Pytanie:
Znakomite przejazdy zorganizowane
user313
2010-10-19 22:21:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W ramach corocznego rytuału zazwyczaj jeżdżę w jednym lub więcej zorganizowanych stuleciach i innych zorganizowanych przejażdżkach. Wszystkie te przejażdżki mają zazwyczaj nazwę, która w jakiś sposób ją ilustruje. Na przykład „The Chilly Hilly”, „Torture 10,000” lub „Reach the Beach” itp. Dodatkowo trochę podróżuję i staram się włączać jazdę na rowerze, jeśli to możliwe. Więc szukam możliwości, kiedy następnym razem wyruszę w trasę.

Co to jest godna uwagi zorganizowana jazda, którą zrobiłeś i chciałbyś zrobić, czy wziąłeś pod uwagę? (Krótki opis i / lub link też by się przydał.) Zasadniczo mogę to oczywiście wygooglować, ale brakuje w nim elementu doświadczenia z pierwszej ręki, który wydaje mi się, że mogę uzyskać z tej strony . Z tego, co wiem, coś w rodzaju „Wilson County Wander” może być wspaniałym ukrytym klejnotem, a po googlowaniu nigdy nie przebije się na szczyt.

Ponieważ jest to forum międzynarodowe, metryki lub inne zorganizowane Zalecane są również sugestie dotyczące jazdy. (Chociaż nie jestem pewien, czy tego typu przejażdżki są powszechne poza Stanami Zjednoczonymi) Na przykład jeździłem w regionach winiarskich Pacyfiku i teoretycznie mógłbym w pewnym momencie znaleźć się w regionach winiarskich gdzie indziej.

Przymiotniki dla wybitnych mogą obejmować takie rzeczy, jak piękna sceneria, wyzwanie fizyczne, doskonałe wsparcie itp ...

Ponieważ jest to CW, proszę tylko jedną odpowiedź na klienta.

Czy to musi być aktualne? Mam jeden z 2007 roku, w którym mogę wnieść swój wkład.
„Więc szukam możliwości, kiedy następnym razem wyruszę w drogę”. - Twoja jazda od 2007 roku jest w porządku, jeśli jest to ciągła jazda okresowa. Nie jest to zbyt przydatne, jeśli jest retrospektywne.
Czy masz na myśli maksymalną długość? (tj. przejeżdża ponad 100 mil)
@darkcanuck - prawie jednodniowa przejażdżka, a nie kilkudniowa. Moje ostatnie stulecie trwało ~ 125 mil, więc nie potrzebuję ostrego odcięcia na 100 mil.
Może to być osobliwością Wielkiej Brytanii, ale dość często otrzymujemy setki, gdzie dostępne są dwie trasy, 100 mil lub 100 km w zależności od twojego poziomu.
@Amos - To prawda również w USA. Jedna z corocznych przejażdżek w mojej okolicy ma 4 trasy o różnej długości. A od kilku lat ma segment rowerów górskich na drogach wyrębu w Oregon Coast Range. Dotrzyj do plaży - http://action.lungusa.org/site/TR?fr_id=1630&pg=entry
Szesnaście odpowiedzi:
#1
+3
Gary E
2015-04-02 05:54:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ragbrai 450 - 500 mil

Ta w pełni obsługiwana jazda (wagony SAG, karetki pogotowia, transport ratunkowy) jest zawsze ostatnim pełnym tygodniem lipca. Trasa zmienia się co roku. Zaczynasz po zachodniej stronie Iowa z tylną oponą w rzece Missouri, a kończysz na przedniej oponie w Missisipi. Podczas gdy w niektórych kręgach nazywany jest imprezową przejażdżką, zauważ, że średnio każdego dnia & trwa 70 mil przez cały tydzień. Rozpoczyna się w niedzielę i kończy w sobotę po południu. Jeden dzień jazdy jest opcjonalna pętla wieku. Typowe podjazdy na wysokość od 12 000 do 20 000 stóp w ciągu tygodnia.

Jazda jest trudna fizycznie. Musisz odbyć co najmniej 1000 mil treningu. Drogi, po których jeździsz, są zwykle zamknięte i nie ma ruchu w żadnym kierunku, z wyjątkiem karetek. Czasami droga jest zamknięta tylko w kierunku, w którym się poruszasz. Policja zazwyczaj stacjonuje na każdym skrzyżowaniu. Rejestracja jazdy obejmuje transport sprzętu kempingowego, karetki pogotowia, kemping i wstęp na różne imprezy. (W każdym mieście, w którym nocujesz, odbywa się koncert).

