Pytanie:
Busted Dept store Mongoose Shifter - Scrap or Fix
gooddadmike
2010-09-22 21:43:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Żona przekonała mnie, że powinniśmy kupować rowery (2 x 100,00 $) w sklepie. Znalazłem Mongoose (który pamiętam, był przyzwoity) iw ciągu 6mos złamałem wspornik, który utrzymuje dźwignię zmiany biegów na miejscu (nie jestem pewien w moim żargonie). Mówi, że to Shimano, ale nie wiem, czy lepiej byłoby spróbować wymienić go samodzielnie (jestem sprytnym majsterkowiczem, ale nie mam doświadczenia z rowerami), zabierając go do sklepu rowerowego, czy po prostu szukasz używanej hybrydy Treka na CL? Prosimy o poradę.

Taśma klejąca? Lub zarzuć wokół niego metalowy kołnierz węża. Czy to naprawdę ma znaczenie dla roweru za 100 dolarów?
Kołnierz węża zawiódłby mniej żałośnie niż taśma klejąca, ale oba te pomysły śmierdzą. Nie mogę sobie teraz pozwolić na świetny rower, więc wszystko poniżej 20 dolarów byłoby logiczną naprawą dla mnie przynajmniej mieć rower do jazdy.
Dwa odpowiedzi:
#1
+9
Ian
2010-09-22 21:50:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli łatwo jest dostarczyć rower do sklepu rowerowego, warto zapytać sklep o koszt wymiany. Prawdopodobnie nie będzie to więcej niż kilka dolarów. W przeciwnym razie zanieś stary wspornik do sklepu rowerowego, aby dopasować zamiennik.

Jeśli sklep rowerowy jest w stanie dokonać wymiany na miejscu, pozwól mu to zrobić i zobacz, jak to się robi, w przeciwnym razie nie jest trudne do zrobienia samemu i pozwoli Ci zaoszczędzić czas na zbieranie roweru.

Zostanie Ci tani rower, na którym możesz jeździć. Nadal możesz chcieć kupić lepszy rower, ale będziesz miał czas na znalezienie dobrego.

#2
+1
Criggie
2015-12-07 09:15:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mój naprawiłem za pomocą kawałka metalowego paska, wygiętego tak, aby obejść kierownicę. Następnie użyłem malutkiej śruby przez oryginalny otwór w drugiej części manetki. To zależy, ile zostało z oryginału. Generalnie nie da się ich skutecznie przykleić.

Ostatecznością jest wymiana dźwigni zmiany biegów. Kupiłem nową 7-biegową indeksowaną dźwignię zmiany biegów za 40 dolarów nowozelandzkich i działała dobrze. Zdobądź taki z taką samą liczbą kliknięć, jak w tylnej kasecie są zębatki.

Możesz także mieć w swoim mieście parking rowerowy, który może pomóc w zakupie części i montażu, bezpłatnie lub w formie darowizny.

Możesz również kupić manetkę przesuwną kciuka za 5 dolarów. Albo atak SRAM! Gripshift za około 10 dolarów. (W Stanach Zjednoczonych). Sugerowałbym użycie dźwigni zmiany biegów kciuka, biorąc pod uwagę, że praktycznie nigdy nie zawodzą.
Ceny części @batman na całym świecie są bardzo zróżnicowane - Jak powinniśmy wyrazić koszty względne? Wiem, ile zapłaciłem lokalnie za X, ale może to być mniej więcej więcej niż w lokalizacji OP. Czy używamy indeksu chleba czy indeksu big mac, czy po prostu podajemy ostatnią znaną cenę lokalną w lokalnej walucie i pozwalamy czytelnikowi to rozgryźć?
Po prostu określ, ile to kosztuje w Twojej okolicy. Ludzie będą musieli przeprowadzić własne badania kosztów na swoim obszarze (zwłaszcza w przypadku bardzo różnych schematów podatkowych). Jeśli chcesz być standardowy, ceny na rynku amerykańskim bazują na czymś takim jak cykle reakcji łańcuchowych lub jensonusa, czy coś takiego jest prawdopodobnie najlepsze.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...