Pytanie:
Wykonywanie sakw z płóciennych toreb map - jak uszczelnić po złożeniu?
Goodbye Stack Exchange
2010-09-21 10:15:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Planuję zrobić własne sakwy z zestawu wojskowych toreb mapowych - są to małe torby, mniej więcej tak duże jak mała przednia sakwa, ze sztywnym tyłem.

Haczyki, których zamierzam użyć, mocują się do torby za pomocą dwóch śrub i nakrętek. Będę musiał wywiercić lub wybić dziurę w płótnie i zapakować, aby pozostały. Jak mogę uszczelnić otwory, aby torby pozostały dość wodoodporne?

alt text

(To trochę pytanie testowe - czy tablica obejmie takie tematy w stylu „zrób to sam” jak ten? To prawdziwe chociaż jestem w trakcie.)

Dwa odpowiedzi:
#1
+9
Ian
2010-09-21 13:25:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zakładam, że zamierzasz umieścić podkładki po wewnętrznej stronie błędu, aby śruba / siatka dobrze się trzymała.

Spodziewałbym się uszczelnienia silikonowego pod podkładkami (po wewnętrznej stronie błędu) i klipsy połączone z gumowymi podkładkami między łbem śrub i zaciskiem oraz wewnętrzną podkładką i siatką wystarczyłyby.

  • Koniec śruby
  • Gumowa podkładka
  • Klips do sakwy
  • Uszczelniacz silikonowy
  • Torba
  • Uszczelniacz silikonowy
  • Metalowa podkładka
  • Guma Podkładka
  • Sieć

Jednak po powiedzeniu powyższego, ponieważ klipy będą znajdowały się po wewnętrznej stronie błędów, będziesz musiał być w bardzo silnym deszczu, zanim wyciekną może się okazać, że masz inne przecieki. Prosta, mała wodoodporna wyściółka do plecaka wewnątrz torby może być najlepszą opcją.

Moja listonoszka Chrome jest wyposażona w wiszącą wodoodporną torbę, podobną do sugerowanej powyżej wkładki do opakowania.
inną rzeczą, którą możesz chcieć dodać, jest to, że jeśli używasz płóciennej torby, możesz woskować płótno, aby je chronić. Możesz użyć takiego produktu do woskowania torby, instrukcje są zawarte na stronie. http://store.kaufmann-mercantile.com/collections/tools-outdoors/products/canvas-waterproofing-wax
#2
+2
Amos
2010-09-21 22:15:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zakładam, że widziałeś ten Instruktaż: http://www.instructables.com/id/Bicycle-Paniers-from-canvas-military-surplus-map-b/ na ten temat, niestety nie mówi się o wodoodporności.

Możesz użyć jakiegoś rodzaju uszczelniacza silikonowego lub uszczelniacza gumowego. Czy łatka z zestawu naprawczego do przebić i trochę kleju (możesz potrzebować innego kleju niż z dętką) załatwią sprawę, jeśli łatka nie jest wystarczająco duża, materace dmuchane zwykle są dostarczane z większą łatką. Alternatywnie możesz poszukać jakiejś taśmy do przyklejenia podkładki.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...