Pytanie:
Jakie rodzaje podpórek nadają się do koncertowania?
user652
2011-02-25 10:01:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używam solidnego roweru Crescent Sport z drugiej ręki, który jest oprawiony w diamenty, którego lubię używać do przypadkowych wycieczek.

Widziałem rowerzystę używającego podpórki do obracania pedałów podczas czyszczenia i smarowanie łańcucha. Chciałbym móc to zrobić.

Widziałem jak rodzic ładował ogromną ilość zakupów na swój rower turystyczny i chciałbym mieć nóżkę, która byłaby wystarczająco stabilna, aby mi to umożliwić. / p>

Mam podpórkę na środku roweru, która nie pozwala mi robić tych rzeczy. Czego powinienem szukać?

Zasoby

To jest wielka dyskusja („Neil powiedział…”), a potem małe pytanie („Proszę, określ podstawkę i jej zalety”). Lepszym pytaniem może być: „Jaki rodzaj podpórki jest najlepszy do [podnoszenia tyłu koło / ładowanie artykułów spożywczych / itp.]? ”
Przepraszamy, kolejne pytanie „wymień ...”. Z często zadawanych pytań: „należy zadawać tylko praktyczne pytania, na które można odpowiedzieć w oparciu o rzeczywiste problemy, z którymi się borykasz”.
Jaki problem próbujesz rozwiązać?
@darkcanuck: można to zobaczyć z wyimaginowanej * „twardości do załadowania artykułów spożywczych” * i * „twardości do czyszczenia łańcucha” *.
** [META] ** zatrzymaj SPAM i zostaw dyskusję na http://meta.bicycles.stackexchange.com/questions/265/should-discrimination-be-tolerated-in-so
@Jay Bazuzi: @ChrisW: @moz: proszę zostawić dyskusję meta, link powyżej. Pytanie jest specyficzne i możliwe do udzielenia odpowiedzi: pokazuje moje problemy z wyimaginowaną * "twardością przy ładowaniu artykułów spożywczych jedną ręką" * i * "czasochłonnym czyszczeniem łańcucha w podobnej sytuacji cyklocrossera, tj. Brudnego łańcucha" *.
@hhh: Istnieje wiele rodzajów stojaków, rodzaj roweru, do którego zostanie przymocowany i sposób jego użytkowania, pomoże określić dobrą odpowiedź. W tej chwili twoje pytanie dotyczy porównania wszystkich typów stojaków bez próby rozwiązania konkretnego problemu. Przykłady pomagają, ale nie jest jasne, czego chcesz. Coś do konserwacji roweru przełajowego (między wyścigami)? Wytrzymały stojak, który pomieści załadowany rower miejski? Są to dwa bardzo różne zastosowania i generują bardzo różne odpowiedzi. Tak jak nie ma jednego idealnego roweru, tak nie ma idealnej podpórki.
@darkcanuck: dziękuję za komentarz. Próbowałem rozwiązać problem. Teraz łatwiejsze do zrozumienia? Przepraszam, że kupiłem rower jako używany, więc mam bardzo ograniczone pojęcie o rowerze.
@hhh: to jest znacznie lepsze! Można to trochę bardziej wyjaśnić, ale teraz rozumiem, o co pytasz. Nie mogę jednak wymyślić, jak usunąć mój głos zamykający, jednak ...
Całkowicie przepisałem pytanie. Myślę, że teraz jest lepiej; Mam nadzieję, że inni się zgodzą.
@Jay Bazuzi: Podoba mi się, dziękuję. Wewnętrzne cele pozostały takie same.
„Pytanie jest konkretne” - tak, właśnie wspomniałeś a) jaki masz rower b) do czego go używasz ic) do czego chcesz używać podpórki.
@darkcanuck - System nie pozwala na usunięcie bliskiego głosu, ale wygaśnie.
Myślę, że podpórki to strata cennego ciężaru na rowerze turystycznym. Oczywiście mój pogląd może być po prostu ubarwiony faktem, że prawdopodobnie nie można było sprawić, aby podpórka działała niezawodnie na załadowanym tandemie turystycznym.
@Benson:, jak w takim razie zastąpić nóżkę? Kiedy ładuję ciężkie sakwy, mój rower prawie zawsze spadnie.
Cóż, jak wspomniałem o innych miejscach, jeżdżę w tandemie. Ładujemy go sakwami ​​i przyczepką bobową. Generalnie opieramy rower o drzewo, ścianę lub stół piknikowy. Szczerze mówiąc, stół piknikowy jest moim ulubionym. Aby była stabilna, lubię zapinać pasek na rzep między dolną rurą ramy a przednim kołem. Dzięki temu nie toczy się i przednie koło nie obraca się na boki. Nazywam to paskiem do parkowania. :-)
Jedną z powiązanych wskazówek, o których możesz pomyśleć, jest założenie na rower kilku długich pasków na rzepy. Jeden do owinięcia wokół dźwigni hamulca, aby go zablokować, a drugi wokół przedniego koła i ramy, aby zapobiec podskakiwaniu. Może to pomóc w utrzymaniu stabilniejszego roweru, gdy stoi na podpórce lub po prostu opiera się o coś, zwłaszcza gdy znajdujesz się na pochyłości lub nierównym podłożu.
@Marc Tak, to właśnie próbowałem opisać. Przekonałem się, że nawet przy obciążonym tandemie wystarczy jeden pasek. Utrzymuje przednie koło prosto * i * zapobiega znacznemu toczeniu się roweru do przodu lub do tyłu.
Sześć odpowiedzi:
#1
+8
Goodbye Stack Exchange
2011-02-26 02:38:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uważam, że stojąca, jednonożna podpórka nie działa dobrze przy pełnym obciążeniu turystycznym (jak odkryłeś). Użyłem dwunożnego stojaka przymocowanego do ramy tuż za suportem i chociaż działało to dobrze, zeskrobał ramę, w której była zamontowana podpórka.

