Pytanie:
Gdzie mogę zdobyć podstawowy zestaw narzędzi do roweru - Walmart itp.?
user386
2010-09-12 05:28:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Potrzebuję kilku podstawowych rzeczy w zestawie narzędzi (np. naoliwienie łańcucha, dokręcenie hamulców itp.). Gdzie mogę je znaleźć i ile to zazwyczaj kosztuje? Chcę je kupić, więc czy możesz nazwać podstawowe narzędzia ich funkcjami w języku laika?

Dwa odpowiedzi:
#1
+8
freiheit
2010-09-12 07:07:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz łatwo znaleźć „wielofunkcyjne narzędzie rowerowe” / „narzędzie wielofunkcyjne do roweru” / „narzędzie wielofunkcyjne do roweru”, które zawiera wszystkie podstawowe elementy w jednym narzędziu. Jest mnóstwo marek i modeli, a te, które są najłatwiej dostępne, mogą się różnić w zależności od regionu, ale popularne marki, które widziałem, to: Park, Crank Brothers, Topeak, Serfas.

Gdzie? Chodziłbym do mojego lokalnego sklepu rowerowego, aby je kupić, lub jest wiele miejsc, w których można je zamówić online. Nie mam pojęcia, jakie akcje Walmart. REI, Amazon.com, jensonusa.com, itd. Jedyne miejsce, które poleciłbym, to: Twój lokalny sklep rowerowy, to posiadane przez ludzi na rowery, a przede wszystkim sprzedaje rowery; muszą mieć jakieś narzędzia na sprzedaż.

Narzędzia

 • Wkrętaki - zarówno proste / standardowe / szczelinowe, jak i philips. Prawdopodobnie już jakieś masz.
 • Klucze szesnastkowe (metryczne) - (sterowniki, bity dla sterownika, cokolwiek ...). Nazywany również „kluczami imbusowymi”, „kluczami sześciokątnymi”, „kluczem sześciokątnym” itp. Zwykle zakres 3-8 mm, ale może być potrzebny 1,5 mm, 2 mm i / lub 2,5 mm. Większość śrub w rowerze to śruby sześciokątne i zawsze są metryczne. Jest prawdopodobne, że na przykład regulacja hamulców wymaga bardzo małego bitu sześciokątnego, zamiany klatki na bidon na bardziej średniej wielkości bit sześciokątny i wyregulowanie siedzenia na większy bit sześciokątny. Te w kształcie litery L, w których długi koniec ma „kulową” wersję heksa, a krótki koniec jest prosty, są ładne; kula pozwala pracować pod niewygodnymi kątami, a kiedy używany jest krótki bok, uzyskujesz większą dźwignię. Jest też kilka fajnych modeli w kształcie litery Y z 3 różnymi rozmiarami, które często są używane. Dokładne rozmiary będą zależały od Twojego roweru i komponentów.
 • Może Torx - jest mało prawdopodobne, ale możliwe, że gdzieś na Twoim rowerze jest Torx. Najwyraźniej są one powszechne w przypadku hamulców tarczowych.
 • Łyżki do opon - są to zazwyczaj plastikowe (nylonowe) i służą do zdejmowania opony z koła w celu naprawy płaskich powierzchni. Zwykle sprzedawane w zestawach po 3 sztuki. Doświadczeni ludzie mogą się zmęczyć tylko jednym, ale najłatwiej jest mieć trzy. 2-10 USD za komplet.
 • Pompka - Pompka podłogowa i przenośna pompka na rowerze jest świetna. Istnieją dwa rodzaje zaworów, upewnij się, że Twoja pompa współpracuje z zaworami. Wiele pomp może się między nimi przełączać. Pompka podłogowa służy do pracy nad rzeczami w domu, przenośnej pompki, którą zabierasz na rowerze (wraz z łyżkami do opon i zestawem łatek lub zapasową dętką), ponieważ pompka podłogowa jest znacznie łatwiejsza w użyciu niż jakakolwiek pompa przenośna .
 • Szmaty - stara szmata lub dwie, do chwytania bardzo tłustych części, wycierania łańcucha po nasmarowaniu go itp. Bawełna jest dobra, a najlepiej dość gładka (nie stary ręcznik frotte; pętle się zaczepiają).

