Pytanie:
Jak zatrzymać przycinanie stopy przedniego błotnika
Phil Johnstone
2012-04-06 04:01:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moje stopy zachodzą na pedał i przypinam przedni błotnik, gdy skręcam z małą prędkością, ponieważ muszę obrócić kierownicę szerzej niż zwykle.

mudguard is too close to pedal

Moja stopa nie ucina koła, gdy błotnik nie jest zamocowany. Czy ktoś wie, czy jest to powszechny problem i co się robi, aby go rozwiązać?

Moje myśli są następujące:

  • Zagnij nadmiar metalowych prętów wokół zewnętrznej strony błotnika, aby zmniejszyć ilość nadmiarowych prętów, które mogą zostać złapane przez moją stopę.
  • W jakiś sposób obróć błotnik w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara (patrząc stojąc z prawej strony roweru), aby obniżyć nadmiar prętów i gumową klapkę i stworzyć więcej luz.
  • Błotnik nie pasuje do mojego roweru i powinienem kupić inny zestaw.
Na litość boską, odetnij te końcówki prętów! Przyciąć je do miejsca, w którym może 3/4 "wystaje poza zaciski, tylko na tyle, aby ponownie założyć plastikowe końcówki. Klapka jest w dużej mierze niepotrzebna - nie robi tak wiele dobrego. Przynajmniej można odciąć dolną połowę .
@DanielRHicks Zgodził się co do potrzeby, ale nie co do rozwiązania i klapy, odpowiedź poniżej.
Dwa odpowiedzi:
#1
+7
heltonbiker
2012-04-06 07:19:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam bardzo podobną konfigurację (SKS Chromoplastics) i mogę powiedzieć co następuje:

  1. Zainstalowałem widelce zawieszenia, a następnie poprzednia długość metalowych drutów stała się zbyt długa do konfiguracji . ZGIĘCIŁEM je ostrym zakrętem, aby biegły równolegle do błotnika (oczywiście można go zgiąć w dowolnym odpowiednim kierunku, tylko NIE skierować prosto do tyłu jak twój). Nie miałem jeszcze żadnego problemu. NIE CIĘCIŁEM, bo zawsze istnieje możliwość zastosowania błotnika w innym rowerze z większym kołem (ja używam 26 cali), lub założyć sztywny widelec z powrotem. Jeśli tak się stanie, po prostu ponownie rozprostuj przewody.
  2. Obrócenie błotnika do tyłu jest zawsze dobre. Im bardziej do tyłu, tym mniej wody leci pod tobą. Jeśli zacisnąłeś małą metalową płytkę w kształcie litery „L” przed widelcem, możesz ją zamienić na tylną część widelca. Istnieją tylko dwa względne zastrzeżenia:
    1. Przednia część błotnika może stać się zbyt krótka, a niektóre krople mogą zacząć uderzać w twarz przy dużych prędkościach w deszczowe lub mokre dni;
    2. Jeśli zjeżdżasz z jakiegoś stopnia lub krawężnika, uważaj, aby nie uderzyć tylną częścią błotnika o przeszkodę.
  3. Każdy błotnik taki jak Twój nadaje się do roweru . Twoim głównym problemem, jak słusznie wskazał DanielRHicks, jest to, że powinieneś mieć krótkie przewody (przez cięcie lub zginanie). Nawet wtedy dopuszczalne jest minimalne nakładanie się palców. Ponieważ jeździsz na pedałach platformowych, radzę uważać, jeśli pedałujesz ze stopą zbyt mocno do przodu („pedałowanie łukowe”). Być może chciałbyś użyć pasków lub pedałów zatrzaskowych.

Co do używania klapki, jestem ABSOLUTNIE PRZEKONANA, że jest ona bardzo mile widziana i niezwykle użyteczna. Niektóre projekty są bardziej elastyczne i działają lepiej, ale twój jest w porządku, szczególnie jeśli uda ci się obniżyć cały błotnik. Zwykle mówię, że wolałbym jeździć bez całej reszty błotnika niż bez klapy, ponieważ to ona faktycznie odpowiada za czysty i trwały łańcuch oraz niezbyt mokre stopy.

Mam nadzieję, że to pomoże

Zdecydowałem się na opcję 1. Próbowałem go przeciąć piłką do metalu dla dzieci, ale nawet nie zrobiło to wgniecenia! Skończyło się na tym, że wyjąłem pręty i położyłem je na schodach, a następnie nacisnąłem drugą stopą. Schody były lekko zakrzywione, co dobrze pasowało do kształtu błotnika po ponownym założeniu. Jeszcze nie dotknąłem klapki, najpierw zobaczę, jak sobie radzę bez zmian.
@PhilJohnstone Myślę, że ludzie używają nożyc do drutu lub nożyc do śrub zamiast piły do ​​metalu.
Kiedy przeciąłem przewody do instalacji, użyłem narzędzia obrotowego (Dremel). Ręczne piłowanie byłoby trudne!
Nadmiar metalowego pręta można łatwo zatrzasnąć za pomocą nożyc do śrub. Tylko upewnij się, że masz obcinaki do śrub o odpowiednim rozmiarze, dostosowane do grubości prętów, niezbyt duże i niezbyt małe. Trudno jest zamontować nowe błotniki bezpośrednio na jednym rowerze, trudno mi sobie wyobrazić przeniesienie istniejących błotników na nowy rower.
#2
+1
cyclo
2012-04-06 22:37:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam błotniki Planet Bike Cascadia i moje buty zatrzasnęły metalowe pręty / druciane wsporniki błotników po zainstalowaniu błotników. Dzieje się tak, gdy wykonuję ostry zakręt, nadal pedałując. Prostym rozwiązaniem dla mnie było przecięcie wystającego pręta / drutów. Początkowo próbowałem użyć piły do ​​metalu, ale nie miałem szczęścia, ponieważ powłoka była twarda, a piła po prostu podskakiwała. Następnie spróbowałem użyć pary dużych szczypiec i to załatwiło sprawę. Okazało się, że drut miał tylko utwardzoną powłokę, ale po przebiciu można go łatwo przeciąć ... duży zestaw szczypiec może z łatwością wykonać zadanie.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...