Pytanie:
Informacje o klatce typu fixie / pojedynczej prędkości dla początkujących
gou
2011-03-03 01:45:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie chcę kupować gotowego roweru, ponieważ jednobiegowe lub z ostrym przełożeniem są drogie ze względu na ich popularność.

Chcę zrobić własny rower, nie zbudowałem roweru od podstaw wcześniej. Chcę lekkiego, prostego roweru, fixie lub jednego speeda, może klapki. Użyję go w mieście, które praktycznie nie ma ani jednej skoczni.

Wygląda na to, że pierwszym krokiem jest znalezienie ramy. Jaki rodzaj ramy powinienem dostać? Jak rozumiem, że ramka jest kompatybilna i dobra? Kupując ramę z drugiej ręki, czego powinienem szukać? (najczęstsze punkty stresu do sprawdzenia lub podobne ...)

@gou - Dziękuję za pytanie, ale przeczytaj [FAQ] (http://bicycles.stackexchange.com/faq), aby dowiedzieć się, jak napisać konkretne pytanie, na które można odpowiedzieć i odpowiednio je zmodyfikować; Twoje pytanie jest trudne do odpowiedzi, tak jak jest teraz. Czy musisz nosić ze sobą rzeczy? Jak długo będziesz jeździł? Ulice miasta czy miejskie ścieżki rowerowe? Jazda do pracy czy dla przyjemności? Witamy w Stack Exchange!
@gou - W szczególności musisz odróżnić się od tego podobnego pytania: [Jak mogę zacząć budować rower?] (Http://bicycles.stackexchange.com/questions/2664/how-can-i-get -zaczął-budować-rower)
@neil dzięki, zmodyfikowałem to. W końcu nie jestem nowy w stackexchange. Od jakiegoś czasu używam stackoverflow. Zadawanie pytań programistycznych jest trochę inne :)
Z ciekawości, dlaczego chcesz zbudować rower zamiast kupować gotowy? Jaki parametr próbujesz zoptymalizować: aby był jak najtańszy? Jak światło? Jako przenośny? Jak niezawodny? Coś innego? Czy wiesz, z jakim rozmiarem chcesz mieć koła? I / lub czy masz już na myśli któryś z jego pozostałych elementów?
Chcę, żeby był tani, prosty i lekki (nie lekki konkurencyjny z węglem itp., Ale dość lekki). Chcę mieć kontrolę nad wszystkimi częściami, dlatego chcę budować. Nigdy nie miałem roweru szosowego, zawsze miałem rowery górskie, dlatego chcę uzyskać informacje. Wypróbowałem rower szosowy znajomego i czułem się świetnie i wydawało mi się, że zawsze tracę zbyt dużo mocy z powodu biegów. Mam zamiar używać roweru do dojazdów do pracy. mam nadzieję że to pomoże...
„Chcę mieć kontrolę nad wszystkimi częściami, dlatego chcę budować” - Inną opcją może być zakup gotowego roweru, który jest prawie taki, jaki chcesz, a następnie zamiana określonych części.
„Zawsze miałem rowery górskie ... Zawsze traciłem zbyt dużo mocy z powodu przełożeń” - A może to opony do rowerów górskich (nie biegi) spowalniają: ponieważ cieńsze, płynniejsze, mocniejsze (wyższe ciśnienie ) opony są szybsze. Myślę, że przerzutki (w stylu przerzutek) mają być dość wydajne (zakładając, że łańcuch nie jest zbyt zużyty i brudny).
@gou - jeśli nie masz zbyt wiele na drodze do wzniesień i jeśli chcesz ponieść niewielkie kary za wagę i wydajność, możesz cieszyć się rowerem z dobrą 3-biegową piastą. Będzie miał wiele z prostoty, której szukasz. Trudno jest sformułować jakiekolwiek zalecenia w inny sposób, ponieważ twoje pytanie jest tak niejasne.
dzięki, że na nic nie odpowiadasz. nawet strona internetowa jest częścią pytania ... Myślę, że wymiana stosów powinna powitać początkujących, ale wyraźnie beta Rowery wcale nie są tak przyjemne ...
Oto analogia: czy muszę wiedzieć wszystko od początku, jeśli chcę zacząć budować własny stół lub mały projekt elektroniki? Nie! Potrzebuję tylko entuzjazmu i zbierania informacji o różnych sprawach. Ale najwyraźniej nie macie pojęcia o eksperymentowaniu ... Założę się, że nigdy nie graliście na instrumencie ani nie malowaliście. Oczywiście chcesz po prostu odepchnąć innych ludzi, którzy zaczynają interesować się budową rowerów.
@gou: Myślę, że ludzie próbują pomóc ci sformułować twoje pytanie, aby można było na nie odpowiedzieć. Ludzie napisali książki o tym, jak dobrać części rowerowe. Więc wtrącając Cię po więcej informacji, próbujemy dowiedzieć się, co dokładnie chcesz wiedzieć. Jeśli jesteś przyzwyczajony do SO, to przypomina trochę pytania typu „Chcę napisać serwis społecznościowy, co mam zrobić”.
@moz Rozumiem, ale gdyby ktoś zadał pytanie dotyczące „sieci społecznościowej”, poleciłbym przeczytać dwie książki: Designing Social Interfaces autorstwa O'Reilly i Moggridge's Designing Media. W przypadku tak niejasnego pytania nie trzeba od początku mylić osoby pytaniami technicznymi, np. Który silnik bazy danych jest bardziej wydajny. Tak więc zawsze jest dobry sposób na odpowiedź.
@gou - Twoje pytanie * jest * raczej niejasne i jak wskazał @moz, staramy się pomóc Ci je zdefiniować. Dodałem tag [reference].
@moz, @neil-fein, Tak więc, aby robić postępy dalej, nie chcę kupować gotowego roweru, ponieważ jednobiegowe lub z ostrym przełożeniem są drogie ze względu na ich popularność. Mam nadzieję, że mogę znaleźć tańszą ramę, może jako drugą rękę. Zredagowałem pytanie.
Nie jestem pewien, na jakie gotowe rowery patrzysz, ale można je kupić znacznie taniej niż kupowanie każdego markowego produktu.
Siedem odpowiedzi:
#1
+7
lantius
2011-03-05 22:55:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zbudowanie oszczędnego śmietnika / używanego singlespeed lub fixed gear to zdecydowanie jedno z tych zadań, które stało się znacznie trudniejsze wraz ze wzrostem ich popularności.

