Pytanie:
Czy plastikowa tuleja jest opcjonalna do montażu suportu GXP?
Jay Cummins
2010-10-23 17:33:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zabrałem ramę do sklepu rowerowego, żeby pogońić gwint po stronie napędu. Kiedy wróciłem do domu, zdałem sobie sprawę, że nie założyli plastikowego rękawa (bo im go nie dałem). Nic o tym nie powiedzieli, więc czy to tylko po to, żeby nie dopuścić do kurzu / brudu?

A jakie jest oficjalne określenie tego plastikowego rękawa?

alt text

Dwa odpowiedzi:
#1
+6
Gary.Ray
2010-10-24 08:36:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli mówisz o rzeczach, które wyglądają jak cienkie, szerokie plastikowe podkładki, które znajdują się po zewnętrznej części obu stron osi suportu, nazywane są one uszczelkami łożysk .

Zakładając, że mówisz, że uszczelnienia łożysk nie były zamontowane, to absolutnie bym zdjął korby i je zamontował. Zaprojektowano je tak, aby większość gruzu nie wpadała do suportu, dzięki czemu wytrzymuje znacznie dłużej.

Jeśli masz odpowiedni ściągacz do korby, możesz to zrobić samodzielnie. Zdejmij korby, nałóż cienką warstwę smaru na wewnętrzną stronę uszczelek, a następnie dociśnij je mocno do osi suportu. Powinny mocno osadzić się w zewnętrznym rowku suportu.

Jeśli mówisz o przezroczystym plastikowym cylindrze na zdjęciu, to nie wiem, jak to się oficjalnie nazywa, ale myślę, że możesz to zrobić bez tego. Brak tego może oznaczać, że musisz częściej sprawdzać i dokręcać suport, ale nie uważam, że jest to konieczne.

Miałem na myśli przezroczysty plastikowy cylinder. Od tego czasu znalazłem inne fora, na których ludzie mówią, że nie jest to konieczne, ale dobrze jest mieć. Odłożę go z powrotem, gdy następnym razem będę pracował na rowerze.
To właśnie bym zrobił - zwykle w ramie jest otwór spustowy, a cylinder pomoże zapobiec przedostawaniu się mazi do kulki w ten sposób.
#2
+4
curtismchale
2010-10-24 09:14:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rzuciłem okiem na informacje o gwarancji Truvativ i gwarancja traci ważność, jeśli BB nie jest prawidłowo zainstalowany. Ponieważ obecnie nie jest poprawnie zainstalowany, jeśli coś się z nim stanie, nie masz żadnej gwarancji technicznej.

dobrze wiedzieć, chociaż nie podlegam gwarancji (rama jest nowa ... nie suport).


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...