Pytanie:
Jak nazywają się maszyny odciążające koła?
Ville M
2011-02-25 05:56:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W sklepie rowerowym w San Diego widziałem maszynę, która rzekomo usuwa napięcie z koła podczas jej budowy, tak aby napięcie nie zostało zwolnione, gdy zaczynasz na niej jeździć.

Opis: Maszyna jest większa niż koło i ma układ hydrauliczny, który napina koło, aby zmniejszyć napięcie w szprychach.

Chciałbym dowiedzieć się więcej o tej maszynie, ale nie mogłem znaleźć jego nazwy, aby znaleźć w Google. Jak nazywa się ta maszyna? Linki do producentów?

Tylko uwaga: jeśli nie ma takiej maszyny, doświadczony konstruktor kół położy częściowo nawleczone koło płasko na twardej powierzchni (ale może z klockiem drewna pod piastą) i mocno dociska obręcz obiema rękami pod kątem 180 stopni pozycje, podczas gdy piasta spoczywa na powierzchni. Poruszaj rękami po obręczy, naciskając różne punkty, a następnie obracaj kołem i zrób to samo ponownie. Następnie lekko obróć koło, a następnie powtórz procedurę naprężania.
Dwa odpowiedzi:
#1
+4
zenbike
2011-07-19 19:34:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie mogę znaleźć aktualnego referencji lub zdjęcia, ale mieliśmy je w moim poprzednim sklepie. O ile dobrze pamiętam, został wyprodukowany przez J.A. Stein, ale to może być złe. Była to profesjonalnie wykonana kopia popularnego domowego narzędzia do budowy kół.

Nazywała się Pudełkiem odprężającym. Składał się z pudełka o głębokości 6 cali, około 3 cali szerszego niż obręcz 700c. Był tam otwór wycięty o około 2 cale mniejszy od obręczy w górnej części pudełka, tak że gdy było na nim założone koło, obręcz była podparta, ale szprychy i piasta niczego nie dotykały. aby umożliwić użycie również z mniejszymi kołami.

Było metalowe ramię, które otaczało koło, które wyglądało jak wyższa i szersza wersja narzędzia do wbijania narzędzi Park, z dźwignią, która umożliwiała nacisk bezpiecznie umieszczone na środku piasty.

W tej wersji nie było hydrauliki, ale wyglądałaby podobnie do prasy hydraulicznej lub mogło być więcej ich wersji. Było wiele domowych , więc istnieje również możliwość, że była to wersja DIY. Znam gościa w Seattle, który pracował nad wersją kontrolowaną przez Arduino, która miała umożliwić ustawienie poziomu napięcia.

działał dobrze i wymagał minimalnej konfiguracji, chociaż zajmował miejsce. Od tamtej pory nie widziałem go w żadnym sklepie i nie mogę znaleźć aktualnego odniesienia, więc może być poza rynkiem.

To bardzo przybliżony schemat tego, jak to wyglądało:

Stress relief box

Tak, to wszystko, dokładnie tak wyglądało, dzięki.
#2
+3
Мסž
2011-02-25 06:24:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Akcesorium BMD „stabilizator koła” do maszyny do budowy kół może być tym, co widziałeś.

Proces ten jest znany jako „ odprężanie „ale nie mogę też znaleźć żadnego odniesienia do dedykowanej maszyny. maszyny do budowy kół są dość łatwe do znalezienia po przejrzeniu stron z opisem (np. Shenzhen New Canghai Machinery Co), ale nie mogłem znaleźć żadnych maszyn odprężających.

W wynikach wyszukiwania hasła „maszyna do budowy kół rowerowych” znalazłem link BMD, przechodząc do stron producentów i szukając powiązanych maszyn. Na stronie BMD kliknąłem ich link „produkty”, ponieważ wydawało się prawdopodobne, że ktoś, kto produkuje maszynę budowlaną, również stworzy maszynę odprężającą.

Spójrz na to http: // www. youtube.com/watch?v=MZLMFiw5OLA

Jest to zrobione na maszynie BMD. To, co widzisz, to mechanika popychania szprych. W ten sposób główka szprychy zostanie osadzona w kołnierzu piasty, a nyple w obręczy. Następnie klucze na sutkach, które obracają sutki, dodatkowo rozwijają szprychy po naciągnięciu. To da długą żywotność i stabilność koła (Bob przy BMD).

Dziękuję za przemyślaną odpowiedź, jednak nie sądzę, aby ta maszyna była częścią kompletnej zautomatyzowanej maszyny do budowy kół, została po prostu spotkana, aby pomóc w tak zwanym odprężaniu przez Jobst, a także wyglądała bardziej poziomo niż pionowo w twoim łączu powyżej. Nie jestem pewien, może to jest to, ale na razie zostawię pytanie otwarte na wypadek, gdyby ktoś miał jeszcze kilka linków.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...