Pytanie:
Czy zabranie roweru TRAILER na SF Bay Area Rapid Transit jest dozwolone?
DC_CARR
2010-12-18 02:47:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mój partner i ja rozważaliśmy zakup Burley Travoy (http://www.burley.com/products/cargo-utilities/travoy.cfm). Pomyśleliśmy, że możemy to zrobić, ponieważ czasami lubimy kupować artykuły spożywcze w Rainbow w San Francisco, chociaż mieszkamy po drugiej stronie zatoki w Oakland. Wydawało się, że Travoy będzie łatwiej wysiąść z pociągu (z rowerem) i łatwiej będzie trzymać się z dala od innych pasażerów niż nasz Burley Flatbed ... ale czy to w ogóle dozwolone? Nie mówi NIC o przyczepach w żadnej z literatury BART.

Czy jest ktoś, kto próbował nagrać zwiastun w BART? Czy miałeś kłopoty? Czy istnieją inne systemy transportu publicznego, które mają zasady dotyczące przyczep rowerowych?

Odpowiedź można znaleźć lokalnie.
Jeśli głosowanie bliskie ma charakter lokalny, myślę, że to pytanie może być pouczające dla innych w tej samej sytuacji. Większość systemów tranzytowych nie ma polityki na ten temat, a to, czy można wziąć naczepę w tranzycie, tak naprawdę będzie bardziej dotyczyło logistyki i pory dnia.
Odpowiedzi na inne pytania w tej witrynie można również znaleźć lokalnie. Szukam tutaj doświadczeń innych ludzi. Zapytałem agentów BART i zaoferowali sprzeczne odpowiedzi. Naprawdę nie sądzę, że agencja ma jakąś politykę i zastanawiam się, czy inni już grali w tę grę.
Należy pamiętać, że na lokalnym obszarze objętym BART mieszka ludność z małego kraju, takiego jak Szkocja.
To jest * zdecydowanie * zbyt lokalne. Jest to również coś, co może się zmieniać w czasie. Poza tym ... Właściwie to, co jest w tym interesujące i ważniejsze jest to, że * konkretna * przyczepa może być rozsądnie opisana jako bagaż (szczególnie przy niewielkim nakładzie pracy). Na przykład moja przyczepa Christiana byłaby niemożliwa, ale mój Radical Cyclone mógłby działać (po usunięciu kół jest to tylko torba, choć dość duża). Po złożeniu dyszla nie jest już przyczepą i wykazuje niezwykłe podobieństwo do (co w Wielkiej Brytanii nazywa się) wózkiem na zakupy ...
Myślę, na podstawie dyskusji tutaj, że nie ma odpowiedzi na to pytanie - odpowiedź @zigdon's poniżej podnosi kwestię, której nie brałem pod uwagę, zadając pytanie i nie otrzymując odpowiedzi od BART. Mówimy o tej konkretnej przyczepie, ponieważ MOGŁAby się spierać, że jest to bagaż, a nie przyczepa ... Nadal byłbym zainteresowany, gdyby ktoś inny - czy to na BART, czy w podobnych agencjach w innym mieście - miał system tranzytowy z polityką dotyczącą przyczep rowerowych.
Trzy odpowiedzi:
#1
+6
user313
2010-12-23 04:55:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Skontaktowałem się również z BART za pośrednictwem adresu e-mail obsługi klienta podanego na stronie internetowej BART i otrzymałem tę odpowiedź podczas wakacji:

Dave,

Przyczepki rowerowe są dozwolone na BART, z tymi samymi podstawowymi ograniczeniami co rowery (bez rowerów w pierwszym samochodzie lub w pociągach przejeżdżających przez centrum San Francisco, Oakland lub Berkeley w godzinach szczytu). Jedynym dodatkowym ograniczeniem byłaby po prostu dodatkowa świadomość, ponieważ będziesz zużywał więcej miejsca niż zwykły rower i unikanie zatłoczonych pociągów, nawet jeśli nie jest to w ograniczonych godzinach. Dziękujemy za wybranie BART.

