Pytanie:
Jakie marki stanowisk naprawczych są wytrzymałe?
Goodbye Stack Exchange
2010-09-26 22:45:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rozważam zakup stanowiska naprawczego, używanego, jeśli znajdę. Pomijając oczywiste (stojaki Park Tool), które z nich są dobrze wykonane? Chciałbym spróbować zdobyć dobrą aukcję na eBayu, jeśli mogę za bardzo małe pieniądze, ale nie chcę tracić czasu na śmieci, które się na mnie rozpadną.

Jedną z tanich opcji jest zakup samego zacisku i zespołu obrotowego i wykonanie własnego stojaka. W ten sposób „solidność” zależy w dużej mierze od Ciebie. Mam markę, której nie powinniśmy polecać, przykręconą do kwadratowej rury przyspawanej do płyty przykręconej do podłogi. Tak jak sklepy rowerowe :) Koszt ~ 100 $ za zacisk i ~ piwo za stal i spawanie było całkiem przystępne. Naprawdę nie mogę spawać 10 mm stali za pomocą mojego małego urządzenia TIG, jednofazowe zasilanie oznacza, że ​​nie mogę uzyskać 170A, jest napisane na pudełku.
Siedem odpowiedzi:
#1
+4
sixtyfootersdude
2010-09-27 14:57:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam Velomann V2500. Wykonane są we Włoszech. Stojak jest ogólnie świetny. Bardzo stabilny.

Moją jedyną skargą jest to, że zacisk jest trochę wybredny. Wstawienie roweru na stojak jest trochę uciążliwe. (Kiedyś nie ma problemów). Jeśli pracujesz na 20 rowerach dziennie, kosztowałoby to Cię nieskończoną irytację, ale jeśli jest to tylko do użytku osobistego, stanowczo powiedziałbym, że to weź.

Myślę, że stojak Parks Tools byłby zdecydowanie lepszej jakości ale zapłaciłem tylko 109 $ (kanadyjskich) za to stoisko.

W Kanadzie można go kupić w MEC (będą wysyłane za granicę, ale prawdopodobnie taniej jest zamówić go gdzieś indziej).

alt text

Mają również wersję nierozkładaną za 20 USD mniej. Podstawa jest trochę mocniejsza, ponieważ nóżki są przykręcane.
#2
+2
user313
2010-09-27 10:07:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Znajomy ma stojak Topeak. Zapomniałem modelu, ale ma w nazwie słowo „Pro”. Mój przyjaciel to lubi i wydaje mi się wytrzymały i funkcjonalny. Stojak Park mam od lat i o ile wiem, nie wymienię go w najbliższym czasie, jeśli w ogóle.

+1 za stanowisko parkowe. Mój jest super wytrzymały i łatwy do złożenia / skurczenia, więc mogę go nosić przy sobie.
#3
+2
D'Arcy Norman
2010-10-25 02:27:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Otrzymałem stanowisko z opiniami od MEC. BARDZO solidne i regulowane. Składa się, więc mogę go też zawiesić na haku na ścianie garażu.

#4
+2
Sam Meldrum
2011-05-20 13:26:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używam składanego stojaka naprawczego Park Tools i stwierdziłem, że jest bardzo wytrzymały i niezawodny. Również zapada się do rozsądnych rozmiarów, aby włożyć do szopy (zawieszony obok drabin.

Evans Cycles: Składany stojak naprawczy Park PCS10

#5
  0
user1176
2011-03-04 01:45:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam też stanowisko zwrotne od MEC!, używam go od jakiegoś czasu i dwie rzeczy mnie denerwują, zacisk jest przykręcony, co wymaga czasu, aby założyć rower i jest wał które wsuwają się w siebie, aby go skurczyć, środkowy pierścień jest luźny i na określonej wysokości mniejszy wałek zsuwa się w dół.

#6
  0
ʍǝɥʇɐɯ
2011-05-20 04:56:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli masz ograniczony budżet i potrzebujesz wysokiej jakości stanowiska naprawczego do swojego garażu lub warsztatu, rozważ zastosowanie dwóch haczyków w suficie i dwóch linek.