W trasie bierze udział około 10 000 tygodniowych jeźdźców, 3000 - 5000 dziennych jeźdźców i prawdopodobnie 3000 bandytów. Jeźdźcy tygodniowi biorą udział w loterii, aby wygrać miejsce w wyścigu. (Loteria w tym roku jest już zamknięta, ale można znaleźć ludzi sprzedających swoje miejsca po opublikowaniu wyników loterii). Karnety dzienne są dostępne od dłuższego czasu. Tegoroczna trasa:

http://www.ragbrai.com

#2
+2
darkcanuck
2010-10-20 00:32:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

300 km, wyspa Vancouver, Kanada

Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w pobliżu wyspy Vancouver (Kanada) i szukasz bardzo wymagającej, malowniczej trasy, Ken Bonner z BC Randonneurs organizuje 300-kilometrową przejażdżkę „Alive are the Hills” w ramach Tygodnia Eau de Hell. Przez mniej niż dwa stulecia wspinaczka po wielu cichych wiejskich drogach wynosi 4100 m (13700 '). To bardzo niezapomniany przejazd, zwłaszcza jeśli poprzedniego dnia pokonałeś 200 km.

Jest to jazda z własnym wsparciem, co oznacza, że ​​zobaczysz kogoś na początku mety &, ale prawdopodobnie nikogo oprócz Ciebie innych jeźdźców pomiędzy.

Dobry. Mieszkam w północno-zachodnim Pacyfiku, więc to może znaleźć się na mojej liście możliwych do wykonania.
#3
+2
Samuel
2010-10-21 16:25:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

La Marmotte

Tego lata przejechałem La Marmotte, czyli dobrze zorganizowaną jazdę na czas o długości 174 km (108 mil) przez Alpy z ponad 5000 metrów podjazdu. Wykończenie znajduje się na szczycie dobrze znanego Alpe d'Huez. Pod koniec byłem naprawdę zmęczony, ale sceneria była naprawdę piękna.

Teraz wygląda na niezłą zabawę!
Było fajnie, ale na dwóch ostatnich podjazdach dostałem dużo skurczów nóg i na pierwszych kilometrach Alpe d'Huez było naprawdę gorąco. Na kolejnym zdjęciu jadę na Galibierze (około 9%) http://www.wielertoerist.be/Samuel/fotos/titel+foto/?modus=view&aid=9564&fid=56955 i naprawdę umieram.
#4
+2
D'Arcy Norman
2010-10-22 01:49:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

200 km Ride to Conquer Cancer (Vancouver, Calgary, Toronto, Montreal).

Jest to jazda w celu zbierania funduszy i jest w pełni obsługiwana. Dwudniowa przejażdżka (z dowolnego miasta, w którym zaczynasz) przez ponad 200 km. Dwa razy jeździłem na Calgary i było to wielkie wyzwanie, ale także stosunkowo łatwe ze względu na wszystkie zapewnione wsparcie

Myślałem o tym, żeby o tym wspomnieć, ale fakt, że musisz zebrać 2500 $, aby wziąć udział, wyklucza to dla większości ludzi. Jestem [1/100] (http://www.conquercancer.ca/site/TR/Events/Toronto2011?px=2603458&pg=personal&fr_id=1361) drogi tam: p
Tak. strona pozyskiwania funduszy jest dość stroma. Nie będę tego robić w 2011 roku, ponieważ nie chcę wracać do wszystkich, których znam. jeszcze raz. prosząc o pieniądze na sponsorowanie mnie.
Tak, to bardzo wysoki minimalny wskaźnik wejścia. Bardziej niż jakiekolwiek inne wydarzenie charytatywne, jakie widziałem. Ponieważ jest to 2-dniowa przejażdżka, na wsparcie zawodników jest zaangażowanych dużo pieniędzy. Ale prawdopodobnie dyskwalifikuje wiele osób, które chciałyby jeździć konno, ale nie mają wielu bogatych przyjaciół, którzy mogliby przekazać pieniądze.
#5
+1
jilles de wit
2010-10-20 15:23:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

240 km te fiets Elfstedentoch we Friesland, Holandia

Rowerowa wersja bardzo znanego wyścigu łyżwiarskiego ( artykuł w Wikipedii w języku angielskim) (odbywa się co roku, jeśli lód jest wystarczająco dobry).

