Pytanie:
Cichy i mocny łańcuch zalecany do roweru miejskiego z ostrym przełożeniem
kristof
2010-08-26 02:58:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przeszedłem przez kilka łańcuchów na moim rowerze typu fixie, ale żaden z nich nie był dla mnie zbyt zadowolony. Zasadniczo wydawały się dość hałaśliwe, gdy wywierano większy nacisk na rowerach.

Czy mógłbyś polecić jeden? byłoby to zarówno mocne, jak i ciche.

Dzięki

Cztery odpowiedzi:
#1
+8
Dustin Ingram
2010-08-26 21:33:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hałasu łańcucha nie da się całkowicie uniknąć w przypadku stałych kół zębatych, ze względu na naprężenia spowodowane napięciem łańcucha itp. Istnieje jednak wiele typów łańcuchów, które byłyby niewłaściwe w użyciu i powodowałyby dodatkowy hałas.

Upewnij się, że kupujesz łańcuch „gąsienicowy” (niektóre są produkowane przez Miche, Izumi i KMC) i spodziewaj się, że zapłacisz ponad 20 USD za łańcuch wysokiej jakości.

Ponadto upewnij się, że łańcuch jest czysty i dobrze nasmarowane! Nawet w zwykłych rowerach większość hałasu łańcucha pochodzi z suchego łańcucha.

+1 Dzięki Dustinowi za wskazówki, ostatnim łańcuchem, który dostałem, był SRAM PC 7X, który dostałem tutaj http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=31548 i nie działa zbyt dobrze. To nie jest tak naprawdę dedykowany łańcuch gąsienic, więc być może w tym tkwi problem.
+1 w gąsienicy KMC. Przejechałem tysiące kilometrów, chociaż zwykle co miesiąc czyści go właściwie (zdejmuję go z roweru itp.).
#2
+1
lantius
2011-03-02 13:41:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W rzeczywistości często winowajcą jest suchy i / lub brudny łańcuch. Użyłem Sram PC7X i był to dla mnie doskonały, cichy łańcuch.

Innym typowym źródłem hałasu w jeździe ze stałym lub singlespeedem jest przesunięta linia łańcucha. Upewnij się, że przesunięcie linii łańcucha jest równe z przodu iz tyłu. Powszechnym błędem jest również przekonanie, że łańcuchy ze stałymi zębatkami powinny być „tak napięte, jak to tylko możliwe”, co prowadzi do zakleszczenia i przedwczesnego zużycia łańcucha. Na koniec zauważam, że używasz łańcucha 1/8 "; jeśli masz zębatkę lub zębatkę 3/32" w układzie napędowym, dodatkowe 1/32 "luzu może z pewnością wywołać trochę dzwoniącego hałasu.

#3
  0
M. Converse
2010-08-26 03:19:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz wypróbować super mocną gąsienicę Izumi 1-1 / 8 "V. Jest droga, ale bardzo dobra.

#4
-1
Zippy The Pinhead
2012-11-26 03:30:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Warto przeczytać tę ankietę dotyczącą łańcucha. Zobacz stronę 44 i następne.

Ostatnio stosowałem lubrykant Dumonde w moim łańcuchu i jestem bardzo zadowolony. Ułatwia utrzymanie w czystości układu napędowego, ale wymaga całkowitego odtłuszczenia łańcucha przed pierwszym użyciem. Moje doświadczenie jest zgodne z recenzją.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...