Pytanie:
Noszenie wody podczas tournee?
user652
2011-02-22 02:15:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wcześniejsze pytanie, tutaj, poruszyło kwestię noszenia wody.

Jak nosisz wodę podczas trasy koncertowej? Czy nosisz go w sakwach, workach na wodę, butelkach, pojemnikach lub gdzie indziej? Jak zmienia się Twój przewoźnik w różnych lokalizacjach. Jak widać z wcześniejszego pytania, zdobycie nawet czystej wody nie jest trywialne. Dlatego noszenie dużej ilości wody w miejscach, w których woda może być ciasna, brzmi logicznie. W takim przypadku, gdy dostaniesz wodę, być może butelkowaną. Jak to przydzielisz? Czy nigdy nie wyrzucałeś czegoś, ponieważ potrzebowałeś więcej miejsca na wodę?

Cztery odpowiedzi:
#1
+6
Anthony K
2011-02-28 17:31:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Użyłem starych worków na beczki po winach (lub pęcherzy, łatwo dostępnych w Australii, nie jestem pewien co do reszty świata) zapakowanych w sakwę lub przypiętych do górnej części tylnego bagażnika ( nie najlepsza pozycja, ale byłem w pełni załadowany). Niektórzy powiedzieliby, że delikatny posmak wina to bonus. Widziałem też nieużywane pęcherze dostępne w niektórych sklepach kempingowych.

Dla bezpieczeństwa mam ze sobą również tabletki do oczyszczania wody.

Jak je wypełniasz? Wygląda na to, że albo przepychasz wodę przez kurek, który ma płynąć w drugą stronę, albo rozcinasz górę, a następnie musisz ponownie uszczelnić ten nowy otwór.
Lokalnie mają plastikowy ustnik z zatrzaskiem. Rozsądnym użyciem noża stołowego lub śrubokręta z płaską końcówką można zdjąć osłonę, umożliwiając wypłukanie lub napełnienie pęcherza.
#2
+5
Goodbye Stack Exchange
2011-02-22 06:01:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W rzeczywistości woda jest wyjątkowo gęsta i cięższa niż się ludziom wydaje; może być trudny do przenoszenia. Moim rozwiązaniem jest noszenie wody w czterech standardowych butelkach na rower. Oprócz dwóch koszy na butelki na ramie mojego roweru turystycznego kupiłem również dwa plastikowe koszyki na wodę, które pasują do moich przednich sakw: enter image description here

Możesz przewozić butelki woda w sakwach, trochę trudniej się do nich dostać; będziesz również chciał być bardzo ostrożny, aby nie przeciekać. Proponuję również nosić je nisko w torbach (razem z wszystkim innym, co masz, co jest ciężkie).

Aby przewozić jeszcze więcej wody, możesz kupić torby na wodę kempingową; są to zasadniczo elastyczne plastikowe torby, które zatrzymują wodę, dostępne w każdym sklepie z artykułami kempingowymi. Ponieważ jednak woda jest ciężka i rozlewa się, może być trudno unieść więcej niż kilka galonów. (Mam półtora galona (około 6 litrów) na jeden dzień zwiedzania).

Podejrzewam, że masz na myśli raczej gęsty niż ciężki. Tona piór jest ciężka :)
@moz i jest ciężki! Zwykle nie musisz nosić tony piór, ale możesz potrzebować 10 kg wody.
Możesz również dostać podwójną klatkę na bidon, która jest montowana na siedzeniu. Podobny do tego (http://www.trisports.com/midocasamo.html)
@Kibbee - Wyglądają bardzo poręcznie. Gdybym już nie miał tam rzeczy, dostałbym jeden. Wygląda na to, że bardzo łatwo jest dostać się do wody i włożyć ją z powrotem do klatki.
#3
+3
joseph_morris
2012-10-17 03:04:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przejechałem 2200 km tego lata, używając Tangle Bag Revelate Designs z pęcherzem wodnym Camelbak (mój miał 3 l, ale Tangle Bag pomieściłby co najmniej kolejny litr) może znaleźć większy pęcherz). Działało świetnie. Bez zmiany butelek, tylko jedna rzecz do napełnienia, mniejszy dystans, aby dostać się do wody, a woda dłużej pozostaje chłodniejsza. Gdybyś jechał przez pustynię lub coś takiego, mógłbyś nosić butelki z wodą w klatkach pod nią.

W przypadku innego worka Revelate z przodu („zbiornik paliwa”), między przednim workiem a wspornikiem znajduje się miejsce do przyklejenia końcówki węża Camelbak; mostek ma wycięcie między śrubami zacisku steru, które pomaga utrzymać go w miejscu.

Jedyną drobną wadą toreb Revelate jest to, że chociaż są one w większości wodoodporne, nie są wodoodporne , jak sakwy Ortlieb. Szczególnie w Tangle Bag dostała się do niej znaczna ilość wody podczas dłuższej jazdy w deszczu, myślę, że z powodu dłuższego zamka i jego orientacji. W przeciwnym razie niesamowity produkt.

Kosze na butelki montowane na widelcu mogą być opcją, ale sam ich nie używałem.

Camelbak in Revelate Designs Tangle Bag

#4
+2
Sam Broad
2011-03-01 00:28:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak mówi Anthony, składane butelki / pęcherze muszą być drogą do zrobienia. Pozwalają dostosować ilość wody, którą codziennie nosisz, bez zajmowania dużo miejsca, gdy ich nie używasz.

Podczas podróży po Australii nosiłem kilka składanych butelek o pojemności 2 litrów. Nie używałem ich cały czas, ponieważ miałem też butelki rowerowe, ale przydały się, gdy musiałem wyjść na kilka dni bez dostępu do wody.

Tabletki oczyszczające są również koniecznością!To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...