Pytanie:
Czego powinienem szukać w podkoszulku kolarskim na ciepłe dni?
Anthony K
2011-03-13 16:15:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wkrótce zaczyna się sezon szosowy i myślę, że najwyższy czas przestać używać moich bawełnianych podkoszulków jako podkoszulka i zacząć używać czegoś bardziej specyficznego dla kolarstwa (a zwłaszcza wyścigów). Jaki materiał jest dla mnie najlepszy?

Sześć odpowiedzi:
#1
+6
Unsliced
2011-03-14 14:12:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moimi ulubionymi warstwami bazowymi jest wełna Merino, w szczególności firmy Rapha. Naprawdę nie są tanie, ale zdecydowanie są tego warte. Bardzo ciepła zimą z długim rękawem, ale zaskakująco chłodząca latem z krótkim / bez rękawów.

A merynos ma tę dodatkową zaletę, że nie pachnie jak zjełczały tchórz po ciężkim dniu na rowerze!
Zwykle unikam uogólnień, ale zgodziłbym się i zasugerowałbym, że nikt nie lubi zapachów wytwarzanych przez zjełczałe tchórze.
@DC_CARR oprócz innych zjełczałych tchórzy?
@mgb nie, nawet tchórz nie lubi, gdy inny tchórz zjełczeje
#2
+5
mgb
2011-03-13 23:24:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odprowadzająca wilgoć koszulka poliestrowa np. albo coolmax, albo underarmour

Nie są tanie, ale zwykle można znaleźć jakiegoś sprzedawcę internetowego (zwłaszcza w USA), który robi interes.

Edytuj. najwyraźniej jestem tandetną! Za koszulkę z krótkim rękawem zapłacisz 10-15 $. Jeśli kupisz te marki, stracą one na wiele lat. Jedyną wadą jest to, że rzeczy stają się śmierdzące. Nowoczesne detergenty niskotemperaturowe nie zabijają owadów - więc jeśli jesteś wyjątkowo śmierdzącym rowerzystą, musisz od czasu do czasu moczyć je w wybielaczu / wodorowęglanu / specjalnym środku do biegania, który zabija zapachy.

#3
+2
user313
2011-03-14 01:09:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli spojrzysz na etykiety pielęgnacji tkanin na tych produktach warstwy podstawowej, często stwierdza się, że tkanina jest w 100% z poliestru, a czasem z mieszanki poliestru i spandexu. Jednak w przypadku sprzętu rowerowego (sportowego) materiał ten jest technicznie nazywany mikrofibra . „Najpopularniejsze rodzaje mikrowłókien są wykonane z poliestru”. Główną zaletą mikrowłókien jest to, że materiał odprowadza wilgoć (pot) z dala od ciała, dzięki czemu użytkownik jest chłodny i suchy. (W przeciwieństwie do bawełny, która sprawi, że będziesz mokry i lepki.)

Wybierając, szukam etykiet określających warstwę bazową na ciepłe dni . Następnie, zgodnie z moim osobistym gustem, chcę, aby materiał był miękki, nie swędzący i dopasowany. Obecnie posiadam produkty Craft i Gore do jazdy na rowerze, ponieważ spełniają one moje kryteria. Istnieją inne marki bielizny bazowej, na przykład Nike nazywa swoje tkaniny bazowe „Dry-FIT”.

Oto link do biblioteki tkanin na BicycleApparel.com. Jak widać, istnieje kilka zastrzeżonych nazw poliestru!

#4
+2
Goodbye Stack Exchange
2011-03-14 01:13:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Under Armour tworzy linię koszul Heat Gear, które są całkiem dobre latem; są tak lekkie, że prawie nic nie masz na sobie. (Widziałem dwa rodzaje na wieszakach, a koszulki z napisem „zielone” wydają się być wykonane z bardziej miękkiego i wygodniejszego materiału. (Mam je w żółtym kolorze).

To poliester, więc dobrze knota.

Koszule z krótkim rękawem są niedrogie, męskie koszulki kosztują około 25 USD. Koszule damskie kosztują znacznie więcej, moja żona właśnie kupiła męskie koszule i one jest dla niej w porządku.

#5
  0
Amos
2011-03-13 22:01:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Noszę coś takiego Gore Bike Wear Baselayer Shirt:

enter image description here

Chociaż jestem prawie pewien, że nigdzie nie zapłaciłem blisko 30 funtów za to. Ale mam go od kilku lat i może to być model zupełnie gorszy od pokazanego.

Podoba mi się, ponieważ działa jako warstwa odprowadzająca wilgoć i wiatroszczelna, pozbywając się potu i powstrzymywanie cudownych subarktycznych wiatrów, które świszczą z Zachodnich Wrzosowisk Pennińskich, przed zmarznięciem skóry obok mojej skóry (a to latem).

Czego szukasz? Jakie cechy tej konkretnej koszuli sprawiają, że działa dobrze?
Przepraszam, że trafiłem na post przed zakończeniem tego, co chciałem powiedzieć.
#6
  0
Mike Ruhlin
2011-03-15 01:55:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mieszkam w Teksasie, więc ta koncepcja podkoszulka mnie dezorientuje. Dlaczego miałbyś nosić więcej niż jedną koszulę?

Koszulka bez rękawów Pearl Izumi Quest to moja ulubiona koszulka w upalny dzień. http://www.pearlizumi.com/publish/content/pi_2010/us/ pl / index / products / men / ride / apparel / jerseys.-productCode-11121108.html # 3DP

Pytanie, które nasunęło, to przejażdżka, którą odbyłem wczoraj rano, na której temperatura na starcie (mniej więcej na poziomie morza) wynosiła 21 st.C, ale zanim dotarłem na szczyt wspinaczki 2 godziny później, było 15 st.C. W domu kolejne dwie godziny później było już 30 st. C. Szeroki zakres temperatur nawet w „ciepły” dzień. Podkoszulek pomoże zminimalizować wpływ różnych temperatur. Podkoszulki zapewniają również skórze ochronę, gdybym się niefortunnie zrzucił - można się poparzyć „lycrą”.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...