Pytanie:
Czy istnieje rower typu wszystko w jednym, którego mogę używać do kilku rodzajów jazdy?
Starx
2010-11-30 15:59:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy istnieje rower, który można wykorzystać do kilku rodzajów jazdy? Mam tu na myśli dojazdy do pracy, wycieczki, cross country, off-roadowe kolarstwo górskie, a zwłaszcza szlaki.

Rower powinien zawierać cechy kilku specjalnie zaprojektowanych rowerów. Rozumiem przez to co następuje:

  1. Rowery szosowe: lekkie, szybkie, ergonomiczne
  2. Downhill MTB: Sztywne Rama, wysokowydajne zawieszenie i opony
  3. Cross Country: Wygodne (na długich trasach )

Dla mnie , Mam zwyczaj używania MTB do większości czynności, o których wspomniałem powyżej i przez większość czasu nie jest to komfortowe doświadczenie na dłuższą metę.

Pytanie jest więc proste Czy istnieje rower, który zawiera wszystkie zalety w jednym?

Czy z tego pytania może wyniknąć coś użytecznego? Może gdyby było bardziej szczegółowe.
@Jay, Nie wiem, jak pytanie `` Czy istnieje rower typu All-In-One? '' Jest bardziej szczegółowe. Dlaczego mi nie sugerujesz? :)
Prawdopodobnie najlepszą formą tego pytania jest „jaki rower jest najlepszym kompromisem?” ale jest to nadal wysoce subiektywne i mało prawdopodobne, aby doprowadziło do użytecznej odpowiedzi. Zajmijmy się tym na Meta (http://meta.bicycles.stackexchange.com/q/226/605)
@Starx - Zgodnie z powyższym wątkiem meta, co powiesz na „Czy potrzebuję więcej niż jednego roweru?” lub „Czy mogę używać jednego roweru do kilku rodzajów jazdy?” Uważajmy, aby istniejące odpowiedzi nie stały się nieistotne, niektóre z nich są całkiem dobre.
@neilfein, Jeszcze bardziej cię polubiłem. Dokonałem pewnych zmian w pytaniu zgodnie z tym.
@Starx - Możesz rozważyć przyjęcie jednej z tych odpowiedzi jako odpowiedzi, jeśli nie, edytuj pytanie, aby wskazać, jakich innych informacji szukasz.
@Downvoters, Wygląda na to, że dostałem 5 głosów przeciw na to pytanie. Więc próbuję poprawić pytanie. Sprawdź zmianę.
Siedem odpowiedzi:
#1
+22
Gary.Ray
2010-11-30 23:33:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ogólnie można kupić bardzo dobry wszechstronny rower szosowy lub bardzo dobry wszechstronny rower górski. Aby dostać jeden rower do wszystkiego, zawsze będą istnieć kompromisy w takich obszarach, jak waga / wytrzymałość; prędkość / przyczepność; itd.

To powiedziawszy - wiele osób ma jeden rower i używa go do wszystkiego. Gdybym musiał rzucić się na jeden rower, kupiłbym rower górski z zawieszeniem przednim na 29-calowych kołach i następującymi elementami:

  • amortyzowany widelec przedni z blokadą
  • hamulce tarczowe
  • mocowania bagażnika i błotników (oraz bagażnik i błotniki)
  • zapasowy zestaw kołowy

Moim zdaniem zapasowy zestaw kołowy jest kluczowy - w ten sposób może poprowadzić ślizg pod wysokim ciśnieniem na jednym zestawie, a następnie przełączyć się na pokrętło bez kłopotu z wymianą opon na każdym kole.

