Pytanie:
Tandem dla ograniczonej przestrzeni?
Brian Knoblauch
2011-03-04 22:12:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bardzo lubię jeździć na rowerze, ale ostatnio niewiele robię. Moja żona również lubi jeździć na rowerze, ale kilka lat temu miała poważną awarię na swoim szybkim rowerze szosowym i teraz będzie jeździć tylko na swoim starym (bardzo wolnym) rowerze turystycznym. Nie jesteśmy pewni, dlaczego się zawiesiła, niewiele z tego pamięta, a ja wtedy ją wyprzedzałem. Martwi się, że może to być problem z równowagą i nigdy nie czuła się dobrze na swoim rowerze szosowym.

Pomyślałem, że tandem może być najlepszym rozwiązaniem. Pomyślałem, że będzie bardziej stabilny i nie będzie musiała być odpowiedzialna za sterowanie. To również trzymałoby nas razem podczas jazdy (jej maksymalna prędkość jest teraz niższa niż moja minimalna, w końcu robię dużo 360s na środku drogi, aby pozwolić jej nadrobić zaległości).

Trudność w byciu transportowanie go na przejażdżki grupowe. Mamy 3 małe samochody (MR2, Celica i Eclipse). Jeden to dwumiejscowy, do którego mam zwykły bagażnik rowerowy, który pasuje, pozostałe dwa to hatchback (żaden z nich nie ma dużo miejsca z tyłu, jeden z nich może pomieścić jej rower szosowy, ale tylko jeśli zdejmie przednie koło). Czy są jakieś tandemy, które „składają się”, aby zmieścić się na standardowym bagażniku rowerowym? Po prostu nie uważam bagażników dachowych za opcję, ponieważ samochody są tak małe.

Jakieś inne pomysły, które przegapiłem? Nie sądzę, żeby zdecydowała się na balansowanie na swoim rowerze (i nadal nie obejmie to całego problemu z różnicą prędkości).

Moja pierwsza myśl to tandem z połączeniami S&S, więc można go zmieścić w samochodzie, ale nie wiem o nich wystarczająco dużo.
Powiązane: [Moja żona ma porażenie mózgowe (CP), więc nie może balansować na normalnym rowerze, jakie są opcje, aby mogła jeździć ze mną na rowerze?] (Http://bicycles.stackexchange.com/questions/512/my -wife-has-cerebral-palsy-cp-so-cant-balance-on-a-normal-bike-what-are-the-o / 3122 # 3122) (oba dotyczą tandemów, a także z jednym partnerem z problemami z jazdą )
+1 Zawsze się zastanawiałem, jak tandemy działają z małymi samochodami (lub nie działają). Wygląda na to, że gdybyś musiał, możesz usunąć oba koła, aby zmniejszyć szerokość, ale żałuję, że nie znałem rzeczywistych wymiarów.
Jazda w tandemie wymaga pewnego rodzaju zaufania i innych elementów relacji, a także umiejętności jeździeckich, które możesz mieć lub nie. Dowiedz się, wynajmując lub pożyczając tandem, zanim podejmiesz zobowiązanie.
@JayBazuzi: Słuszna uwaga! Słyszałem, że jazda w tandemie może doprowadzić do zerwania małżeństwa. Fizyka po prostu nie pozwala na nieporozumienia.
Ale połączenia S&S pozwalają na rozwody ... w pewnym sensie.
Efekt końcowy jest taki, że poza jazdą na pocztę zrezygnowała z jazdy na rowerze. To już nie problem, ponieważ mogę samodzielnie biegać z dowolną prędkością. :-)
[Tandemy z tylnym kierowcą za kierownicą] (https://www.google.com.au/search?q=tandem+with+rider+over+rear+wheel) istnieją, jak również [tandemy z krótkim rozstawem osi] (https : //www.google.com.au/search? q = short + rozstaw osi + tandem + rower) i może się przydać, jeśli patrzysz na niestandardową wersję. Widziałem takiego leżącego, co skłoniło mnie do poszukiwania rowerów pionowych. Hase, jeden poziomy, jeden pionowy rower tandemowy też może się sprawdzić.
Istnieją tandemy, które możesz rozebrać lub nawet dodać jeźdźców według własnego uznania. Widziałem taki, który waha się od 2 do 4 zawodników.
Pięć odpowiedzi:
#1
+5
freiheit
2011-03-05 01:48:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wygląda na to, że tandem to dobra opcja dla Ciebie i Twojej żony. Trójkołowiec dla niej (wiele leżących to wózki) może rozwiązać problem z równowagą, ale nie z szybkością.

Na pewno istnieją składane tandemy. Może nawet uda się złożyć i wsunąć na tylne siedzenie.

„Najprostszym” sposobem na zdobycie tego, czego chcesz, jest [S&S sprzężony rower z [pojedynczym podziałem z przodu] (http: / /www.sandsmachine.com/tandem.htm#single, podzielone z przodu). To rower, który się nie „składa”, ale dzieli się na dwie części (lub 3). Jeśli pęknie z przodu, powinieneś być w stanie umieścić go na samochodowym bagażniku rowerowym i nie będziesz musiał się bawić przy zdejmowaniu łańcucha. W ten sposób można doposażyć wiele rowerów innych niż aluminiowe do składanych / podróżnych rowerów.

Uważam, że zazwyczaj ludzie otrzymują tandem S&S, aby mogli latać z tandemem, a nie zapłacić skandaliczne koszty wysyłki. Ponieważ jesteś bardziej zainteresowany umieszczeniem roweru na bagażniku rowerowym z tyłu samochodu, powinieneś mieć łatwiejszy czas na znalezienie opcji.

