Pytanie:
Rowerowa dętka do przebicia tuż przy zaworku, jak to tam załatać?
Santropedro
2015-11-17 21:57:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na dętce jest bardzo małe nacięcie o długości 1-2 milimetrów lub mniej, tuż obok miejsca, w którym znajduje się dno zaworu Schradera. Cięcie znajduje się zaledwie 1-2 milimetry od dna zaworu.

Otwór ma kształt nacięcia, równoległego do krawędzi zaworu i jest bardzo blisko, więc jest bardzo oczywiste, że zawór był jednym z powodów (drugim powodem jest duży ruch zaworu prawdopodobnie dlatego, że dętka nie była napompowana.) Powietrze ucieka z otworu, więc trzeba to naprawić.

Nie wiem, czy mogę założyć normalną łatkę, bo jeśli krawędzie łaty się oderwą Nawet zaledwie milimetr od dętki otwór nie będzie już zasłonięty, a powietrze znowu zacznie uciekać. Dowolny pomysł? Mam dwa pomysły:

 • Weź naszywkę rowerową i wyciąć w środku okrągły otwór, a następnie załatać nim dętkę, jakby to był pierścień, obejmując zawór ze wszystkich stron.

 • Weź super klej lub cement, który w jakiś sposób zakrywa otwór.

Nie tylko 1-2 milimetry, ale będziesz miał trochę ugięcia w pobliżu zaworu. Możesz wypróbować dużą łatkę z dziurą, ale najprawdopodobniej po prostu zużyjesz dużą łatkę. Sam klej tego nie naprawi.
Jeśli zawory przesunie się z powodu zbyt niskiego ciśnienia, stanie się to
To zawór Schradera.
Gidday i witamy w SE Bicycles. Poprawiłem gramatykę i formatowanie w Twoim poście i usunąłem wiersz o Twoim angielskim, który jest całkiem niezły.
Szczerze, jeśli to pytanie nie dotyczy tylko możliwości technicznych, po prostu zdobądź nowe. Ból głowy nie będzie wart pięciu-dziesięciu dolców za nową rurkę.
@mikeTheLiar, ale jeśli znajdziemy technikę rozwiązania tego problemu, zaoszczędzimy trochę pieniędzy dla potencjalnie wielu osób.
Ten rodzaj nakłucia jest tak rzadki, że wątpię, czy przyniesie jakiekolwiek poważne korzyści. Nie zrozum mnie źle, jestem za zadawaniem pytań tylko po to, aby zadawać pytania, ale wymyśl sposób na załatanie płaskich butów i teraz rozmawiamy.
Naprawiasz go, wiążąc go w węzeł, wrzucając do kosza i kupując nową tubę. (Należy pamiętać, że tego rodzaju uszkodzenie jest zwykle spowodowane nieostrożnym montażem dętki i opony, chociaż jazda na oponie, gdy jest płaska, również może to spowodować.)
Bardziej prawdopodobne jest, że stracisz pieniądze, ponieważ łatka nie zostanie zastosowana prawidłowo / przez większość czasu.
Czas potrzebny na napisanie pytania zanegował faktyczny koszt nowej dętki
Dla tych z nas, którzy są gdzieś, gdzie gumowe dętki nie są tak swobodnie dostępne, może to być naprawdę przydatne
Cztery odpowiedzi:
#1
+15
Batman
2015-11-17 22:15:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To bardzo trudny obszar do poprawnego załatania (jeśli to w ogóle możliwe) i radziłbym założyć nową rurkę zamiast próbować ją łatać. .

Chciałbym również sprawdzić, czy taśma na obręczy jest nienaruszona iw dobrym stanie, bo inaczej, jeśli się zerwie, dostaniesz kolejne cięcie. Ponadto, jak zauważył ChrisH w komentarzach, szorstkie krawędzie otworu na felgę również mogą powodować ten problem (możesz użyć małego pilnika, aby je wygładzić, jeśli tak jest).