Jeśli masz na myśli zawieszenie na przednim widelcu z blokadą, moja żona używa 26-calowego roweru z jednym z nich i uważa, że ​​jest on niezwykle wszechstronny.
+1 To jest dobrze wyważony rower, ale w żadnym wypadku nie będzie najlepszy (jazda po szlaku, dojazdy do pracy, zjazdy itp.) Io to chodzi.
Kiedy byłem młody, ja i wszyscy moi znajomi nie mieliśmy problemów z jazdą na rowerze górskim bez zawieszenia na naszych rowerach. Mój obecny rower nie ma opon do użytku w terenie, ale myślę, że gdybym miał odpowiednie opony, z łatwością mógłbym jeździć w terenie.
Kiedy podróżuję moim vanem przez dłuższy czas, chcę mieć tylko jeden rower. Idę z moim lekkim wyścigowym twardym ogonem i dwoma zestawami kół. Około 10 kg, więc nie jest super lekki na drodze, ale niedaleko mojego roweru szosowego. Miałem wielu ludzi na rowerach szosowych, którzy robili na nim takie rzeczy jak The Marmotte. Nie ścigałbym się na nim z górki, ale da sobie radę CC z odpowiednimi kołami.
#2
+15
Unsliced
2010-11-30 23:38:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zawsze są kompromisy, więc zależy to od tego, co robisz, ale prawdopodobnie zawsze będą argumenty przemawiające za wieloma rowerami. Prosta odpowiedź jest jednak taka, że ​​nie ma czegoś takiego jak rower typu „wszystko w jednym” (chyba że masz naprawdę małą, wąską definicję słowa „wszystko”).

Mój rower przełajowy jest świetny (zaznacza ciężki, zakres biegów, terenowe, wygodne skrzynie), ale mój stały jest znacznie lżejszy (więc jest szybszy, mniej atrakcyjny dla złodziei, łatwiejszy w utrzymaniu), mój rower do jazdy na czas jest najszybszy (ale nie tak przydatny do dojazdów do pracy), a mój rower szosowy jest zbyt delikatny do codziennego użytku (i zbyt przyjemny).

Nie mogłem robić zakupów na moim rowerze trialowym, nie chciałbym zostawić roweru szosowego (lub trialowego) zamkniętego z dala od domu, nie mogłem ścigać się na moim naprawionym (nawet jeśli Chciałbym).

Więc przełaj jest najbliższy wszechstronności, ale są rzeczy, których nie może zrobić (nie jest szybki, jest stosunkowo ciężki).

dokładnie - gdyby istniał rower typu all in one, nie byłoby wymówki, by utrzymywać tak różnorodną kolekcję maszyn.
Zgoda - jedną z przyjemności związanych z rowerami jest to, że możesz mieć kilka, więc mam zarówno leżącego *, jak i * Bromptona, ponieważ rozwiązują radykalnie różne problemy (i, eee, kilka innych rowerów do innych celów ...)
Stąd odpowiedź na pytanie żony - "ile rowerów potrzebujesz?" = O jeden więcej niż mam.
Jeśli nie można znaleźć All-In-One ... czy około dwóch rowerów może pokryć cały zestaw?
@Starx szczerze mówiąc, nie. Każdy styl roweru istnieje z jakiegoś powodu i jeśli jest to dla Ciebie ważne, będziesz chciał go mieć w swojej szopie, ale jest wystarczająco dużo różnych cech, które sprawią, że pokrycie ich wszystkich w ograniczonej liczbie będzie trudne. Każdy z moich motocykli może zrobić coś konkretnego, czego żaden inny nie potrafi, więc jeśli tego chcę od konkretnej jazdy, to używam tej maszyny. To, czy możesz pójść na kompromis w kwestii wymagań, aby móc objąć dwa rowery, będzie zależało od Twoich kryteriów.
#3
+12
Chris Betterton
2010-11-30 16:46:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To dość szerokie pytanie, ale osobiście uważam, że jeśli chcesz mieć jeden rower, który zrobi wszystko, rower przełajowy nie jest złym pomysłem. Możesz na nim jeździć po bezdrożach jak na rowerze górskim z odrobiną umiejętności, możesz założyć na nim opony szosowe i nadal jest wystarczająco lekki do jazdy po szosie, pod warunkiem, że nie masz najwyższej klasy, to Prawdopodobnie będę miał otwory na błotniki i mocowania bagażnika, abyś mógł jeździć w trasie, a rama jest wystarczająco mocna, aby holować przyczepę i powinna wytrzymać lata.