Powiedzmy, że znalazłeś ramę, która Twój względny zakres rozmiarów. Przekonałeś się już o tym, jeżdżąc na innych rowerach, odwiedzając sklepy rowerowe i ustalając przybliżony zakres dopuszczalnych długości rury podsiodłowej i górnej rury. I obsesyjnie nosisz metryczną taśmę mierniczą (prawdopodobnie nie tak trudną w Europie).

Pierwszą rzeczą, którą należy sprawdzić przy wyborze ramy, jest jej przydatność do konwersji. W przypadku stałego biegu lub jednobiegowego bez napinacza łańcucha oznacza to, że musi mieć poziome haki lub końce gąsienic. (Drogie opcje, takie jak mimośrodowy suport lub przesuwane haki, również by się tutaj sprawdziły, ale są one rzadkie w niedrogich ramach.)

Następną rzeczą do rozważenia jest kompletność w stosunku do zapasów części. Rama z widelcem jest prawie zawsze lepsza niż goła rama - znalezienie kompatybilnych widelców szosowych, szczególnie gwintowanych, może być denerwujące, ponieważ istnieje wiele nieparzystych starych rozmiarów. Jeśli nie masz żadnych części, od których możesz zacząć, kompletny rower będzie dobrym punktem wyjścia. Jazda z pojedynczą prędkością całego roweru jest stosunkowo trywialna - zdejmij łańcuch, usuń manetki i przerzutki, a następnie skróć łańcuch i zainstaluj go na preferowanej kombinacji przełożeń. Gdy znajdziesz dodatkowe części, które ci się podobają, możesz je wymienić po kawałku.

