Pytanie:
Hamulce rolkowe są bardzo głośne, gdy są używane
jdv-Jan de Vaan
2010-08-26 23:39:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeden z moich rowerów ma hamulce rolkowe (rower dojeżdżający do pracy). Kiedy hamuję bardzo delikatnie, pracują cicho. Jeśli ściskam hamulce jeszcze trochę, słyszę okropny zgrzyt metalu w metal. Sprawia, że ​​piesi wyskakują z drogi, co jest niepożądanym efektem ubocznym (no cóż, w większości przypadków). Powinienem je dostosować? nasmarować? wymienić je? ...

Smarowanie hamulców brzmi jak BARDZO zły pomysł
@M. Converse: nie, chodzi o hamulce rolkowe. Inny system.
Czy są stosunkowo nowe czy używane?
@Dustin: Właściwie dość stary.
Dwa odpowiedzi:
#1
+8
Andrew Lowe
2010-08-27 14:53:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hamulce rolkowe (forma hamulca bębnowego) wymagają regularnej obsługi, która wymaga smarowania (tak, smarowanie hamulców wydaje się dziwne), ponieważ niektóre części ruchome mogą się ocierać. Powinieneś być w stanie kupić trochę smaru / oleju do hamulców rolkowych i zastosować go w odpowiednim miejscu. Nie jestem w 100% zaznajomiony z hamulcami rolkowymi, więc może być konieczne sprawdzenie lokalizacji w instrukcji lub może ktoś inny pomoże w opisie gumowej osłony w razie potrzeby.

musisz użyć odpowiedniego smaru, to ruch rolek w smarze zapewnia hamowanie.
Tak, nie możesz po prostu użyć żadnego smaru. Rolki faktycznie dociskają szczęki do bębna, powodując tarcie między bębnem a szczękami (szczękami hamulcowymi, a nie szczękami stóp), co powoduje spowolnienie lub zatrzymanie.
#2
+4
Crapulon
2012-12-19 03:37:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dźwięk metal-metal oznacza, że ​​musisz wstrzyknąć smar do hamulców walca. Mam hamulce rolkowe w moim rowerze towarowym i muszę smarować je co drugi miesiąc, szczególnie latem. Na zewnętrznej obudowie hamulca znajduje się port (otwór) do smarowania, do którego wystarczy wytrysnąć smar. Zobacz widok zespołu rozebranego hamulca rolkowego Shimano - port smaru jest oznaczony (6).

Łatwiej jest używać oficjalnego smaru do hamulców Shimano, ponieważ jest dostarczany w rurce do wytrysku, ale jeśli nie możesz go dostać, po prostu użyj automatycznego smaru i wstrzyknij go strzykawką. Jakikolwiek smar jest lepszy niż żaden.

Pamiętaj też, że w niektórych rowerach otwór smarowania jest zablokowany przez ramę, może być konieczne zdjęcie koła, aby się do niego dostać.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...