Pytanie:
Czy ktoś może polecić dobry bezobsługowy amortyzator tylny?
ttarchala
2010-09-16 18:42:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Stary szok właśnie oddał swoje życie w mojej starej ramie all-mountain z jednym obrotem. Chciałbym go wymienić na coś mocnego i bezobsługowego, żeby nie martwić się o ciśnienie powietrza, wycieki oleju i inne rzeczy do sprawdzenia przed jazdą. Powinien być również możliwie najbardziej odporny na błoto. Waga, cena, wydajność i wszystkie inne są drugorzędne. Czy ktoś ma dobrą rekomendację? 160 lub 165 mm.

Czy istnieje więcej niż jeden standard montażu tylnych amortyzatorów? Jak przez mgłę pamiętam jakiś rodzaj przegubów kulowych, który był promowany w tym celu kilka lat temu, ale nie wiem, czy to się złapało.

Kwestia montażu tylnych amortyzatorów wydaje się być związana tylko odlegle, prawdopodobnie może to być jej własne pytanie. Prawdopodobnie otrzymasz więcej odpowiedzi z bardziej ukierunkowanym pytaniem!
Jedynym bezobsługowym amortyzatorem będzie solidne ogniwo bez ruchomych części. Nawet wtedy będzie narażony na drżenie na mocowaniach.
Dwa odpowiedzi:
#1
+6
Geoff
2010-09-18 00:47:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wszystkie wstrząsy wymagają od czasu do czasu odrobiny miłości. Tylny amortyzator cewkowy będzie wymagał mniej konserwacji niż amortyzator pneumatyczny. Im prostszy amortyzator, tym mniej czynności konserwacyjnych będziesz musiał wykonać. Jeździłem na lisie tylko z tyłu, ale nigdy nie miałem żadnych problemów. Poleciłbym przyjrzeć się cewce Fox Van R. Rock Shox Vivid również działałby naprawdę dobrze.

Jeśli chcesz dobrze pedałować, powinieneś przyjrzeć się cewkom z wyższej półki, które mają amortyzatory powietrzne.

Dziękuję za odpowiedź, ale nie mogę oznaczyć jej jako przyjętej, ponieważ żaden z zalecanych przez Państwa amortyzatorów nie jest produkowany w długości 160-165 mm.
Przepraszam za to, zapomniałem sprawdzić długość amortyzatorów. Podczas gdy cewki będą działać najlepiej dla Ciebie, będziesz musiał iść z powietrzem. Zajrzałbym do Fox DHX Air lub Rock Shox Monarch RT, ale będą one wymagały okresowego sprawdzania ciśnienia powietrza i serwisowania ich mniej więcej raz w roku (w zależności od tego, ile jeździsz)
#2
+3
Jerry Coffin
2010-09-20 09:56:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​amortyzatory Risse Racing wymagają stosunkowo minimalnej konserwacji. Szybki rzut oka pokazuje, że ich Jupiter 5 (i 5R) są zdecydowanie dostępne w / w przybliżeniu o długości, o którą pytałeś (chociaż powinienem dodać, że są to oba amortyzatory cewki, a moje własne doświadczenie ma wszystko byli ze swoimi wstrząsami powietrznymi).

Nie wymieniają długości amortyzatorów powietrznych, ale twierdzą, że Genesis (na przykład) pasuje do większości ram FS. Mogę o tym opowiedzieć z doświadczenia - jeżdżę na Santa Cruz Tazmon z amortyzatorem Genesis już od długiego czasu (moja to rama przedprodukcyjna bez numeru seryjnego, który otrzymałem, zanim Tazmon oficjalnie rozpoczął produkcję w 1993 roku, i od tamtej pory był tak samo szokujący i wymagał jedynie bardzo minimalnej konserwacji).

Większość Tylne amortyzatory są montowane dość podobnie - chociaż Tazmon to taki, który faktycznie ma dość nietypowy system mocowania.

Dziękuję za odpowiedź i czuję się zobowiązany ją przyjąć, bo prawdopodobnie jest poprawna, chociaż ostatecznie kupiłem amortyzator pneumatyczny, ponieważ amortyzatory, które polecasz, są o wiele droższe, nie wspominając o niedostępności w miejscu, w którym mieszkam.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...