Pytanie:
Co założyć lub włożyć do zimowych butów SPD, aby utrzymać ciepło w palcach?
user652
2011-02-19 20:26:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tam, gdzie mieszkam, wieją bardzo zimne wiatry znad rosyjskiej Syberii. Jest lodowato mimo, że mam wszelkiego rodzaju dodatkową odzież zimową jak kominiarka komandosów , buty zimowe SPD , gogle ESS - ale moja palce wciąż marzną.

Więc co sugerowałbyś, abym się ubrał, żeby ogrzać moje palce u nóg?

`` Hipotermia '' występuje, gdy rdzeń / ciało / tułów nie jest wystarczająco ciepły: np. twoje pachy i wewnętrzne uda. Hipotermia to nieco inny problem (wymagający innych odpowiedzi) niż problem z utrzymaniem ciepła kończyn (np. Stóp).
Rozwiązałem ten problem z * grubszymi wełnianymi skarpetami *. Widziałem * Trekmates Rannoch Moor * w aktywnym użytkowaniu, nie jestem pewien co do nich.
Sześć odpowiedzi:
#1
+3
ChrisW
2011-02-19 21:35:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

MEC radzi na swojej stronie internetowej, że najtańszym sposobem na utrzymanie suchych butów jest plastikowa torba.

Sprzedają także pokrowce na buty: niektóre na deszcz, a inne (z neoprenem i mikropolarem) na zimę.

ChrisW: a co z butami SPD? czy tworzysz dziurę w plastikowych torebkach, aby użyć peleryny?
@hhh Jeśli spojrzysz na ilustracje pokrowców na buty na stronie internetowej MEC, do której zamieściłem link powyżej, zobaczysz, że mają one mały otwór w przedniej części podeszwy. MEC ma również zupełnie inną stronę [ogólnych porad dotyczących kolarstwa zimowego tutaj] (http://www.mec.ca/Main/content_text.jsp?CONTENT%3C%3Ecnt_id=10134198673870729&FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374302887138), w tym porady o stopach.
O plastikowych torbach na ich stronie: * Niedrogim i prostym rozwiązaniem jest założenie małej plastikowej torby na stopy lub wewnątrz butów. * Rozwiązanie wewnętrzne / zewnętrzne, niewidoczne na pierwszy rzut oka.
#2
+2
sillyyak
2011-02-21 19:32:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam parę, jeśli te zakładam na parę wełnianych skarpet. Świetnie trzymają się z dala od wiatru, który wydaje się być największym powodem zmarznięcia moich palców.
SKARPETY GORE

Jeśli Twoje buty są dość wiatroszczelne, ale nadal zimne palce, upewnij się, że stopy nie są zbyt ściśnięte.

Inną możliwością jest to, że przez blok przechodzi przeziębienie, więc może pomóc może wyściółka.

#3
+2
Marc Charbonneau
2011-02-26 23:29:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wycinam oba rogi plastikowej torby na zakupy i wkładam ją na palce do wewnątrz buta. To nic nie kosztuje i ledwo zauważalne. Zimą noszę swoje zwykłe letnie buty i skarpetki, a nawet w chłodne dni, kiedy chodzę i jeżdżę na rowerze przez błoto pośniegowe i ciężki śnieg, stopy te są przyjemne i ciepłe.

#4
+1
Tom77
2011-06-15 20:35:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz wypróbować ogrzewacze do stóp, które wytwarzają ciepło w wyniku reakcji chemicznej. Zwykle można je znaleźć w sklepach, które sprzedają sprzęt do chodzenia po górach lub sprzęt narciarski.

#5
+1
Deleted User
2014-11-13 06:17:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Buty kupione na zimę (poniżej zera) powinny być o kilka rozmiarów większe od normalnego rozmiaru buta rowerzysty. Wsadzanie większej liczby warstw do buta, który jest ściśle dopasowany, w rzeczywistości sprawia, że ​​utrzymywanie stóp w cieple jest trudniejsze, ponieważ ogranicza krążenie. To bardzo częsty błąd.

Zwykle noszę rozmiar 44, ale moje zimowe zestawy butów / butów to 45 i 50. Dodatkowa przestrzeń przekłada się na dodatkową przestrzeń na ocieplenie (skarpetki). Jeśli to możliwe, powinieneś kupować buty zimowe również w szerokim rozmiarze, aby nie tylko uzyskać więcej miejsca w obszarze palców, ale także w całym bucie.

Polecam skarpetę paroizolacyjną lub inną metodę (worek foliowy), aby izolacja była sucha i skuteczna.

Jeśli to wszystko się dzieje i nadal potrzebujesz więcej ciepła, następnym krokiem jest jakiś rodzaj ochraniacza lub kalosza. Zauważyłem, że buty over-boot przeznaczone do nart biegowych zwykle działają dość dobrze z butami rowerowymi i ogólnie są stosunkowo tanie.

#6
  0
jilles de wit
2014-11-13 14:58:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kup grube neoprenowe ochraniacze na buty rowerowe. Dostałem te zeszłej zimy po dwóch latach zimnych stóp (gra słów nie jest przeznaczona) i są cudowne!

Które dostałeś?
Myślę, że model hardwear z tych: http://bbbcycling.com/bike-wear/shoecovers/


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...