To moje osobiste doświadczenie, odkąd kupiłem ją wcześniej w rok (mam Kinesis Crosslight 5T, ale wiele innych rowerów przełajowych jest podobnych), ale mogą nie spełniać Twoich wymagań. Jeśli dodasz trochę więcej szczegółów na temat różnych rzeczy, których chcesz użyć, możesz uzyskać lepszą rekomendację.

Chociaż z pewnością możesz jeździć rowerem przełajowym w terenie, jesteś ograniczony do szlaków typu fireroad. Istnieją całkiem niezłe rowery górskie typu all-in-one i all-in-one, ale zestaw typu all-in-one, obejmujący oba, może wymagać zbyt wiele.
@domsterr Powiedziałbym, że rower wyścigowy jest ograniczony do szlaków typu fireroad, ale rower przełajowy jest prawie tak samo wszechstronny jak 29-calowy MTB bez amortyzatorów. Powiedziałbym, że amortyzatory są znacznie większym ograniczeniem, gdy jechać z drogi niż koła, biorąc pod uwagę wystarczająco mocne koła i odrobinę ostrożności.
#4
+3
JustinJDavies
2012-10-01 09:45:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używam Surly Cross-Check jako mojego uniwersalnego roweru. Używam opon 23/28 mm (lato / zima) Bontrager Race lite z twardą obudową na co dzień (w tym ścieżka holownicza / płaski szlak). Mam drugi zestaw starych kół / opon z bieżnikiem, które mogę przykleić, jeśli zamierzam jechać po bardzo trudnym terenie.

#5
+1
Leo
2013-03-30 17:50:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wszystkie dobre odpowiedzi. Zastanów się, jakie będzie ich główne zastosowanie i na tej podstawie podejmij decyzję. W ten sposób kompromisy, które podejmiesz, będą mniej widoczne podczas podstawowych przejażdżek. To powiedziawszy i posiadanie wielu rowerów (hybrydowych, przełajowych, górskich z twardym ogonem), gdybym był zmuszony zatrzymać tylko jeden, byłby to mój rower przełajowy Trek Lane ze stalową ramą.

#6
  0
marty
2011-01-17 06:42:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zgadzam się również z odpowiedziami wszystkich, ale przez lata odkryłem, że używam roweru hybrydowego Trek 7.5 FX jako roweru do wszystkiego. Ma na nim mocowania i wszystko, czego potrzebujesz do komunikacji, wycieczek turystycznych, przejażdżek rekreacyjnych, biwakowania, szutrowych dróg i innych dużych imprez rowerowych i jazdy po środkowej.

Mam również rower szosowy Specialized, którego używam do szybkich przejażdżek, wietrznych dni, wyścigów i niektórych wycieczek. Preferuję moją hybrydę do jazdy z dziećmi i przyjaciółmi, którzy nie są zapalonymi rowerzystami i nie mają wytrzymałości i szybkości. Jedyną rzeczą, której nienawidzę w rowerze szosowym, którego używam do jazdy po mieście, jest to, że nie mogę zjechać z asfaltu.

#7
  0
Jason
2013-03-31 15:14:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zgadzam się z wyborem roweru w stylu CX z wyborem kół Opony & do użytku drogowego lub terenowego: jeżdżę na Surly Cross-Check, który jest wystarczająco lekki, wystarczająco wygodny i obsługuje prawie wszystko, czego chcę do zrobienia, chociaż Vaya Salsy (lub nawet Fargo) byłaby prawdopodobnie moim pierwszym wyborem, gdybym zaczynał od zera ...

Witamy w Bicycles SE. Wolimy, aby odpowiedzi na posty na tej stronie były samodzielne. Ponieważ ten post wspiera istniejące odpowiedzi, zamiast dodawać coś nowego do rozmowy, lepiej pasowałby jako komentarz do oryginalnego pytania lub jednej z odpowiedzi. Ponadto, jeśli masz zamiar podać konkretne sugestie, najlepiej byłoby podać uzasadnienie tych sugestii, tj. Cechy, które sprawiają, że te rowery są preferowane.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...