Oprócz pompki i szmat, typowe multinarzędzie rowerowe będzie miało to wszystko i koszt od 20 USD do 40 USD. „Samodzielna” wersja każdego narzędzia prawie zawsze będzie lepsza niż ta zawarta w narzędziu wielofunkcyjnym, ale droższa, aby uzyskać cały zestaw. Możesz jednak zdobyć przyzwoity zestaw kluczy imbusowych za mniej niż 10 USD i łyżki do opon za 5 USD i nadal być nieco tańszy niż multitool.

Materiały eksploatacyjne

 • Chain Lube - wystarczy bardzo mała butelka, a zazwyczaj butelka ma końcówkę, której można użyć do nałożenia smaru bez użycia innego narzędzia. Upewnij się, że jest to smar przeznaczony do łańcuchów rowerowych. W szczególności WD-40 nie nadaje się do tego. Oczywiście nie wchodzi w skład multitoola, zazwyczaj 3-10 USD za niewielką kwotę.
 • Zestaw naprawczy do płaskich powierzchni - jest to mały zestaw kosztujący poniżej 5 USD (nawet jest to częsty gratisowy przedmiot) do mocowania otworów w dętce (element wewnątrz opony, który zatrzymuje powietrze) . Zwykle w zestawie znajduje się niewielka ilość papieru ściernego lub pewnego rodzaju metalowego pilnika. Są samoprzylepne łaty, ale uważam, że te, które mają oddzielną tubkę kleju, działają lepiej. Zwykle dołączone są instrukcje.
 • Zapasowe rurki - plastry w końcu się rozchodzą, więc będziesz potrzebować jednej lub dwóch zapasowych.

Naprawdę myślę, że to obejmuje podstawy. Możesz również rozważyć:

Mniej ważne / Mniej „podstawowe”

