Pytanie:
Znaki drogowe i przepisy dotyczące ruchu rowerowego w Niemczech
Ivar Persson
2012-02-29 20:53:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam ponad 30 lat i właśnie zacząłem jeździć na rowerze w prawdziwym ruchu, moje pierwsze doświadczenie, ponieważ jako dziecko jeździłem tylko w parkach i tak dalej. Mieszkam w mieście uniwersyteckim w Badenii-Wirtembergii w Niemczech. Niestety nie mam pojęcia o znakach drogowych, ponieważ nie prowadzę ani nie posiadam prawa jazdy. Czy ktoś mógłby polecić miejsce, w którym mógłbym dowiedzieć się o znakach drogowych dla rowerzystów, ich znaczeniu, zasadach dla rowerzystów, zasadach bezpiecznej jazdy itp.? Próbowałem czytać przepisy prawne, ale mój niemiecki jest podstawowy i boli mnie głowa. Być może strona ze zdjęciami znaków, prostym językiem (niemieckim lub angielskim) byłaby cudowna. Mam nadzieję, że wszyscy entuzjaści kolarstwa pomogą mi jeździć bezpiecznie i poprawnie.

Dojeżdżam również do pracy w Niemczech, w okolicach Kolonii. Na szczęście większość mojej trasy to ścieżki rowerowe i leśne. Jednak na krótkim odcinku, na którym muszę jechać drogą, po prostu podążam za rowerzystami. Ogólnie rzecz biorąc, najpierw kieruj się zdrowym rozsądkiem i bezpieczeństwem. Niemieccy kierowcy są zwykle dość tolerancyjni dla rowerzystów.
@tehnyit Przykro mi, ale „po prostu podążaj za rowerzystami” nie wydaje mi się odpowiednią ani bezpieczną radą. Kiedyś rzeczywiście obserwowałem, jak ktoś, jakieś 20 metrów za mną, podąża za mną i spada, kiedy nie udało jej się przekroczyć (pod kątem) torów tramwajowych na środku 4-pasmowej drogi. Widziałem tam dwa „drobne” (choć bolesne) wypadki i jeden śmiertelny wypadek w ciągu zaledwie jednego roku dojeżdżania do pracy. Istnieją ścieżki rowerowe, ale skrzyżowania (ofiarą śmiertelną był ktoś złapany, gdy ciężarówka, obok której skręciła w prawo), dwa wypadki to rowerzyści skręcający w lewo przez ruch uliczny i tory tramwajowe.
Beze mnie nie wysłałbym rodziny ani przyjaciela, aby jeździł na rowerze. Szczególnie każdego, kto nie jest silnym kolarzem i nigdy nie nauczył się jeździć.
Kiedy zacząłem dojeżdżać tą trasą, nie skręciłem w lewo przez ruch uliczny: zamiast tego przejechałem kolejną pół przecznicy pozostając na ścieżce rowerowej: po czym zsiadłem z roweru i przeszedłem przez przejście dla pieszych. Minęło kilka miesięcy (podczas których kilka razy upadłem), zanim rozwinąłem umiejętności i wiedzę, aby bezpiecznie wykonać ten zakręt. Ta osoba, którą widziałem, upadła: wyglądała na trochę słabą i chwiejną, i faktycznie zatrzymałem się po przeprawie, aby zawrócić na siodle i zobaczyć, co się z nią stanie: i upadła. Na szczęście wszystkie pojazdy się zatrzymały. Martwię się, że może
... próbowałem wykonać ten obrót, ponieważ widziała, jak to robię.
@ChrisW, Zapomniałem dodać komentarz „angażuje mózg” podczas śledzenia innych rowerzystów. Nie jesteśmy lemingami, a przynajmniej ja nie. Ale rozumiem, że są jeźdźcy, którzy nie „angażują mózgu” podczas jazdy, nawet jeśli są w pełni świadomi zasad i konwencji.
Cztery odpowiedzi:
#1
+3
sleske
2012-03-05 17:19:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz rozważyć skontaktowanie się z ADFC ( Allgemeiner Deutscher Fahrrad-Club). Jest to stowarzyszenie przeznaczone specjalnie dla osób, które jeżdżą na rowerze jako środek transportu (a nie jako sport - choć oczywiście nie wykluczają się one wzajemnie).

