Pytanie:
Ile powinienem napompować opony?
Bartek Tatkowski
2010-09-03 01:17:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właśnie kupiłem nową pompkę rowerową z manometrem i po sprawdzeniu opon napompowałem je do górnego końca interwału wydrukowanego na oponach (4,5-6,5 bara).

Zastanawiam się, kiedy opony powinny znajdować się w dolnym zakresie interwału, a kiedy górny koniec jest odpowiedni. Czy to kwestia wagi? Typ terenu, którym będę jeździć?

Opony, o których mowa, to Schwalbe Kojaks, zamontowane na lekkim miejskim rowerze hybrydowym.

możliwy duplikat [W jakim ciśnieniu powinienem uruchamiać opony do rowerów górskich?] (http://bicycles.stackexchange.com/questions/471/what-pressure-should-i-run-my-mountain-bike-tires-at )
Duplikat tego [pytania] (http://bicycles.stackexchange.com/questions/471/what-pressure-should-i-run-my-mountain-bike-tires-at), głosuj za zamknięciem.
... chyba że jest coś konkretnego w Kojaksie? (Mam parę i poza wyższym wskaźnikiem ciśnienia, nie ma zbyt wielu rzeczy, których ogólne porady dotyczące inflacji nie obejmują.)
Nie zgadzam się, że to duplikat - drugie pytanie dotyczyło jazdy po szlakach, chodzi o jazdę miejską. Ponadto pojawia się pytanie, do czego służy minimalna ocena.
Cztery odpowiedzi:
#1
+5
bicycledistrict
2010-09-03 02:49:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja ogólna zasada jest o 10-15% niższa niż podane maksimum dla normalnej jazdy po drogach. Wyższy, jeśli przewozisz ładunek lub jesteś większym rowerzystą, niższy, jeśli jesteś lżejszy. W kwartalniku rowerowym jest artykuł, który jest całkiem dobrym przewodnikiem na temat ciśnienia w oponach do jazdy szosowej w zależności od wagi i szerokości opony.

http://www.vintagebicyclepress.com/images/TireDrop.pdf

#2
+2
MDV2000
2010-09-03 01:25:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cóż, jestem dużym jeźdźcem i powiedziano mi (i widziano), że przed każdą jazdą muszę maksymalnie utrzymywać opony. Jeśli robię długą jazdę - ponad 2 godziny - muszę upewnić się, że odpowiednio sprawdzam i napompuję. Jeżdżę na oponach drogowych o pojemności 700 cm3 i przy mojej wadze opona, która zaczyna się luzować, dostaje „szczypanie”. Zasadniczo dętka zaciska się wewnątrz opony. Jeśli jesteś bardzo lekkim jeźdźcem, możesz uciec trochę mniej.

Jeśli jeździsz na rowerze z oponami typu „knobbie”, jak na rowerze górskim, możesz też uciec z mniejszą ilością.

#3
+2
ChrisW
2011-07-23 20:20:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wyższe ciśnienie będzie szybsze i „twardsze” (mniejsze zawieszenie); niższe ciśnienie będzie wolniejsze (większy opór toczenia) i płynniejsze (będzie sączyć się przez pęknięcia i nierówności).

Powiedziano mi, że `` maksymalne ciśnienie '' to tylko wskazówka i w praktyce można idź trochę wyżej. Myślę, że moje opony mówią maksymalnie 85 psi i pompuję je do 95 (nie dlatego, że jestem szczególnie ciężki, ale dlatego, że wolałbym jechać szybciej przy mniejszym wysiłku niż płynniej).

#4
  0
Mahomedalid
2010-09-03 01:23:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że to pytanie ma najlepszą odpowiedź:

Przy jakim ciśnieniu powinienem jeździć w oponach do rowerów górskich?To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...