Touring bez podpórki było moim rozwiązaniem przez jakiś czas, dopóki nie znalazłem podpórki. To substytut podpórki, zasadniczo zmodyfikowany maszt namiotowy z kołyską na końcu. Jest dopasowany do Twojego roweru przez producenta. Jest szczególnie dobrze dopasowany do załadowanych rowerów turystycznych i jest znacznie bardziej stabilny niż tradycyjne podpórki. Jednak wdrożenie zajmuje trochę czasu i nie jestem pewien, czy zadziałaby niezawodnie z dużą ilością luźnych przedmiotów, takich jak artykuły spożywcze, chyba że są bardzo ciasno zapakowane. (Więcej informacji, w tym zdjęcia tutaj.)

Jednak żadna z nich nie pozwoli Ci kręcić pedałami, gdy podstawa jest opuszczona, chyba że masz bardzo długie dolne widełki; o ile wiem, większość rowerów, z wyjątkiem cruiserów, nie. Podpórka zamontowana na tylnym trójkącie, tuż przed tylną osią, pozwoli obrócić koła, gdy rower jest zaparkowany, jeśli zrównoważysz rower na przednim i rozłożonym tylnym kole podpórka. Podpórka stabilizująca Greenfield cieszy się dobrą opinią w społeczności turystycznej. Mamy jeden na jednym z naszych rowerów, Trek Navigator. Wydaje się stabilny, ale jeszcze nie przywieźliśmy tego roweru w trasę. (Z Greenfieldem na rowerze udało mi się wyważyć rower z sakwami, więc wygląda dobrze.)

Podsumowanie : Jeśli Twoja rama jest wyjątkowo mocna, a Ty nie martwisz się, że go porysujesz, najlepiej sprawdzi się dwunożna podpórka na dolnych rurach tylnego trójkąta. Jeśli tak nie jest, podpórka na tylnym trójkącie będzie dobrze działać dla Ciebie.

+1 za kliknięcie. Teraz jeżdżę w trasę po raz drugi i jest to jedna z najbardziej przydatnych rzeczy, jakie mam dla mojego roweru.
#2
+1
darkcanuck
2011-02-25 12:56:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ok, żeby było jasne, że szukasz stojaka, który:

  1. obsłuży pełny ładunek turystyczny (i przetrwa)
  2. powinien być łatwy w rozbudowie / wsuń się, gdy masz zajęte ręce
  3. nie powinno przeszkadzać pedałom podczas czyszczenia łańcucha

Minęło dużo czasu, odkąd użyłem podpórki, ale kiedyś miałem bardzo ciężki (i to był dość ciężki, prawdopodobnie w całości ze stali, ale tani!) sprężynowy stojak na moim starym rowerze turystycznym. Złożył się po lewej stronie i zamontowany na obu tylnych wspornikach tuż za suportem, więc pasowałby tylko do ramy turystycznej lub hybrydowej (ramy szosowe często nie mają tu wystarczającego prześwitu z powodu krótszego rozstawu osi).

Łatwo było włożyć / wyjąć jedną stopą i wygiąłem ją dalej, aby utrzymać pełny (4 sakwy) ciężar turystyczny. Ale pod tym kątem nie działało to zbyt dobrze, gdy rower nie miał sakw (często przewracał się). Poza tym nie pozwoliłby też całkowicie skręcić pedałów.

Dwunożny stojak może być bliżej tego, czego potrzebujesz, ale może być trudny do obsługi bez użycia rąk (zwykle musisz podnieść rower trochę).

Miejmy nadzieję, że inni dołączą do czegoś, co spełnia wszystkie Twoje kryteria.

#3
+1
Мסž
2011-02-26 12:55:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Do podniesienia tylnego koła załadowanego roweru może się okazać, że potrzebujesz stojaka, który opada za tylny bagażnik, a nie pod suport, ponieważ tak duży ciężar spoczywa za stojakiem. Zauważyłem też, że wąskie stojaki nie sprawdzają się przy załadowanych rowerach, ponieważ gdy nogi nawet trochę zapadają się w ziemię, całość się przewraca. Im cięższy rower, tym większe prawdopodobieństwo, że tak się stanie, a w przypadku stojaka montowanego centralnie musi być wąski, aby uniknąć pięty podczas pedałowania.