Po części są organizacją usługową, a po części organizacją środowiskową. Mają lokalne grupy ( Kreisverband / Ortsverband ) w prawie każdym mieście, które zwykle mają regularne spotkania. Skontaktuj się z lokalną grupą (lub po prostu idź na lokalne spotkanie); z przyjemnością udzielą Ci wskazówek, podzielą się lokalną wiedzą itp. (nawet jeśli sam nie jesteś członkiem).

Wiele lokalnych grup ma nawet wyraźne spotkania dla osób nowych w okolicy lub nowych ogólnie na rowerze, gdzie starają się przekazać przydatną wiedzę.

Lista lokalnych grup: ADFC vor Ort

Mają też wiele ogólne informacje na ich stronie internetowej. Zobacz np. Sicher unterwegs.

Uwaga: większość materiałów jest dostępna tylko w języku niemieckim, ale mam nadzieję, że podstawowa znajomość niemieckiego wystarczy, aby je przeczytać. Lokalne grupy również będą niemieckie, ale wiele osób będzie mówić po angielsku.

Zastrzeżenie: Jestem członkiem ADFC i działam od kilku lat.

#2
+2
Daniel R Hicks
2012-02-29 23:52:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Google „niemieckie znaki drogowe”, a otrzymasz wiele dobrych odniesień do znaków drogowych, w tym kilka ładnych wykresów. Na przykład: http://www.gettingaroundgermany.info/zeichen.shtml. Oczywiście nie są one specyficzne dla motocykli.

#3
+1
MrDaniel
2012-03-03 04:16:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tutaj jest dobre miejsce do rozpoczęcia Przepisy ruchu drogowego I tutaj może się również przydać Nauka jazdy w Europie

Nie wiem, jak to jest w Niemczech, ale w Stanach Zjednoczonych. Samochody i motocykle muszą przestrzegać tych samych przepisów ruchu drogowego i wierzyć lub nie mieć równych praw na drodze. Miałoby sens, że tak samo jest w Niemczech, biorąc pod uwagę, że nie byłoby praktyczne wykonanie oddzielnego zestawu znaków drogowych tylko dla rowerów itp. Sugerowałbym, abyś udał się do lokalnych zasobów, aby uzyskać informacje na temat nauki jazdy samochodem. samochód i zapytaj, gdzie pasują rowery.

Te broszury byłyby jednak w języku niemieckim. OP powiedział: „Próbowałem czytać przepisy prawne, ale mój niemiecki jest podstawowy i boli mnie głowa”.
Zgoda. To wcale nie odpowiada na pytanie.
Brakowało mi angielskiej części, zobacz dodane linki. Zakładałem, że w Niemczech będą dostępne wielojęzyczne zasoby.
Tak, autor pytania prosi o takie zasoby. Twoje linki pomagają, ale reszta odpowiedzi to przypuszczenia i domysły.
#4
+1
ChrisW
2012-03-03 07:49:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Być może powinieneś otrzymać przynajmniej jedną lekcję osobiście od doświadczonego jeźdźca: który może ci powiedzieć to, co chcesz wiedzieć i poprawić wszystko, co robisz źle, o co nie wiesz wystarczająco dużo, aby zapytać. / p>

Nie sądzę, abyś „jeździł na rowerze w prawdziwym ruchu” bez żadnego doświadczenia i w oparciu o to, co czytasz: jest w tym coś więcej, jest to bardziej skomplikowane lub wymaga więcej umiejętności niż tylko zrozumienie ruchu znaki.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...