Dwie inne rzeczy do sprawdzenia, ponieważ jest tak blisko zaworu: czy nie ma ostrych krawędzi na obręczy wokół otworu zaworu; że nie używasz zaworu Presta w obręczy Schradera bez czegoś do ochrony dętki.
Nie przyjmuję Twojej odpowiedzi, ponieważ prawdopodobnie ktoś zna sposób, aby to naprawić. Wtedy to zaakceptuję.
#2
+6
Rider_X
2015-11-18 02:25:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kup Dremel (narzędzie obrotowe) ze szlifierką stożkową (np. wiertło 3/8 cala pokazane poniżej). Szlifierka musi być szersza niż średnica roweru trzonek zaworu Schradera. Użyjesz tego do uformowania dziury w łatce o odpowiednim rozmiarze (tj. Łatce wystarczająco większej, aby mieć wystarczającą ilość materiału ze wszystkich stron otworu). Otwór musi mieć idealny rozmiar, aby po prostu ściśle przylegał do zaworu Schradera i poruszał się w górę iw dół trzpienia zaworu. To będzie trudne ćwiczenie i możesz zniszczyć jeden lub dwa fragmenty. Użyj małej prędkości szlifierki na Dremel i nie spiesz się!

Dremel sanding tool heads

Gdy masz już odpowiednią łatkę , będziesz musiał przygotować rurkę dookoła zaworu Schradera (tj. wypiaskować / zarysować i przykleić rurkę do podstawy trzpienia zaworu).

Ostatni krok jest również nieco trudny . Wsuń ciasną łatkę w dół trzpienia zaworu Schradera, aż znajdzie się tuż nad przygotowanym obszarem. Upewnij się, że plaster jest ułożony prostopadle do łodygi. Weź oba kciuki i szybko i równomiernie wepchnij plaster w dół na przygotowane miejsce.

Wykonaj wszystkie inne typowe czynności końcowe, takie jak masowanie rurki i plastra, aby zapewnić mocne połączenie.

@Criggie - dzięki, poprawione. Obwiniam automatyczne sprawdzanie pisowni, które ma pierwszeństwo przed tym, co piszę! Brak błędu użytkownika ... nie ...
Byłem w stanie to zrozumieć. Mimo to mam pytania, z perspektywy osoby, dla której angielski nie jest językiem ojczystym: 1) Nie wiem, czym jest Dremel, wydaje się być narzędziem do robienia dziur. Szukałem tutaj: https://en.wikipedia.org/wiki/Dremel i mówi, że to marka. Nie wiem, jakie narzędzie masz na myśli mówiąc o dremel. Myślę, że ogólnie masz na myśli narzędzie obrotowe, nie tylko do otworów, prawda? Podobny do tego: http://img.alibaba.com/photo/52128656/Hand_Drill.jpg Bez wiertła
Moje drugie pytanie dotyczy procedury: łata musi znajdować się nad metalową podstawą trzpienia? Wydaje mi się, że nie, prawda? Myślę, że nie musi nawet dotykać żadnego metalu łodygi lub tylko ledwo dotykać.
@Santropedro - A [Dremel] (http://www.ffurg.com/basics/dremel.htm) to marka, jest to wiertarka o zmiennej prędkości, którą można łatwo trzymać w celu wykonania precyzyjnej pracy. Zwykle jest również wyposażony w asortyment specjalistycznych końcówek do szlifowania i cięcia. Dodałem zdjęcie specjalnych końcówek narzędzi, które można wykorzystać do szlifowania, które można wykorzystać do wywiercenia otworu w łatce.
@Santropedro - Biorąc pod uwagę, jak blisko trzpienia znajduje się otwór, łatka powinna ściśle przylegać do trzpienia zaworu, w przeciwnym razie otwór prawdopodobnie podniesie łatkę pod ciśnieniem i utworzy kanał, przez który może uchodzić powietrze. Dopasowane dopasowanie zapewnia największe możliwe pokrycie łaty i największą szansę na pomyślną pracę.
Fajnie, ale ta praca jest tylko do ćwiczeń. Lepszym wyborem wydaje się zakup nowej tuby i zaoszczędzenie około pół godziny pracy
@Alexander - trzymanie śmieci poza wysypiskiem to po prostu „ćwiczenie”? Nie zgodziłbym się, to przyszłość!
@Rider_X Dla mnie to bardziej jak przeszłość ... Przyszłość zdejmie rury, aby nikt nie zajmował śmieci na wysypisku.
@Rider_X Lub 2-3 patche i rurka na wysypisku to moja prognoza.
@Frisbee - Twój brak wiary jest ... niepokojący.
@Alexander Zrób jedno i drugie, przećwicz swoje umiejętności łatania i noś nową tubę jako zapas. Nawet przy 8 USD za tubę łatanie jest tańsze. Ten jest niezręczny, ponieważ jest tak blisko trzpienia zaworu.
Rozważmy tylko fakty. OP nigdy wcześniej nie załatał, felga nie ma taśmy i działa bez powietrza. Myślę, że jestem hojny. Chciałbym móc po prostu dać OP nową, świeżą tubę. Wciąż +1 za samą wartość rozrywkową.
#3
+5
Criggie
2015-11-18 01:43:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na podstawie twojego opisu przecięcia, było to spowodowane przez felgę i niedopompowanie.