Jest to dobrze znana przejażdżka rowerowa (w każdym razie w Holandii), która odbywa się corocznie od 1912 roku. Tylko 15 000 jeźdźców może uczestniczyć, więc trzeba się szybko zarejestrować (przynajmniej do końca lutego na przejażdżkę w czerwcu tego samego roku). Zawodnicy, którzy ukończyli jazdę co najmniej pięć razy, z czego co najmniej jeden w ciągu ostatnich pięciu lat ma dostęp do wczesnej rejestracji.

Nigdy tego nie zrobiłem, ponieważ nigdy nie byłem wystarczająco sprawny, aby to zrobić , ale może kiedyś ...

#6
+1
freiheit
2010-10-20 23:26:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

160 km (100 mil), Levi's Gran Fondo w Santa Rosa, Kalifornia, USA

100 km, Levi's Medio Fondo w Santa Rosa , Kalifornia, USA

51 km, Levi's Piccolo Fondo w Santa Rosa, Kalifornia, USA

Jest to zestaw w pełni obsługiwanych (wagon SAG, wiele postojów na odpoczynek) jeździ na początku października, zaczynając od Santa Rosa w Kalifornii i wychodząc na wybrzeże (z wyjątkiem Piccolo). Jest kilka trudnych podjazdów i kilka technicznych zjazdów. „Gran” opiera się na trasie treningowej, z której korzysta Levi Leipheimer. Dochody przeznaczane są na różne dobre cele, w tym pomoc w sfinansowaniu wyjazdu na Tour of California do Santa Rosa. W 2009 r. Było łącznie 3000 reklam, aw 2010 r. Łącznie 6000 reklam; w obu latach trasa Gran zapełniła się bardzo szybko. Na mecie jest festiwal. Zalecany jest rower skonfigurowany do pokonywania trudnych, wiejskich dróg.

Nie jeździłem na nim, ale znam ludzi, którzy to robili, i zgłosiłem się do pomocy (głównie przy parking przy festiwalu).

#7
+1
Rider 44
2010-10-23 04:18:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Impreza rowerowa w San Jose

Następnym razem, gdy będziesz w San Jose w Kalifornii w trzeci piątek miesiąca, odwiedź San Jose Bike Party. http://www.sjbikeparty.org/

Robiłem to kilka razy i to jest super. Zwykle poniżej 50 km. Wspomniałeś o regionach winiarskich w północno-zachodnim Pacyfiku. San Jose leży około 90 mil na południe od Napa / Sonoma. W okolicy San Jose jest też wiele winnic, jeśli jesteś tym zainteresowany.

Przymiotniki. Piękne miasto do przejechania. Niesamowita grupa ludzi do jazdy. Wspaniałe motywy. Nie jest to wyzwanie fizyczne.

#8
+1
Gareth Rees
2010-11-12 20:36:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Europejskie klasyki

W Europie są setki wspaniałych przejażdżek dla amatorów, ale oto kilka z klasyków:

  • Paryż – Brest – Paryż (PBP), oryginalny audax: 1200 km jazdy z Paryża do Brześcia na atlantyckim wybrzeżu Bretanii iz powrotem, z limitem czasowym 90 godzin. Jest prowadzony regularnie od 1891 roku, aw 2007 przyciągnął ponad 5000 kolarzy. Przez długi czas była to jazda, do której dążyli europejscy kolarze długodystansowi.
  • Londyn – Edynburg – Londyn (LEL), 1400 km jazdy tam i z powrotem między dwoma stolicami Wielkiej Brytanii. Uruchamiany co 4 lata od 1989 r.
  • Vätternrundan, 300-kilometrowa wycieczka po jeziorze Wetter w Szwecji. Być może najpopularniejsza trasa tej długości w Europie, z udziałem ponad 15 000 jeźdźców.
  • La Marmotte, trasa sportowa o długości 174 km z Bourg d'Oisans do Alpe d'Huez, mijająca słynne przełęcze Glandon, Télégraphe i Galibier na trasie z ponad 8000 m przewyższenia.
  • Étape du Tour, sport, w którym amatorzy jeżdżą na jednym z etapów Tour de France.