A więc dobra wiadomość: tak, opcje istnieją. Zła wiadomość: są niestandardowe lub pół-niestandardowe i ogólnie drogie.

Weź pod uwagę, że tandemy mogą być trudne do prawidłowego dopasowania, chyba że masz „odpowiednią” różnicę rozmiarów.

Najlepszym rozwiązaniem jest prawdopodobnie zlokalizowanie w pobliżu kilku producentów ramek i omówienie z nimi swoich potrzeb. Ale spójrz na kilka z tych linków, aby zobaczyć, jakie są opcje:

  • Składane tandemy z Bike Friday - składa się na tyle mały, że zmieści się na tylnym siedzeniu. Zwyczaj. „Przykładowe” ceny konstrukcji, które wyglądają jak zestawy tandemów szybkiego roweru szosowego, zaczynają się od około 3000 USD.
  • Tandemy Zinn Cycles - myślę, że tandem Titanium S&S to model Widziałem na dużej przejażdżce grupowej. „12 000 USD i więcej”, ale stalowy tandem podróżny może kosztować zaledwie 8 000 USD.
  • Calfee wydaje się mieć tandemy z włókna węglowego ze złączami S&S dostępne za 8000 USD
  • S&S Coupling US Framebuilder List (zajrzyj na ich stronę za pośrednictwem galerii zdjęć i listy sprzedawców. Oraz na stronie tandem. Aha, i [galeria zdjęć tandemowych modernizacji] (http://www.sandsmachine.com/#Tandem Retrofits))

(Gdybym mógł sobie na to pozwolić i miał takie potrzeby, d porozmawiaj z moim lokalnym twórcą ramek, ponieważ znajduje się on na liście producentów ramek S&S i robi trochę tandemowych rzeczy, nawet jeśli nie podaje ich jeszcze cen. jeden w moim mieście.)

Dla wyjaśnienia, zwykle im mniejszy się składa, tym dłużej to trwa i tym gorzej jeździ. Istnieje co najmniej jeden tandem Brompton, który składa się stosunkowo mały, stosunkowo szybko. Piątek będzie wymagał narzędzi i cierpliwości, ale jeździ dobrze i ma niewielkie opakowania. Standardowy tandem ze złączami S&S nie będzie szczególnie mały, ale będzie jeździł dobrze i można go dość szybko złożyć. Żadne nie są tanie.
Jeśli kupujesz niestandardowy tandem, warto również przyjrzeć się tandemowi z krótkim rozstawem osi, w którym palacz siedzi nad tylnym kołem, a nie przed nim. Jeśli martwi się o równowagę, proponuję przyjrzeć się również leżącym rowerom, ponieważ znacznie bardziej równoważą się one poprzez sterowanie, a oparcie siedzenia zapewnia jej wskazówki i wsparcie. Leżący trójkołowiec lub quad całkowicie rozwiążą te problemy, ale nie składają się one na małe.
#2
+5
lantius
2011-03-05 22:20:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz po prostu wybrać bagażnik dachowy. To tak, jakby kajak był na dachu - lekko zwisa z przodu, ale szyny będą działać dobrze. Załadowałem cztery rowery, w tym tandem, na dach Subaru Impreza. Aby zobaczyć ekstremalny przykład, sprawdź ten bagażnik tandemowy na smarcie.

Możesz również rzucić okiem na podstawowe problemy z geometrią jej pojedynczego roweru. Nowoczesne prowadzenie rowerów szosowych nie jest dla każdego, a dostępne są zdecydowanie stabilniejsze, ale wciąż szybkie rowery.

#3
+2
CLJ
2012-06-15 03:00:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie liczyłbym na zaczepy S&S do transportu roweru. To cała masa nieszczęść, przez które trzeba przejść tylko po to, aby przenieść rower z punktu a do punktu b. Rozważałbym każdy rodzaj bagażnika dachowego, który mógłby współpracować z twoim samochodem. Nie poszedłbym na kompromis w kwestii roweru, wybierając coś takiego jak rower w piątek. Dostosowałbym swój transport do wybranego przeze mnie roweru, mógłbym rozważyć bagażnik SeaSucker, ponieważ oferuje sporo elastyczności.

Czy któryś z bagażników dachowych współpracuje z samochodami typu T-Top i szyberdach? Niestety to wszystko, co mamy. W rodzinie nie ma żadnego solidnego dachu. :-(
Myślę, że SeaSucker faktycznie działałby z dachem słonecznym, dzwoniłbym i rozmawiał z nimi o tym. Demonstrują bagażnik na tylnej szybie Honda Fit (o ile dobrze pamiętam), więc może to również zadziała na szyberdach.
#4
+1
kristof
2011-03-07 15:02:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie sprawdziłem dokładnego rozmiaru, ale być może zdjęcie obu przednich i tylnych kół do transportu pozwoliłoby na zamontowanie roweru na zwykłym bagażniku rowerowym. To może być łatwiejsze rozwiązanie niż złożenie tandemu.

Tandemy są za długie i będą wystawać z obu stron. Byłoby to nielegalne w większości jurysdykcji.
#5
+1
Criggie
2016-03-15 06:43:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeszcze dwie opcje.

  1. Załaduj rower na przyczepę i ciągnij za samochodem. Twój samochód wymagałby haka holowniczego lub jakichkolwiek innych elementów legalnych w Twojej lokalizacji.

  2. Jeździć rowerem tam iz powrotem Wydawałoby się, że wolniej, ale dojedziesz tam bez konieczności pakowania samochodu . Całkowity czas może być podobny, a ponadto możesz jeździć po wielkim okręgu i nie musisz wracać do punktu wyjścia.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...