Pytanie:
co robić w ciągu tygodnia przed stuleciem?
NoCarrier
2010-11-04 05:33:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Planuję w najbliższej przyszłości przejechać się stuleciem, czy ktoś ma jakieś sugestie, co robić w tygodniu poprzedzającym jazdę (poza treningiem - tak).

Zastanawiałem się nad sprawdzeniem twojego roweru, załadunku karbo itp.? Co zjeść? Jak spać Czy powinienem w ogóle jeździć? itp.

Trzy odpowiedzi:
#1
+12
darkcanuck
2010-11-04 08:05:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Co robić:

 • Dobrze się odżywiaj, ale nie przesadzaj. Obfity posiłek poprzedniego wieczoru i solidne śniadanie rano w drodze to konieczność.
 • Dbaj o dobre nawodnienie organizmu.
 • Spokojnie. Jeśli ostatnio spalałeś olej o północy, ogranicz jazdę i złap więcej z.
 • Jedź swobodnie, ale idź na mniejszy dystans i intensywność niż zwykle.
 • Nasmaruj łańcuch (i wyczyść w razie potrzeby).
 • Sprawdź, czy w oponach nie ma żadnych zanieczyszczeń, takich jak szkło lub drut, które mogłyby przebić się podczas jazdy.
 • Uzupełnij powietrze w oponach.
 • Sprawdź, czy hamulce nadal działają prawidłowo.

Czego NIE robić:

 • wszelkie intensywne przejażdżki lub treningi
 • kolejny wiek (zignoruj, jeśli normalnie robisz stulecia regularnie)
 • duże zmiany mechaniczne w rowerze
 • wszelkie korekty dopasowania roweru
 • kup nowe buty

(Zakładając, że masz już szkolenie podstawowe)

Dobra rada od darkcanuck. Jeszcze jedną rzeczą, którą robię, jest upewnienie się, że mam 4 lub 5 wybranych przeze mnie batonów energetycznych; czy jazda jest obsługiwana, czy nie. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest walenie między przystankami.
Jeszcze jedno, co robię dzień przed stuleciem ... Wyjeżdżam na godzinę przed imprezą w umiarkowanym tempie i wykonuję kilka jednominutowych interwałów w szybkim tempie. (Zwróć uwagę, że nie jest to żadna trudna praca. Wystarczy krótka przejażdżka, dzięki której dowiem się, jak się czuję i jak radzi sobie mój rower.) Po tej przejażdżce smaruję łańcuch, sprawdzam regulacje i podaję opony dokładnie sprawdzić.
#2
+5
Jerry Coffin
2010-11-04 06:48:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Upewnij się, że dużo śpisz, normalnie jesz i mniej jeździsz - przeważnie wystarczy, aby rozprostować nogi, a może jedna półtwarda jazda może Cię trochę zmęczyć. Jeśli to zrobisz, rób to na początku tygodnia, aby ostatnie kilka dni przed stuleciem było spokojne i w pełni zregenerowane przed dniem wielkiej jazdy. Idealnie byłoby, gdybyś zrobił coś w rodzaju przejechania 60-70 mil kilka tygodni wcześniej, ale ostatni tydzień jest na to trochę za późno.

Jeśli chodzi o rower, radzę obejrzyj to, ale oprzyj się pokusie „majstrowania” przy różnych rzeczach - jeśli zauważysz coś, co jest naprawdę nie tak , napraw to, ale w przeciwnym razie zostaw to w spokoju. W szczególności nie zmieniaj żadnych korekt w nadziei, że wszystko będzie lepsze - lepiej będzie, gdy rower jest ustawiony tak, jak jesteś do niego przyzwyczajony, niż decydując, że może być tylko odrobinę lepiej z podniesionym siedziskiem i lekko opuszczoną kierownicą (lub cokolwiek innego).

#3
+3
Unsliced
2010-11-04 17:20:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To naprawdę zależy od tego, do czego jesteś przyzwyczajony i jaki jest Twój cel na stulecie.

Jeśli stulecie to dla ciebie wielka sprawa (to nie ma być protekcjonalne), myślę, że twój harmonogram treningów będzie powoli zwiększał mile w ciągu ostatnich kilku miesięcy, od czasu do czasu krótsze i ostrzejsze przejażdżki dla odrobiny urozmaicenia ( nigdy nie lekceważ znaczenia szybkości podczas budowania wytrzymałości). Twoja ostatnia dłuższa jazda będzie miała 60-70 mil kilka tygodni wcześniej, prawdopodobnie z 40-50 w poprzedni weekend.

Twoje ciało będzie stopniowo dostosowywać się do przyrostowych dodatków i przez jakiś czas utrzyma nowe zdolności. Nie bój się nic robić w poprzednim tygodniu, jeśli masz na to ochotę, nie stracisz wszystkich zdolności (nawet jeśli to zrobisz, zatrzymasz dojeżdżanie na rowerze), ale całkowicie oprzyj się pokusie wkuwania się podczas każdej sesji, którą czujesz jak przegapiłeś. Jak powiedzieli inni, jest już za późno na ustalenie harmonogramu treningów.

W wielu sportach jest powiedzenie, że start w wyścigu nie wygra go dla Ciebie, ale z pewnością może go dla Ciebie stracić, jeśli jest wystarczająco zły, i to samo dotyczy tygodnia przed długie wydarzenie.

Moja rada, zwłaszcza jeśli jest to twój pierwszy wiek, brzmi: dobrze wypoczywaj, dobrze się odżywiaj i dobrze nawadniaj. Spróbuj zrobić krótką przejażdżkę (25-30 mil) kilka dni wcześniej, przynajmniej po to, aby upewnić się, że rower jest w porządku.

I nigdy, przenigdy nie rób czegoś nowego i niesprawdzonego ze swoim sprzętem w dniu wyścigu: dotyczy to nowych butów, nowej koszuli, nowych kierownic, a nawet nowej taśmy kierownicy. Możesz uciec z nową butelką, to wszystko.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...