 • Klucz do szprych - aby wyregulować szprychy, jeśli są luźne itp. , Potrzebne również, jeśli musisz wymienić szprychę. Jeśli myślisz, że będziesz musiał wymienić szprychy, możesz również potrzebować bicza do łańcucha i narzędzia do demontażu tylnych przerzutek, ale szczegóły będą zależeć od twojego roweru i to wykracza poza „podstawowy”. Ostrzenie koła (dzięki czemu będzie proste i idealne) bez podstawki do ostrzenia jest trudne, a stojak do ostrzenia zdecydowanie wykracza poza „podstawowy” zestaw narzędzi.
 • But opony - kawałek gumy do załatać oponę, jeśli masz duże rozcięcie w oponie. Jednak przebicia (które generalnie nie wymagają buta) są częstsze niż rozcięcia i możesz zrobić prowizoryczny but z różnych rzeczy, takich jak rachunek za 1 USD.
 • Łańcuch narzędzie - do prowizorycznych napraw łańcuchów. Zwykle problemy z łańcuchem oznaczają, że powinieneś wymienić łańcuch, ale jeśli jesteś na drodze i łańcuch się zepsuje, możesz usunąć ogniwo i ponownie podłączyć łańcuch (krótszy) i wrócić do domu (unikając większych kół zębatych, dopóki łańcuch nie zostanie wymieniony )
 • Nasadki sześciokątne - (metryczne, poniżej 10 mm). Rzadziej spotykane na rowerach i inny przedmiot, który ludzie już zwykle mają, ale możesz potrzebować obu „płci” klucza sześciokątnego. Na własnym rowerze użyłem tego na błotnikach i niewiele więcej. Otwarte lub pudełko jest w porządku, a cienkie prawdopodobnie też.
Uwaga: to, co nazywasz „Metric Hex”, nazywam kluczami imbusowymi
@freiheit: Dzięki za odpowiedź. Gdzie mogę dostać te przedmioty? Czy mogę połączyć niektóre z nich (w zależności od tego, co chcę), czy też muszę osobno kupić każdą z potrzebnych rzeczy?
Dodałbym również: bardzo mała para uchwytów imadła. Często możesz naprawić * wszystko * na swoim rowerze za pomocą klucza imbusowego i pary uchwytów imadła.
Zanotowano alias klucza imbusowego @sixtyfootersdude:.
@Harpreet: tak, możesz otrzymać multitool, który robi to wszystko. Możesz zamówić je online. Poszukaj „Wielofunkcyjne narzędzie rowerowe”, „Wielofunkcyjne narzędzie rowerowe” lub „Wielofunkcyjne narzędzie rowerowe”. Jest mnóstwo marek i modeli, a to, co jest najłatwiej dostępne, może się różnić w zależności od regionu, ale popularne marki, które widziałem, to: Park, Crank Brothers, Topeak, Serfas.
Multitool Park jest całkiem niezły. Mam ich [narzędzie ratunkowe MTB-3] (http://www.parktool.com/products/detail.asp?cat=11&item=MTB-3#). Dzieli się na dwie części, więc jest mniej nieporęczny w obsłudze. (Jest narzędzie Topeak, które blokuje się, świetna funkcja, ale nigdy nie mógłbym usprawiedliwić zakupu).
@neilfein: Mam dokładnie to samo narzędzie. Rozłupywanie pomaga również w przypadku rzeczy, w których trzeba przytrzymać nakrętkę w miejscu, aby dokręcić śrubę, ponieważ klucze nasadowe znajdują się na jednej połowie, a nasadki na drugiej. Jednak trudno mi jest uzyskać wystarczający moment obrotowy do niektórych rzeczy.
#2
+3
Daniel R Hicks
2011-12-03 11:36:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zestawy narzędzi rowerowych, które znajdziesz w Walmart i tym podobnych, są prawie bezwartościowe - narzędzia są słabej jakości i często nie nadają się do użytku. (Np. Klucz „dumbell”, który jest często dołączony, jest zbyt duży, aby zmieścić się w wielu miejscach, w których może być potrzebny). Albo weź multitool zrobiony przez jednego z mfgrs wspomnianych w poście Freiheita lub zbierz potrzebne narzędzia, kupione w dobry sklep z narzędziami, z kilkoma specjalistycznymi artykułami kupionymi w sklepie rowerowym. Pamiętaj, że nie potrzebujesz narzędzi, które nie pasują do Twojego roweru (ale możesz potrzebować np. Dwóch kopii jednego konkretnego rozmiaru klucza, aby dokręcić jakieś zapięcie na rowerze, więc nawet z multitooliem możesz potrzeba kilku innych elementów). I nie marnuj narzędzi - kiepskiej jakości klucz może zniszczyć śrubę tak, że nie da się jej usunąć z roweru.

Jeśli chodzi o olej, nie używaj zwykłego oleju silnikowego ani „3 w 1” - kup specjalny olej do łańcuchów rowerowych w sklepie rowerowym. W sklepie rowerowym ludzie mogą opisać różnice między różnymi typami. Aby wyczyścić łańcuch, rozważ zakup szczotki do łańcucha (wraz z odpowiednim płynem do czyszczenia łańcucha).

Jeśli chcesz przewozić narzędzia na rowerze, najlepszym sposobem jest użycie narzędzia torba, którą można zapiąć pod siedzeniem. Możesz to zaimprowizować za pomocą zaledwie 16-calowego kwadratu płótna i kilku pasków z klamrami / rzepami (po prostu zwinąć narzędzia w pakiet), chociaż torba specjalnie wykonana jest fajna. Na narzędzia, które pozostają w domu, prosty plastik pudełko lub „rolka narzędziowa” jest często lepszym wyborem niż skrzynka narzędziowa z przegródkami.

Do demontażu i zakładania opon jestem zwolennikiem Quick Stick zamiast konwencjonalnych łyżek do opon - znacznie mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia dętki i ogólnie dużo szybsze. Jednak nie zadziała na niektórych szczególnie ciasnych oponach.

Jeśli chodzi o to, jak to zrobić, Park Tool Company ma doskonałą witrynę internetową, która zawiera praktycznie wszystko, co chcesz zrobić.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...