Pomysł jest taki, że masz dwa haczyki w suficie oddalone od siebie o około metr. Te haki to te, które można kupić w sklepach rowerowych do przechowywania rowerów i zazwyczaj kosztują mniej niż 10 funtów. Lina musi być dość gruba, 20 mm lub mniej więcej. W przypadku obu kawałków liny należy założyć pętlę na każdym końcu i zawiązać prostym węzłem. Długość zależy od wysokości sufitu, z jedną pętlą biegnącą od haka, wokół siodełka iz powrotem do sufitu. Pozostałe pętle wokół łodygi w ten sam sposób. Kiedy rower jest zawieszony na hakach i linie, musi być wypoziomowany i mieć hamulce tuż pod linią oczu.

Podczas pracy na rowerze (gdy jest on zwisający z sufitu) zdarzają się sytuacje, w których będziesz musiał ustabilizować rower, jest też kilka czynności (takich jak zdejmowanie korby), gdy improwizowany '' stand 'może nie wytrzymać sił, które do niego przyłożysz, co wymaga upuszczenia roweru na ziemię, aby uzyskać' nieco większy zakup).

Metoda dwóch haczyków zapewnia lepszy dostęp do całego roweru, ponieważ na drodze nie ma stojaka. Jest to szczególnie przydatne przy ustawianiu biegów. Kolejną korzyścią jest to, że nie masz stanowiska, które molestowałoby twój lakier, jak to może się zdarzyć w przypadku stojaków z tanimi szczękami. Być może największą korzyścią jest jednak szybkość. Zaczepienie siodełka przez pętlę liny i poprowadzenie drugiej liny wokół mostka zajmuje kilka sekund, przy odpowiednim szykownym stojaku może to zająć znacznie więcej czasu, co nie jest takie zabawne, jeśli rower jest ciężki lub przednie koło lekko się podskakuje .

Lub kup jeden z podwieszanych do sufitu systemów przechowywania rowerów, które działają w ten sposób. Bardziej niż wymaga to modyfikacji budynku w każdym miejscu, w którym chcesz pracować na swoim rowerze, więc nie zawsze jest to możliwe.
Trzeba przyznać, że podczas pracy na zewnątrz mogą wystąpić problemy z zawieszeniem haczyków w suficie typowego pomieszczenia frontowego, a sufit jest „daleko od siebie”. Jednak w rzeczywistości zdecydowanie wolę proste haczyki od metody sufitowej do „odpowiedniego stojaka”, fakt, że haki i lina kosztują prawie nic, ani tu, ani tam. W Wielkiej Brytanii nie widziałem w sprzedaży systemów do przechowywania rowerów pod sufitem, czy masz link do zalecanego modelu?
Skutecznie losowe linki z szybkiego wyszukiwania (ale wskazują na konfigurację, którą opisywałem): http://www.squidoo.com/bike-hook http://www.nextag.com/Racor-PBH1R-Ceiling-Mount-62234592 / Prices-html? nxtg = 2f70a500516-17040BD037378B22 http://www.amazon.com/RAD-Cycle-Products-Ceiling-Mount/dp/B000PEURIQ%3FSubscriptionId%3D19BAZMZQFZJ6G2QYG%CG2%26tagoo%c26 3D2025% 26creative% 3D165953% 26creativeASIN% 3DB000PEURIQ
Używam podobnego systemu do pracy na moim quadzie, ponieważ nie pasuje do stojaka, waży 40 kg, a koła zębate są pod spodem. Mieliśmy kilka z nich w sklepie rowerowym, ale nie są one zbyt bezpieczne (jeśli puścisz linę, rower spadnie na ciebie)
#7
  0
jmmygoggle
2013-12-23 04:42:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podoba mi się mój Spin Doctor Pro G3 ze względu na stabilną podstawę statywu, która działa dobrze wewnątrz i na zewnątrz na różnych powierzchniach.

Chociaż dla niektórych może to nie być konieczne, podoba mi się, że mogę obracać rower wokół głównego słupka pionowego, aby zmienić ustawienie kąta roboczego na rowerze (czasami jestem na stołku). Nie wydaje mi się, żeby było to tak łatwe, a nawet możliwe w przypadku niektórych dwójnóg.

Niektórzy ludzie nie lubią obracającego się pokrętła używanego do obsługi zacisku.

Uważam, że pozwala to dobrze wyczuć, jak mocno zaciskam różne rury rowerowe, gdy je zamykam. Kiedy jestem zmuszony zacisnąć cienką rurkę na ramie roweru szosowego, nie jestem aż tak paranoikiem, że zamierzam ją zarysować lub wgnieść. Jest mniej prawdopodobne, że będę trzymał rurę ramy pod złym kątem i zatrzasnął na niej zacisk ze względu na stopniowy, ale wciąż szybki i łatwy proces.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...