Pytanie:
Czy lżejsze łańcuchy są warte swojej ceny?
Benson
2011-02-08 02:03:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wymieniam łańcuchy w wielu rowerach i próbuję zdecydować, które kupić. Jestem fanem głównych linków Sram, więc porównuję Sram PC-971 z PC-991. PC-991 jest znacznie droższy, ale wydaje się, że lżejszy łańcuch mógłby znacząco wpłynąć na wydajność pedałowania ze względu na moment pędu. Czy moje instynkty są poprawne, czy to tylko sztuczka sprzedażowa ze strony Sram?

Widziałem też kilka recenzji wskazujących, że łańcuchy z pustymi ogniwami są podatne na pękanie - czy jest to coś, czym powinienem się martwić?

Jak wypada porównanie 9-biegowych łańcuchów Shimano z PC-951? Jeśli mam w co wierzyć recenzjom Wiggle, PC 951 ma głowę nad literą S, nie jestem pewien, ale komentarze?
Cóż, łańcuchy Shimano nie mają ogniwa głównego, więc jeśli chcesz je zdjąć, musisz użyć narzędzia do łańcucha. Powiedziano mi, że za każdym razem, gdy używasz narzędzia łańcuchowego, zwiększasz ryzyko niepowodzenia. Pomiędzy tym a wygodą głównych ogniw sram, wolę łańcuchy sram.
Każdy łańcuch może używać ogniwa głównego, tylko że łańcuchy Shimano nie są dostarczane z ogniwem głównym. Możesz je jednak kupić osobno.
Dwa odpowiedzi:
#1
+7
Tommy Williams
2011-02-08 02:23:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie jestem kierowcą wyścigowym, więc prawdopodobnie mówię z zupełnie innego punktu widzenia, niż byłeś zainteresowany. Od lat używam 9-biegowych łańcuchów Sram w moich rowerach turystycznych / dojeżdżających do pracy. Użyłem 971, 981 i 991 i nie byłem w stanie zauważyć żadnej różnicy w wydajności ani trwałości. Podczas moich dojazdów do pracy w okolicach Seattle, gdzie codziennie od października do marca jest prawie mokro, a także w kwietniu i maju jest dużo deszczu, udało mi się bardzo szybko zużyć łańcuchy i kasety.

Nie jestem kolarzem górskim - a przynajmniej nie zapalonym - więc nigdy tak naprawdę nie wbiłem łańcuchów w błoto, ale nigdy nie złamałem żadnego z ich łańcuchów. Po prostu udało mi się je z czasem zużyć.

Ogromnie doceniam ogniwo główne, ponieważ ułatwia zdjęcie łańcucha z roweru i ponowne założenie. Zanim przesiadłem się na rower z wewnętrzną piastą Rohloff do moich dojazdów do pracy, trzymałem dwa łańcuchy na swoim rowerze, zdejmowałem jeden, moczałem go w środku czyszczącym i pozwalałem mu wyschnąć, podczas gdy drugi czysty łańcuch zakładałem na mój rower .

Dziękuję, fakt, że wykorzystałeś wszystkie trzy modele i nie byłeś w stanie odróżnić różnicy, wiele znaczy. Jestem kolarzem górskim i zrobiłem trochę wyścigów szosowych, ale nie za dużo. Ostatnio też sporo koncertowałem. Opierając się na twoich radach i radach od ludzi na Twitterze, jestem skłonny wybrać 971, ponieważ jest tak niedrogi. :-)
#2
+5
Duncan McGregor
2011-03-05 22:28:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie wykonałem obliczeń matematycznych, ale moment pędu jest proporcjonalny do promienia okręgu. Tak więc te duże koła odnoszą duże korzyści z redukcji masy, ale stosunkowo mały obrót tarczy jest znacznie mniejszy.

Ogólnie myślę, że masę łańcucha można w dużej mierze uznać za kolejną część - jeśli zaoszczędzenie na wadze na gram jest znacznie tańsze niż siodełko lub kierownica, w przeciwnym razie twoje pieniądze mogą być lepiej wydane gdzie indziej, zwłaszcza że łańcuch jest częścią zużywalną.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...