Jeśli chodzi o uszkodzenia, główne punkty stresu, na które należy zwrócić uwagę, to miejsce, w którym tylne haki spotykają się z tylnym trójkątem i tylną rurą tylną spotkać rurę podsiodłową. Ale spójrz szybko na wszystkie połączenia, aby znaleźć widoczne pęknięcia. Będziesz także chciał sprawdzić tuż za główką ramy, czy nie ma oznak, że motocykl uległ kolizji z przodu lub zderzeniu bagażnika dachowego. Ogólnie rzecz biorąc, każdy rodzaj zbitej farby jest zwykle oznaką wygiętej rury i uszkodzonej ramy.

#2
+2
Мסž
2011-03-05 07:36:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zaczynając od ramy z drugiej ręki i wyszukując części z drugiej ręki, jest to zdecydowanie najlepszy sposób, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze. W wielu miastach działa jakaś grupa zajmująca się recyklingiem rowerów, ale ich wytropienie może być trudne. Będą w stanie bardzo Ci pomóc i zaoszczędzić czas i pieniądze. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​najprawdopodobniej wypytuje się o sklepy rowerowe i sprawdza tablice ogłoszeń lub plakaty, które mają. Jeśli musisz zacząć od zbierania rowerów ze śmietnika to będzie to długi i ciężki proces.

Jeśli chcesz kupić nową ramę i włożyć do niej nowe części, które będą kosztować więcej niż podobny rower kupiony gotowy. Kupujesz części pojedynczo w sprzedaży detalicznej, montownia kupuje je za ładunkiem kontenera lub z pobliskiej fabryki. W Australii możesz kupić nowy fixie w sklepie rowerowym za około 400 $, a taki, którego można pozbyć się od około 600 $. Tania rama sama w sobie kosztuje co najmniej 250 USD, a para kół kolejne 150 USD. Wynika to częściowo z tego, że ludzie, którzy chcą zbudować własne, rzadko szukają tanich rzeczy, a częściowo dlatego, że żaden sprzedawca detaliczny nie sprzedaje wystarczającej ilości części, aby uzyskać rabaty ilościowe, jakie robią monterzy. Mam znajomego, który produkuje niestandardowe motocykle i dostaje przesyłki zawierające 200 kół za mniej niż połowę ceny hurtowej jednego koła pochodzącego z lokalnych zakupów (czyli mniej niż 1/4 ceny detalicznej).

I zasugeruj, aby usiąść i oszacować budżet w oparciu o kupowanie części od jednego sprzedawcy internetowego. Nie ma znaczenia, że ​​przegapisz kilka małych części, ponieważ całkowity koszt może być niepokojący. I nawet nie dodałeś kosztów odsprzedaży części, które nie pasują, i zakupu zamienników.

Sugeruję przynajmniej, że będziesz musiał odwiedzić sklep rowerowy, aby zamontować suport (narzędzie do pogłębiania gwintów jest drogie i może być konieczne wypróbowanie kilku wsporników suportu, aby uzyskać prawidłowe ustawienie łańcucha). Możesz również potrzebować ich do dopasowania zestawu słuchawkowego, ponieważ ponowne wykonanie tego poprawnie wymaga kilku drogich narzędzi. Resztę możesz zrobić za pomocą podstawowych narzędzi warsztatowych.

#3
+2
user1204
2011-03-09 21:13:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto rzecz. Trudno będzie pokonać cenę gotowego roweru, w zależności od tego, gdzie mieszkasz. Tutaj, w Nowym Jorku, możesz wygrzebać cały rower, który warto mieć za około 100-150 $, a następnie zdobyć tylne stałe koło + zębatkę + blokadę za 50-100 $. Jeśli kable i klocki hamulcowe ulegną zniszczeniu, będziesz musiał je wymienić i ewentualnie naprawić BB i ster.

Lub możesz dostać jeden z rowerów za 280 dolarów z wysyłką, z wkładem we wszystkim. Jeśli chcesz zbudować rower dla wrażeń (przy okazji bardzo to polecam), warto, ale szanse na zaoszczędzenie ponad 100 USD są niskie.