Sprawdź palcem otwór zaworu po wewnętrznej stronie obręczy. Powinien być gładki, bez ostrych krawędzi i bez zadziorów lub wyszczerbień na rogach. Jeśli tam są. spiłować, przeszlifować lub przyciąć za pomocą dowolnego dostępnego narzędzia.

Możliwe, że brakowało taśmy do obręczy lub nie zakrywała ona otworu - możesz rozważyć jej wymianę, jeśli nie wygląda dobrze.


Teraz rura to chyba śmieci. Jednak łatka kosztuje znacznie mniej niż nowa dętka, więc warto ją wypróbować.

 • Wypoleruj obszar na rurce, co oznacza, że ​​wokół trzpienia zastawki plus obszar cięcia. / li>
 • Użyj wystarczającej ilości płynu wulkanizującego na rurkę i pozostaw ją na 5-10 minut, aż do utwardzenia.
 • Sugeruję użycie dziurkacza do papieru, aby przebić okrągły otwór przez łatka przed odklejeniem go z podkładu papierowego / folii
 • EDYCJA Można również użyć gorącej lutownicy do stopienia / wypalenia odpowiedniego rozmiaru otworu w łatce, ale może to osłabić łatkę, zapalić klej lub gumę lub podkłady z tworzywa sztucznego / papieru. Może również zostawić chrupiący pierścień wokół otworu, najlepiej do użycia dziurkacza powyżej.
 • Przydałoby się, gdyby pomocnik lekko rozciągnął łatkę, aby powiększyć otwór, gdy przechodzi przez zawór.
 • Tępy koniec ołówka lub mały płaski śrubokręt pomoże jako narzędzie do szturchania, aby zachęcić łatkę do umieszczenia na miejscu.
 • Następnie naciśnij i zwiń plaster jak zwykle, zwracając uwagę na wszystkie krawędzie.

Nie dodawaj dodatkowego kleju do łaty, gdy już jest na miejscu.

W przeciwnym razie czas na nową tubkę, nie są one drogie.

