Pytanie:
Ponowne malowanie felg
Daniel
2011-02-06 20:23:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z biegiem czasu farba na felgach była powoli zjadana przez zestaw klocków hamulcowych.

  • Jak usunąć resztki lakieru?
  • Jakiego rodzaju lakieru należy użyć?
  • Jak mogę się upewnić, że nowy lakier wytrzyma tarcie o klocki hamulcowe?
Chciałbym ponownie otagować pytanie farbą / felgami przy minimalnej liczbie powtórzeń. osiągnął. Czy ktoś miły?
witamy w Bicycles.SE. W tych witrynach odradza się proszenie o „wskazówki” lub sztuczki, więc nieco przeformatowałem Twoje pytanie; jeśli zmieniłem cel pytania, cofnij moje zmiany.
Dwa odpowiedzi:
#1
+10
user313
2011-02-07 04:09:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To nie farba , która zsunęła się z twoich felg. To anodowanie . Więc nie zejdzie ze środkiem do usuwania farby.

... Podczas hamowania w mokrych warunkach żwir drogowy ściera się anodowaniem na ścianie bocznej ...

Anodowanie jest często stosowanym procesem elektrochemicznym do kolorowania aluminiowych części rowerowych. Niektórzy ludzie robią to w domu. http://www.nonlintec.com/anodizing/ W Twojej okolicy może istnieć punkt galwanizerni lub anodowania, który może ponownie anodować felgi rowerowe.

Anodowanie felg byłoby drogie - płacisz za rozmiar części, felga wymaga dużej kąpieli = dużo chemii. Większość sklepów anodujących obawia się również używanych części, każda stara farba, guma, chemikalia itp. Na kole mogą zrujnować ich rozwiązanie, więc prawdopodobnie będziesz musiał za nie zapłacić, aby najpierw je wyczyścić.
Anodowanie _można_ usunąć chemicznie za pomocą środka do czyszczenia piekarników, po czym następuje szlifowanie i polerowanie… Jest to jednak wieloetapowy, żmudny proces, który prawdopodobnie wykracza poza zakres pytania.
@mgb - Masz rację. Anodowanie obręczy rowerowej polega na usunięciu szprych i piasty. Odanodowanie. Prawidłowe czyszczenie felgi. A następnie ponowne anodowanie. Następnie następuje przebudowa koła. Więc, tak, poza zakresem pytania ... Mam znajomego, który dostosowuje klasyczne motocykle i był świadkiem tego procesu.
@wdypdx22 - a moje doświadczenie dotyczyło anodowania w przemyśle lotniczym, byli bardzo wybredni, jeśli chodzi o wysyłane przez nas części, jaki stop, jaki płyn obróbkowy został użyty, jak je wyczyściliśmy itp. Nie wiem, czy sklep z częściami samochodowymi na zapleczu być takim samym
Innymi słowy, chociaż technicznie możliwe jest anodowanie używanej felgi, prawdopodobnie znacznie tańsze i łatwiejsze jest uzyskanie nowej felgi ...
@sleske - Najprawdopodobniej tak jest. Jeśli chcesz się tym zająć, możesz sprawdzić sklepy w Twojej okolicy, które zajmują się obróbką metali.
Niektóre felgi są pomalowane, ale generalnie wpadają w skrajnie niską jakość. W przeciwnym razie zgadzam się z komentarzami tutaj.
#2
+9
darkcanuck
2011-02-06 20:57:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Powierzchnia hamowania na twoich felgach nie powinna być malowana, po prostu zmniejszy to skuteczność hamulca, a farba szybko się zużyje. W rzeczywistości z czasem hamulce szczękowe będą faktycznie zużywać metal na powierzchni hamowania. (Po częstym używaniu ten obszar może stać się niebezpiecznie cienki i felgi będą wymagały wymiany.)

Malowanie pod powierzchnią hamowania jest w porządku, chociaż nie mam wystarczającego doświadczenia, aby Ci to dać wskazówki.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...