#4
+1
sillyyak
2011-03-03 01:58:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli jesteś pewien, że nigdy nie chcesz przerzutek, możesz kupić dedykowaną ramę jednobiegową za całkiem tanią, taką jak ta:

Rama Nashbar SS

Ten typ ramy jest przyjemny, ponieważ nie trzeba używać napinacza łańcucha, co ułatwia jego konserwację. Stamtąd po prostu wyszukaj oferty na pozostałe części. Jeśli możesz, możesz poszukać widelca z włókna węglowego lub stalowego, które zwykle tłumią wibracje lepiej niż aluminium.

Możesz także surfować po eBayu i Craigslist w poszukiwaniu używanych rzeczy lub dołączyć do lokalnego klubu rowerowego gdzie ktoś zawsze wydaje się sprzedawać coś tanio.

#5
+1
ChrisW
2011-03-04 07:08:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Słyszałem, że różne kraje mają różne systemy, więc jeśli kupujesz włoskie ramy, wszystkie inne części również muszą być włoskie. Czy to prawda?

Witryna Sheldon Brown jest często zalecana jako punkt odniesienia: mówi tutaj coś o włoskich rozmiarach (która jest już zwięzła i dlatego nie chcę podsumowywać).

tak, widziałem to również z odpowiedzi na inne pytanie [Jak mogę zacząć budować rower?] (http://bicycles.stackexchange.com/questions/2664/how-can-i-get-started-building-a- rower). Dzięki
#6
  0
Drew
2017-03-17 21:51:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiele odpowiedzi już tutaj, ale krótka, która przypomni Ci o narzędziach potrzebnych do zbudowania własnego stałego koła.

Może być tańsze pozyskiwanie części, ale do prawidłowego montażu potrzebne są specjalne narzędzia. Możesz już je mieć, w takim przypadku odkładam powyższe odpowiedzi, ale jeśli nie, narzędzie do usuwania blokady i bicz łańcuchowy od renomowanego producenta, takiego jak Park Tool, ustawią cię z powrotem po 30 dolarów za sztukę i będziesz potrzebować takich rzeczy, jak klucz do pedałów i dobre 15 mm do regulacji tylnego koła, aby utrzymać napięcie łańcucha.

To mogą stać się drogie, więc chociaż możesz chcieć je później w przyszłości w celu konserwacji, pójdę na gotowe, a nawet lepiej, pójdę do twojego LBS i zapytam, co mogą zrobić. Jestem dość stronniczy, ponieważ posiadam taki, ale jestem wielkim fanem Surly Steamroller, który oferuje praktyczny stały bieg do regularnej jazdy.

#7
-3
Anteres
2017-03-15 23:40:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dam ci krótką i najlepszą odpowiedź. Znajdź ramkę. Droga lub góra. cokolwiek możesz kupić.Kup mimośrodową piastę typu flip / flop firmy White Industries Eno.Zacznij od średniego przełożenia, wypróbuj tarczę 45 i 18 zębów.Jeź tam przez rok z przednim hamulcem, aby się nauczyć. W razie potrzeby zmień przerzutki. Jeśli nie lubisz jeździć, trzymaj hamulce na stałe i włącz wolne koło.

Co sprawia, że ​​ten konkretny plan jest lepszy od tysięcy alternatyw? Jakaś anonimowa osoba w internecie mówiąca, że ​​jest „najlepsza”, w rzeczywistości nie podaje żadnych informacji: jest to apel do własnego organu, ale jedyne informacje, które mamy o tobie, to to, co napisałeś w tym poście.
Witamy w Rowery! Naszym celem jako witryny z pytaniami i odpowiedziami (a nie typowego forum) jest uzyskanie szczegółowych i trafnych odpowiedzi na dość konkretne pytania. Zobacz [Wycieczkę] (http://bicycles.stackexchange.com/tour), aby zapoznać się z omówieniem działania tej i innych witryn Stack Exchange.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...