Pytanie:
Chude 26-calowe opony? Nadające małemu fixie „szybszy” wygląd
futurebird
2010-11-15 01:51:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem bardzo niską kobietą, a ponieważ chciałem mieć trójkątną ramę typu fixie, użyłem 26-calowych opon i 49-centymetrowej ramy, aby idealnie do mnie pasowały. Problem w tym, że moje opony są bardziej różnorodne. Chcę mają smukły wygląd fixie, więc chcę wąskie opony, ale nie mogę ich znaleźć w rozmiarze 26 cali.

Czy są jakieś rozwiązania?

Najbardziej zależy mi na wąskich oponach przyczyny kosmetyczne. Obecne opony działają doskonale. (Kiedyś byłem posłańcem, teraz po prostu dojeżdżam do pracy), więc może są jakieś opony, które mają po prostu bardziej „szybki” wygląd?

Kiedy mój rower wygląda ładnie, czuję się dobrze podczas jazdy. Mam więc nadzieję, że ktoś może pomóc.

freiheit ma rację, pamiętaj, że cieńsze opony zapewnią trudniejszą jazdę, jeśli masz wyboisty chodnik na twoich trasach.
Dwa odpowiedzi:
freiheit
2010-11-15 02:41:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli w Twoim LBS nie ma szybszych / chudszych 26-calowych opon, być może będziesz musiał je zamówić (w sklepie lub gdzieś online).

Są to nieco rzadziej, ale oto cztery opcje, które znalazłem na stronach internetowych głównych producentów opon:

  1. Specialized All Condition Elite (dostępne 26x1,0)
  2. Schwalbe Durano 399 (dostępne 26x1,10 i 26x1,35)
  3. Continental Sport Contact (dostępne 26x1,3)
  4. Schwalbe Kojak (dostępne 26x1.35)

Pamiętaj:
Istnieją ograniczenia co do tego, jak wąską oponę można rozsądnie założyć na daną felgę . Jeśli wybierzesz zbyt wąską dla danej felgi, dostaniesz zgniatanie, a nawet uszkodzenie felgi. Witryna Sheldon Brown zawiera pomocny wykres szerokości opon i kompatybilności felg. Co to jest (wnętrze ) szerokość felg? Albo przynajmniej jaki masz teraz rozmiar opony?

Nie jestem pewien, czy 1,5 (38 mm) lub 1,6 (40 mm) liczy się jako „chudy”.
@darkcanuck: masz rację. Zrzuciłem wszystko co 1,5 i więcej, znalazłem kilka opcji poniżej 1,5 i na pierwszym miejscu umieściłem najcieńsze opony.
Teddy
2010-11-17 13:37:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Biorąc pod uwagę, że mam doświadczenie w jeździe na Continental Sport Contacts, mogę śmiało powiedzieć, że to świetne opony. 26x1,3 i nadal zachowujesz „zgrabny” wygląd, do którego dążysz. Na suchym lądzie cudownie zakręcają, a ja jeszcze się na nich nie poślizgnąłem. Maksymalne 80 PSI jest więcej niż wystarczające do szybkiej jazdy, a ja podniosłem je do co najmniej 90, więc mogę powiedzieć, że 80 to tylko bezpieczny szacunek. Jednak te opony nie mają trochę przyczepności w deszczu, ale myślę, że dlatego nazywa się je slickami. Jeśli chodzi o ich opór, nie udało mi się jeszcze złapać gumy na tych oponach po 1000 mil, ponieważ guma jest dość gruba w miejscu styku z podłożem. zdjęcie poniżej to przykład opony Continental Contact 26x1,3 na moim rowerze Surly Long Haul Trucker (turystycznym). Żeby dać ci wyobrażenie, jak to wygląda. alt textTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...