Operator nr 6 BART (szybki transport w zatoce) Centrum informacji tranzytowej Tel. 510-465-2278 (operatorzy na żywo) od 6:00 do 23:00 - 7 / dni ”


Cześć,

Zadzwoniłem do BART, a osoba, z którą rozmawiałem, była bardzo miłe i dość pouczające.

Po pierwsze, musisz przestrzegać standardowych zasad dotyczących rowerów BART. Zasadniczo istnieje wiele ograniczeń dotyczących ruchu rowerowego w godzinach szczytu dojazdów do pracy. przestrzegając tych zasad.

Według przedstawiciela, z którym rozmawiałem, w godzinach „poza szczytem” możesz lub nie możesz korzystać z przyczepy. Kierownicy stacji będą patrzeć na długość twojego zestawu -up. Tak więc w okresach niskiego zapotrzebowania prawdopodobnie wszystko będzie w porządku, jeśli Twoja przyczepa i rower są odłączone i kompaktowe, jak to tylko możliwe.

Wiadomość, którą otrzymałem, jest taka. Nie będziesz mógł dojeżdżać do pracy w w godzinach szczytu z przyczepą. Pewnie nie przeszkadza Ci korzystanie z niektórych zwiastunów poza godzinami szczytu; z wyjątkiem okresów, gdy w mieście odbywa się duże wydarzenie.

Sugeruję, abyś wybrał w godzinach szczytu, kiedy nie jest to strasznie niewygodne i wypróbuj yo Twoja konfiguracja przyczepy rowerowej. Ponadto, według przedstawiciela BART, jeśli masz zorganizowane sprawy, a Twoja przyczepa to w zasadzie duży bagaż, prawdopodobnie dobrze jest jechać poza godzinami szczytu.

#2
+3
zigdon
2010-12-21 01:27:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Domyślam się, że BART bardzo celowo NIE tworzy polityki w tej sprawie. Nie byliby w stanie stworzyć takiego, który dopuszczałby przyczepy, ale dopóki nie zostali zmuszeni do wypowiedzenia się w tej sprawie, staje się to kwestią pozostawioną przez agenta stacji. Tak, to utrudnia planowanie tego, co wiesz, że jest dozwolone, ale myślę, że jest to lepsze niż stanowcze „nie, nie możesz tego zrobić”.

Słuszna uwaga. Nie myślałem o tym z tej perspektywy. Jak dotąd wydawało się, że unikają bez szczególnego powodu.
#3
+2
user313
2010-12-18 03:11:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałbym spróbować: http://www.bart.gov/siteinfo/contact.aspx

Link zawiera lokalne numery telefonów, adresy e-mail itp.

Tylko mówię. Zadzwoń do biura BART. Najprawdopodobniej odpowiedzą na Twoje pytanie.

Dodam, że zrobiłem to, co zrobiłem w moim języku i znalazłem to: http://www.bart.gov/guide/bikes/bikeRules.aspx

Szczególnie sprawdź pierwszy i drugi punkt.

Rower wydaje się być w porządku w niezatłoczonym pociągu. ( zasady BART = Niezależnie od innych zasad, rowery nie są dozwolone w zatłoczonych samochodach. Kieruj się zdrowym rozsądkiem i wsiadaj tylko do samochodów, które mogą wygodnie pomieścić Ciebie i Twój rower). Nic nie mówią o bike +; więc zgadując, prawdopodobnie jest w porządku, jeśli samochód pomieści Twój rower i przyczepę.

Jeśli otrzymasz od nich pozytywną odpowiedź, warto poprosić o nią na piśmie na papierze firmowym. W ten sposób, jeśli będziesz mieć kłopoty z próbą zabrania przyczepy na pokład, możesz przedstawić list, aby potwierdzić swoją pozycję.
Zdobycie go na piśmie to dobry pomysł, o którym nie pomyślałem, chociaż byłem na powyższej stronie i nie otrzymałem odpowiedzi na moje zapytanie ...
I tak, mieszkam w Bay Area i znam BART i już to wszystko widziałem. Spróbowałem tego pierwszy. To nie pomogło. Szukam innych porad.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...