizee Biker
2010-09-22 01:36:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używam Q-tipów i odtłuszczacza (WD40 lub podobny będzie działał). Spryskać, zetrzeć. Moczenie pomaga ciąć trudne do usunięcia zabrudzenia.

Zakładam, że końcówki Q kurczą się po zanurzeniu ich w odtłuszczaczu? (W przeciwnym razie nie pasowałyby.)
Może to pomóc w przypadku brudu, ale może nie pomóc w przypadku farby. Wielu producentów może pomalować gwinty, utrudniając zagrozenie śrubom. Mosiężne szczotki druciane mogą działać najlepiej, jeśli jest to twój problem.
Farbę i zadziory w gwintach można wyczyścić kranem. To narzędzie dla mechanika, które wycina gwinty. Uważaj, jeśli użyjesz go źle, możesz całkowicie zniszczyć nici. (Wiem, że plakat mówił o zwykłych artykułach gospodarstwa domowego. W dzielnicy robotniczej, w której dorastałem, były to zwykłe narzędzia gospodarstwa domowego; przychodzi mi do głowy kilka osób, które je miały. znajdź kogoś, kto może ci go pożyczyć).
Zakładam, że może pomóc środek czyszczący na bazie cytrusów (np. SimpleGreen).
Nie myślałem o tym, dopóki nie spróbowałem tego zrobić dzisiaj, ale działa to znacznie lepiej w przypadku tanich wacików bawełnianych niż w przypadku markowych końcówek Q, które mają dużą ilość bawełny na końcu.
#2
+6
Drew Stephens
2010-09-22 02:21:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie szczotka do czyszczenia mosiężnych gwintów o odpowiedniej średnicy: thread cleaning brushes

Amazon sprzedaje kilka opcji, ale lokalny sklep z narzędziami prawdopodobnie będzie miał więcej opcje.

Twój link do Amazon prowadzi do wyników wyszukiwania hasła „skręcona szczotka z mosiądzu” zamiast „skręconej szczotki z mosiądzu”, co daje 18 wyników zamiast trzech.
Właśnie zredagowałem go do mosiężnego pędzla dla linku
Zapytałem, jak zrobić te typowe artykuły gospodarstwa domowego ... ale te są bardzo fajne!
#3
+1
Glenn
2010-10-02 09:00:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po wyczyszczeniu gwintów spróbuj uruchomić śrubę od tyłu, która powinna ustawić wszystkie gwinty w jednej linii na zewnątrz, w którym zamierzasz wkręcić ... tylko myślTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...