Ten link zawiera przydatne omówienie reklamy opcje dla stojaków centralnych: http://www.bikeforums.net/archive/index.php/t-401020.html

Jeśli patrzysz na rower typu longtail to świetne opcje stoisk dla nich, a niektóre z pomysłów można przenieść na załadowane stoisko turystyczne.

Chciałbym spojrzeć na montowane na osi stojaki na obręcze, które można znaleźć w rowerach azjatyckich / europejskich. Naprawdę staram się znaleźć je online, ponieważ nie mam odpowiednich wyszukiwanych haseł, ale też ten sprzedawca w serwisie eBay ani ten sprzedawca. Widziałem nowoczesną wersję tego stylu stojaka wykonaną w Niemczech, przepraszam, nie mogę znaleźć linku. Ponieważ dolna część stojaka znajduje się za tylnym kołem, gdy podstawka jest podniesiona, łatwo jest zrobić ją tak szeroką jak sakwy i postawić na niej przyzwoite boczne nóżki (ta, którą widziałem, miała stopki ~ 50x30mm).

Gdybym chciał czegoś takiego, przeglądałbym niemieckie strony internetowe lub tworzył własne (myślałem o tym, ale w dzisiejszych czasach moje rowery ładunkowe nie potrzebują stojaków, ponieważ mają więcej niż dwa koła).

+1 dużo do zbadania, termin * „stojak na kopnięcie tylne” * zwraca pewne wyniki
#4
+1
john busteed
2011-03-07 20:54:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używałem podwójnej podpórki Porteur na moim Surly LHT podczas tras koncertowych. Jest bardzo stabilny i niedrogi. Velo-Orange sprzedaje trzy różne nóżki dwunożne. Wiem, że Porteur i Plescher są dość popularne i dobrze przemyślane. http://store.velo-orange.com/index.php/accessories/chainguards-stay-protectors-kickstands.html

Mam też Porteur i myślę, że to interes. Wskazówka dla profesjonalistów: kiedy możesz zaparkować rower z niewielką przestrzenią do biegania z przodu, całkiem możliwe jest postawienie stopy przed stojakiem, a następnie przetoczenie roweru o kilka cali do przodu. Rower odrywa się od stojaka, który można następnie odrzucić. Nie ma potrzeby podnoszenia roweru.
#5
  0
ramdyne
2011-03-09 19:09:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam jedną ze starszych podstawek Pletscher / Esge zamontowaną w pobliżu piasty tylnego koła. Dzięki zastosowaniu opcjonalnego buta na końcu stojaka jest wyjątkowo stabilny. W drodze powrotnej z wakacji rowerowych miałem swój w pełni załadowany rower oparty o stojak w pociągu, który jechał z prędkością przez wiele punktów, rower nawet się nie poruszał.

Innym razem zaparkowałem rower na poboczu drogi, w odległości kilku centymetrów od ciężarówek przejeżdżających z prędkością 80-100 km / h, a nawet wtedy się nie poruszał.

Te stojaki są wyjątkowo stabilne, nie mogę ich wystarczająco polecić. Po prostu upewnij się, że stojak dotyka podłoża poza środkiem ciężkości.

#6
  0
lmjohns3
2013-08-27 00:30:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że sugestie tutaj są świetne, ale chciałem zamieścić odpowiedź na korzyść minimalizmu. Ta odpowiedź nie pomoże Ci kręcić kołami, gdy rower stoi, ale myślę, że to interesujące, ponieważ fizyka załadowanego roweru turystycznego jest zaskakująco inna niż lekkiego zestawu szosowego.

Krótko mówiąc, ja Byłem zaskoczony, gdy odkryłem podczas mojej trasy, że w ogóle nie potrzebowałem podpórki. Tradycyjna podpórka jest bardziej obciążająca niż cokolwiek innego, ponieważ rozłożenie ciężaru na zestawie turystycznym jest tak duże, że Twój rower skutecznie kończy się próbą wyważenia na główce sworznia. Odkryłem, że ten duży rozkład ciężaru można łatwo wykorzystać, po prostu stawiając rower na niejasno wytrzymałym przedmiocie. Wszystko, czego potrzebujesz, to krzak, słupek ogrodzeniowy, ściana, stół piknikowy - wszystko, co jest trudniejsze do przemieszczenia niż sam rower, a obciążona rama turystyczna w zasadzie zrobi resztę. Właściwie wydawało się, że działa najlepiej, gdy rower ledwo się przechylał, ponieważ wtedy większość masy była wyśrodkowana na osiach i kołach, więc w tym momencie naprawdę potrzebowałeś tylko odrobiny tarcia, aby zapobiec przesuwaniu się roweru do przodu lub wstecz.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...