Pytanie:
Co powinienem mieć mój pierwszy rower dla dorosłych?
tobylane
2011-01-17 23:30:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dużo jeżdżę na rowerze i zamierzam wydać 400-800 funtów na pełnowymiarowy rower. Musi mieć pełne zawieszenie, zdejmowane przednie koło, najlepiej miejsce na minipompę i dużą butelkę z wodą (bez używania dalszej dolnej części ramy). Widzę, że jest to bliskie dyskusji, ale myślę, że są pewne oczywiste odpowiedzi, których pomijam. Mile widziane sugestie dotyczące roweru lub sklepu.

Aktualizacja: dojeżdżam do pracy (w połowie off-road), korzystam z kanałów, dróg w mieście i między miastami oraz dużo jeżdżę w terenie. Chciałbym móc dobrze zarządzać swoim motocyklem, mam nadzieję, że nauczę się czegoś więcej niż tylko wymiany opon / dętek. Czasami będzie przewożony samochodem. Używam ścieżek rowerowych, chodników i środka jezdni dość równo.

Jak skomplikowane są bardziej miękkie układy napędowe i hamulce tarczowe? Nie znam żadnego z nich.

Witamy @tobylane. Opowiedz nam, jak planujesz używać swojego roweru. Będziesz jeździć nim codziennie do pracy, czy używać go do załatwiania spraw, długich przejażdżek w weekendy, czy też przewozisz samochodem na specjalny kurs jeździecki? Będziesz jeździć przy każdej pogodzie, czy po prostu kiedy jest ładnie? Będziesz jeździć po ruchliwym korku lub wyznaczonych ścieżkach rowerowych? Czy jesteś już sprawny fizycznie?
Brak stabilizatorów;)
Jaka jest opinia społeczności na temat kart w szprychach, które powodują hałas motocykla?
Trzy odpowiedzi:
mgb
2011-01-19 00:46:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

£ więc jeśli jesteś w Wielkiej Brytanii, sprawdź klub rowerowy w Edynburgu, jeśli jest taki blisko Ciebie.

Zdecydowanie kup hamulce tarczowe. Opinie o rowerach z pełną amortyzacją są różne - kiedyś mówiło się, że jeśli wydajesz mniej niż 1000 $, nie kupuj tego. Ale nie robię ekstremalnych zjazdów, więc tak naprawdę nie wiem.

Większość rowerzystów górskich używa camelbacków zamiast butelek z wodą, ponieważ w terenie butelki są pokryte brudem (= gówno krowy), a ty łapiesz lurgię i umierać. Zawsze możesz później dodać uchwyt na butelkę z wodą.

Jay Bazuzi
2011-01-18 00:18:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nawet jeśli masz wiele dobrych rad, zorientowanie się, który rower najlepiej Ci odpowiada, zajmie trochę czasu.

Ciało każdej osoby jest inne , więc uzyskanie dobrego dopasowania jest trudne. Dobre dopasowanie ma ogromny wpływ na radość z jazdy, co sprawia, że ​​różnica między jazdą, której nie możesz się doczekać, a jazdą, z której się wygadasz.

Zacznij od używanego roweru . Poszukaj takiej, która była przechowywana z dala od deszczu i gdzie koła nie chwieją się, gdy je kręcisz. Od razu dokonaj regulacji, ponieważ zaniedbane rowery mają kilka problemów z bezpieczeństwem i długowiecznością.

Najważniejsze jest ustawienie odpowiedniej ramy , ponieważ wpływa ona na wszystko inne oraz najtrudniej jest zmienić. Gdy już to zrobisz, możesz wyregulować siodełko & na kierownicy, aby precyzyjnie dostroić dopasowanie.

Podoba mi się świetny układ napędowy . Płynna zmiana biegów pod obciążeniem jest wspaniała do jazdy.

Nie jestem zbyt wybredny, jeśli chodzi o hamulce, o ile działają.

Świetna odpowiedź, ale zdecydowanie polecam hamulce tarczowe. Działają konsekwentnie, gdy są mokre lub suche i uważam, że chwytają znacznie lepiej niż pęknięcia felgi.
Scott Langham
2011-01-22 23:44:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wygląda na to, że jesteś zwolennikiem roweru z pełną amortyzacją. Ale martwię się, że nie znajdziesz roweru wysokiej jakości w tym przedziale cenowym i możesz skończyć z ciężkim rowerem, który będzie przeszkadzał, gdy będziesz w trasie. W tym przedziale cenowym możesz dostać twardy tył dobrej jakości, który może Ci odpowiadać.

Możesz rozważyć rower górski Boardman Team:

http: // www .halfords.com / webapp / wcs / store / servlet / product_storeId_10001_catalogId_10151_productId_501999_langId_-1_categoryId_165499

Mają wersję z pełnym zawieszeniem, ale to spowoduje przekroczenie limitu 800 GBP.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...