Pytanie:
Czy mój rower szosowy zmieści się na bagażnikach w autobusie komunikacji miejskiej teraz, gdy założyłem na niego błotniki?
DC_CARR
2011-01-15 00:19:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Do pracy jeżdżę przez większość dni. Jeśli się przeziębię, czasami wskakuję do autobusu. Jadąc autobusem nie oszczędzam czasu, więc rzadko to robię.

Około miesiąc temu zainstalowałem plastikowe błotniki firmy Planet Bike na moim rowerze, Schwinn Tempo z połowy lat 80-tych. Mam błotniki Hardcore. http://www.amazon.com/Planet-Bike-Hardcore-Road-Fender/dp/B002KCFSPI

Jestem prawie pewien, że stojaki na rowery w autobusach komunikacji miejskiej są dość uniwersalne, przynajmniej w USA. Wydają się być takie same we wszystkich autobusach tranzytowych, z których korzystałem w Kalifornii i okolicach Chicago. Może są różne - ale w tych dwóch obszarach wydają się być takie same. http://bicycling.511.org/transit.htm

Moje pytanie brzmi: Czy błotniki będą kolidować z kierownicą przechodzącą przez przednie koło?

Nie próbowałem tego, ponieważ nie chcę przeszkadzać innym użytkownikom autobusu jeżdżąc rowerem to może nie pasować.

Kiedy stojaki rowerowe były nowe w SF Muni, pamiętam, że Muni miał bagażnik w jakimś biurze (Van Ness?), Gdzie rowerzyści mogli go wypróbować. Nawet jeśli nie jesteś kierowcą Muni, warto zadzwonić do firmy tranzytowej, aby sprawdzić, czy gdzieś jest dostępny bagażnik próbny, wtedy możesz wypróbować swój rower z błotnikami.
Trzy odpowiedzi:
#1
+5
freiheit
2011-01-15 01:25:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawdopodobnie dobrze

Mam rower (Surly LHT) z kołami 700c, szerokimi oponami (35mm) i pełnymi błotnikami (myślę, że ten sam model, ale następny rozmiar większy) . Lokalne autobusy mają 2 lub 3 różne typy regałów i działa na każdym z nich. W przypadku niektórych stojaków na 3 rowery trudno jest założyć ramię na oponę w środkowym bagażniku, ale błotnik tak naprawdę nie stanowi problemu; zwykle mogę go po prostu przenieść na przedni stojak, jeśli jest to jeden z tych autobusów. Myślę, że ten problem może mieć więcej wspólnego z konserwacją, ponieważ przy identycznych zębatkach część ramienia wysuwa się wystarczająco daleko, a część nie.

Jedno zastrzeżenie: masz wybór między powolnym uszkadzaniem błotnika przez umieszczenie ramienia na błotniku lub ewentualnie nieco mniej pewny chwyt, umieszczając je na przednim końcu błotnika. U mnie ten kawałek błotnika wydaje się być w porządku, mimo że często rozbijam o niego ramię bagażnika autobusowego; w najgorszym przypadku mógłbym to odciąć, ponieważ kawałek błotnika wystający z przodu korony widelca nie wydaje się tak istotny.

Zasadniczo bagażniki są zaprojektowane tak, aby poradzić sobie z typem cruiser i dojeżdżającym do pracy rowery, a rower szosowy z błotnikami jest bardzo podobny do tych celów. Istnieje rodzaj bagażnika, ale z pewnością istnieją pewne różnice, więc możliwe, że bagażniki na rowery do autobusów są w jakiś sposób inne.

#2
+2
zigdon
2011-01-15 00:41:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miałem swój folder na półkach autobusowych z błotnikami i to nie był problem. Ale to z mniejszymi kołami niż Tempo, więc nie jestem pewien, czy to naprawdę odpowiada na twoje pytanie. FWIW, kierownica zawsze wydaje się rozciągać dalej, niż potrzebuję do rowerów szosowych, więc nie rozumiem, dlaczego nie rozciągałaby się wystarczająco, aby przejść przez błotniki.

Odpowiada na moje następne pytanie, czy mój folder zmieści się w tych stojakach, jeśli BART kiedykolwiek zawiedzie! Myślę, że to ty byś zapytał o to!
Ha - nigdy nie próbowałem zabierać twojej teczki do autobusów. Myślę, że zdecydowałbym się go złożyć i albo zabrać do autobusu, albo schować pod nim. Nie podoba mi się to, jak krótka jest kierownica na bagażniku, chociaż myślę, że nie jest tak źle, jeśli zaczepisz ją PASTĄ do mostka na ramie, zamiast do koła.
#3
+2
Mathews Hollinshead
2015-04-03 22:26:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właśnie wypróbowałem wczoraj w autobusie mój nowy duży rower typu cruiser i błotnik przedniego koła nie został uszkodzony, ale autobusy nieustannie przenoszą siły w różnych kierunkach od nierówności, dziur, zakrętów, przyspieszania, zwalniania i hamowania, więc mój Problem polega na regularnym używaniu stojaków autobusowych w miarę upływu czasu. Jest też problem z tylnym błotnikiem roweru, ale ma to związek z naszymi lekkimi pociągami kolejowymi, a nie autobusami. Nasze lekkie pociągi Minneapolis mają pionowe stojaki w każdym wagonie (przednie koło zaczepia się u góry, a tylne koło roweru pasuje do pionowej szczeliny na poziomie podłogi). Dlatego te pionowe stojaki kładą cały ciężar roweru, po zamocowaniu w bagażniku, na tylnym końcu jego tylnego błotnika, zginając błotnik, obciążając wsporniki błotnika, ewentualnie zrywając lakier błotnika i / lub wyrzucając błotnik wyrównania. Chciałbym, aby pracownicy administracji transportu, projektanci rowerów i projektanci bagażników rowerowych byli zamknięci w tym samym pomieszczeniu, kiedy specyfikacje techniczne tych ważnych akcesoriów zostaną umieszczone w zapytaniu ofertowym.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...