Pytanie:
Częste przedmuchy w tym samym miejscu
carl
2010-09-20 01:43:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ciągle wydmuchuję przednią rurę i zawsze w tym samym miejscu: tuż obok trzpienia zaworu. Wydmuchy wyglądają następująco:

alt text

Na tej samej rurze występuje wytarcie dokładnie po drugiej stronie trzpienia zaworu. Sprawdziłem oponę i koło i wygląda na to, że nie ma tam nic wystarczająco ostrego.

Co może to powodować? Podejrzewam, że to coś, co robię. Mam dość kupowania nowych lamp, bo słyszę, że tych mieszkań nie da się połatać. Jeśli ma to znaczenie, to jest zawór typu presta i zwykle pompuję do 110 psi, czyli maksymalnie.

Kilka tygodni temu miałem dokładnie taki sam wybuch. Przyczyną była dziura w taśmie na felgę połączona z pompowaniem pod wysokim ciśnieniem.
Trzy odpowiedzi:
#1
+8
Amos
2010-09-20 01:48:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sprawdź wnętrze obręczy w miejscu przebicia.

Czy taśma na obręcz jest nienaruszona?

Czy szprycha przebija się, gdy rower jest obciążony? Jeden z moich znajomych miał taki problem i okazało się, że kiedy usiadł na rowerze, jego waga spowodowała, że ​​koniec szprychy przebił felgę i przebił oponę.

#2
+7
darkcanuck
2010-09-20 02:55:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kilka rzeczy przychodzi na myśl:

  1. Używanie rurki presta na obręczy przeznaczonej do zaworów Schraedera. Spowodowałoby to zużycie wokół trzpienia zaworu. Zobacz „Czy mogę użyć dętki presta w obręczy Schraeder?”, aby uzyskać więcej informacji.
  2. Zużyta taśma na obręcz w pobliżu zaworu. Czy taśma wygląda na zużytą? Czy pod taśmą jest jakieś paskudne ostrze lub zadziory? Spróbuj wymienić taśmę na obręcz lub podwoić ją w miejscu, w którym bierzesz płaskie elementy.
  3. Rury ulegają wyszczerbieniu podczas ich montażu. Czy wymieniając przednią rurę, trzpień zaworu umieszcza się jako pierwszy czy ostatni? (pierwsza jest lepsza) Czy jest możliwe, że dętka zaciska się o krawędź obręczy podczas ponownego zakładania opony?
#3
+3
deemar
2010-09-20 04:07:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zdjęcie twojego wybuchu nie pojawia się dla mnie, więc zgaduję, że trochę na podstawie twojego opisu.

Czy używasz małej nakrętki, która jest dołączona do rurki i gwintów w dół trzpienia zaworu presta? Zazwyczaj po zainstalowaniu i napompowaniu rury nakręca się tę nakrętkę i przykręca ją do obręczy. Nakrętka zapewnia pewne podparcie trzonka vavle na obręczy.

Jeśli używasz tej nakrętki, być może jest ona zbyt mocno dokręcana. Objawy, jeśli tak jest, będą polegały na tym, że trzpień zaworu oddziela się od rurki, w miejscu, w którym łączy się z rurką.

Jeśli to brzmi jak twój problem, sugeruję, żebyś albo nie zakładał nakrętki, albo ty dokręć nakrętkę dopiero po napompowaniu dętki w oponie i upewnij się, że nie dokręcasz nakrętki zbyt mocno.

Na zdjęciu nie wygląda na to, że trzpień zaworu jest gwintowany - więc bez nakrętki.
To może być to. (Jest gwintowany, ale wydaje mi się, że obraz ma zbyt niską rozdzielczość). Nie byłem pewien, do czego służy ta nakrętka i pomyślałem, że to dziwne, że jest przegrana, więc dokręcałem ją dalej.
Zwykle możesz w ogóle nie używać nakrętki, więc możesz spróbować.
Kiedy miałem podobne wybuchy (na trzpieniu zaworu), zdarzały się one znacznie bliżej podstawy trzpienia.
Jeśli to możliwe, bardzo polecam użycie nakrętki do dokręcenia zaworu. Rury, które mam, które nie mają nakrętki (i nie są gwintowane, takie jak Michelin Pro Race) miały dla mnie BARDZO wysoki wskaźnik awarii w tym dokładnym miejscu. Ci z nakrętką nie zawodzą w ten sposób ...


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...