Niektóre nowsze przejażdżki, które z czasem mogą stać się klasykami:

#9
+1
Chase
2010-11-14 04:54:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prouty to bardzo popularna impreza charytatywna z siedzibą w Hanowerze w stanie NH. Organizują imprezy biegowe i rowerowe, od 1 kilometra do 100 mil jazdy. Jest też dwudniowa impreza na 200 mil o nazwie Ultimate Prouty, na której jeździłem w przeszłości: http://theprouty.org/

#10
  0
Goodbye Stack Exchange
2010-10-20 08:04:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

100 km, Delaware, USA

Klub rowerowy White Clay w Delaware co roku posiada Double Cross Metric. Myślę, że jest to godne uwagi ze względu na dobry wiek dla początkujących - południowe Delaware jest dość płaskie.

Linki:

#11
  0
freiheit
2010-10-21 00:54:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

200 km / 100 mil (160 km) / 100 km / 35 mil (56 km) Wine Country Century w Santa Rosa w Kalifornii, USA

Wine Country Century jest zakładany przez lokalny klub rowerowy i (w zależności od konkretnej trasy) może przechodzić przez aż 7 apelacji (oficjalnie uznanych regionów winiarskich). Dłuższe trasy zawierają opcję „bailout route”, aby wrócić na początek. Generalnie zaplanowano na początek maja.

Santa Rosa leży około 50 mil na północ od San Francisco.

#12
  0
alesplin
2010-11-12 22:41:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Naprawdę chcę przejechać się Lotoja z Logan w stanie Utah do Jackson w stanie Wyoming (206 mil). Na tej trasie jest piękna sceneria (jeździłem nią kilka razy) i wystarczająco dużo w górę iw dół, aby uczynić ją naprawdę trudną.

Naprawdę chcę też jeździć Salt to Saint z Salt Lake City w stanie Utah do St. George w stanie Utah. Ponieważ prowadzi przez moje rodzinne miasto i wszystko ... Poza tym piękne widoki na trasie.

#13
  0
Daniel R Hicks
2011-08-30 06:54:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jaunt with Jim

Jim Klobuchar odbywa coroczną tygodniową przejażdżkę rowerem (obecnie trwa 37. rok) gdzieś w Minnesocie lub w sąsiednim stanie (2012 jest podobno być zaplanowane dla Wisconsin). Grupa liczy na ogół około 125 osób, większość w wieku 50-70 lat. Dzienny przebieg różni się znacznie z dnia na dzień iz roku na rok, od 35 do 80, zwykle około 350 mil w sumie w ciągu 6 dni jazdy.

Zdecydowanie nie wyścig, ale bez przejażdżki karczmą do karczmy zarówno. Jeźdźcy nie byli „samowystarczalni” od ponad 20 lat (z wyjątkiem jednego wstrzymania) i istnieje furgonetka naprawcza, ale nie ma zorganizowanego wsparcia ugięcia. Kemping odbywa się na podwórkach szkolnych i tym podobnych (jest ciężarówka bagażowa), zwykle z posiłkami.

#14
  0
xpda
2011-08-30 07:45:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Copper Triangle, Copper Mountain, Colorado

Copper Triangle ride to spektakularna 78-milowa pętla prowadząca przez trzy przełęcze w Kolorado: Fremont Pass (11 318 '), Tennessee Przepustka (10,424 ') i Vail Pass (10,666'). Trasa biegnie przez trzy ośrodki narciarskie, wiele starych posterunków górniczych i obóz Hale, historyczny poligon 10. Dywizji Górskiej. Całkowite przewyższenie wynosi 5981 stóp. Zwykle jest to pierwsza sobota sierpnia z udziałem setek uczestników.

#15
  0
xpda
2011-08-30 07:56:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

White Sands Missile Range Century

Przejedź rowerem 108 mil przez White Sands Missile Range, zwykle niedostępną dla publiczności. Jazda jesienna zwykle nie jest ogłaszana z dużym wyprzedzeniem i może nie odbywać się co roku. Obowiązuje ścisła zasada braku zdjęć.

Czy używają tego jako praktyki docelowej?
#16
  0
mattnz
2015-04-02 05:30:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nowa Zelandia:

I wiele więcej .... ..To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...