Uwagi: 1) Mój rower nie ma taśmy na obręcz 2) Wygładzanie obszaru na dętce oznacza wyczyszczenie i przygotowanie na klej, prawda? Również polerowanie wymaga odrobiny szlifowania? (Jestem bardzo początkującym graczem w naprawie przebitych opon) 3) Piszesz w poście metodę podobną do mojego pomysłu „pozycja 1”, prawda? Pierścionek? Jeśli tak, to zrozumiałem.
@Santropedro 1) kup i zamontuj taśmę do obręczy. 2) tak, polerowanie oznacza lekkie przetarcie zewnętrznej strony gumowej rurki wokół otworu nakłucia. To naraża świeżą gumę na działanie płynu wulkanizującego, w przeciwnym razie nie wiąże się ona prawidłowo. 3) tak, łatka pierścieniowa. Użyj dziurkacza, aby zrobić ładny, czysty okrągły otwór, nie zawracaj sobie głowy wiertarką, nożyczkami lub nożem.
Dobra odpowiedź, ale to dużo pracy. Realistycznie, jaką szansę dajesz łatce?
@Frisbee dałbym mu 1/3 do 1/2 szansy na sukces. Ale jeśli zadziała, to łatka powinna działać przez lata. Po naklejeniu plastra jest zwykle mocniejszy niż reszta tuby.
I daję 2-3 plastry, a najlepiej 1/4. Przy cenie 1 dolara za łatkę i 8 dolara za lampę po prostu nie ma ekonomii, nawet jeśli pracujesz za darmo. Wciąż podziwiam Twoją odpowiedź. +1
@frisbee Jeśli kiedykolwiek utkniesz na łatach, potrzebujesz łatki o dziwnym kształcie lub chcesz założyć wokół całej dętki, aby wzmocnić nacięcie w oponie, możesz wyciąć ukształtowaną łatkę z innej martwej dętki. Dodatkowa praca polega na tym, że musisz wypolerować wnętrze plastra i nałożyć na to płyn wulkanizujący i odczekać 10 minut. Przydatne, jeśli masz cement, ale nie masz odpowiednich łat. Użyłem tego do załatania łatki, która nie przylegała do końca i działała ładnie. Sklepy rowerowe mają duże tuby / słoiki cementu tańsze niż zestawy łatek.
#4
+2
willpb
2015-11-18 02:51:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto co bym zrobił:

 1. Znajdź łatkę, która będzie wystarczająco duża, aby zakryć otwór
 2. Narysuj kropkę na łatce, w której będzie trzpień zastawki
 3. Przyklej taśmą łatkę do kawałka drewna
 4. Znajdź wiertło o rozmiarze trzpienia zaworu
 5. Wywierć otwór w łatce w tym miejscu zaznaczyłeś w kroku 2
 6. Usuń taśmę z łaty
 7. Zaślep otwór tak jak zwykle przy użyciu cementu gumowego

To będzie działać jak o ile jest wystarczająco dużo miejsca między trzpieniem zaworu a otworem, aby łatka mogła uszczelnić otwór.
Jeśli otwór jest dokładnie przy trzpieniu zaworu, możesz spróbować wyciąć trzpień zaworu z podobnej rury (używanej rurki których nie możesz już używać) i odcięcie gumy od podstawy około 1/4 trzpienia zaworu. Stwórz z tego plaster z taką ilością gumy, jaką potrzebujesz, aby zakryć otwór i część trzpienia zaworu na płaskiej dętce. Nałożenie ciepła (za pomocą opalarki lub innej metody) i nacisku w celu łatania podczas ustawiania pomaga również w uszczelnieniu łaty, dzięki czemu rurka będzie jak nowa.

Jeśli wiertło obraca się wystarczająco szybko, dziura w gumie nie ma problemu. Możesz też użyć lutownicy do zrobienia dziury, jeśli nie przeszkadza ci zapach palącej się gumy.

Wiertarka nie zadziała, strzępi gumę butylową i nie zrobi czystego otworu. Inną opcją wykonania gładkiego okrągłego otworu może być dobrze nałożona lutownica na gorąco, ale najpierw wybrałbym dziurkacz do papieru.
1) Nie rozumiem, co to jest przyklejanie łaty do kawałka drewna. Tylko po to, aby się naprawić, aby wywiercić otwór, prawda? 2) Następujące wyjaśnienie: „Jeśli otwór jest dokładnie przy trzpieniu zaworu, to w ogóle nie rozumiem. Potrzebujesz innej tuby, żeby ją zmarnować? Proszę wyjaśnij to lepiej. Odcięcie trzpienia zaworu? Nie rozumiem.
(@Criggle) Innym sposobem wykonania otworu może być jeden z tych dziurkaczy do robienia otworów w pasach.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...