Pytanie:
Czego szukać w wysokiej jakości pedałach do rowerów górskich?
JeffV
2010-12-12 20:59:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po kilku przejażdżkach po błotnistych szlakach stwierdzam, że moje pedały Norco Bush Pilot robią się nierówne i nie obracają się zbyt dobrze. Dodatkowo plastik pedałów jest dość zniszczony.

Zdaję sobie sprawę, że rower nie jest dokładnie z wyższej półki, ale na co powinienem zwrócić uwagę oceniając jakość pedałów?

Moja intuicja jak dotąd należy szukać: 1) dobrego uszczelnienia na każdą pogodę wokół łożysk 2) platformy gotowej do trudnego użytku (stal?).

Dwa odpowiedzi:
#1
+4
breese524
2010-12-13 21:57:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Potrzebujesz pedałów z uszczelnionymi łożyskami i metalowym trzpieniem. Myślę, że plastikowa platforma byłaby mniej bolesna w przypadku kontaktu z nią goleni, ale metal byłby bardziej wytrzymały. Chcesz, aby platforma była dość otwarta, aby błoto mogło przejść.

#2
+4
d-a-n-i-e-L
2010-12-22 20:22:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Poleciłbym pedały WTB Momentum Grease Guard lub inne pedały z portem smarownicy. Jedynym sposobem, aby pedały (lub jakiekolwiek łożyska) działały w trudnych warunkach pogodowych, jest ich dobre nasmarowanie, a nie jest to łatwiejsze niż użycie smarownicy.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...