Pytanie:
Dlaczego mój rower szosowy jest wyposażony tylko w jeden adapter zaworu?
Joe Phillips
2010-08-26 01:42:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja przednia opona ma cienki zawór (uważam, że to Presta), podobnie jak moja tylna opona. Ale moja tylna opona ma również przykręcany element, który przechodzi przez zawór, który moim zdaniem jest adapterem. Czy po prostu zapewniają jeden adapter, ponieważ jest tańszy i można go przenieść z jednej opony na drugą?

Cztery odpowiedzi:
#1
+6
Jack M.
2010-08-26 01:46:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ponieważ w danym momencie napełniasz tylko jedną oponę. Adapter odkręca się i w razie potrzeby można go użyć na dowolnej oponie. Można go również łatwo przechowywać razem z zestawem łatek, więc nie musi być na rowerze. Trzymam tylko jedną na wypadek, gdyby utknęła mi tylko pompa Schraedera.

#2
+4
Johan Dahlin
2010-08-26 01:46:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, możesz zdjąć adapter i założyć go na tylną oponę.

Celem zakładania adaptera jest to, że możesz używać sprzętu do sprężania powietrza, który jest dostępny na stacjach benzynowych itp. Właściwie nie potrzebujesz jej, jeśli masz w domu dobrą pompę, która jest odpowiednia (presta i schrader).

Tylko uważaj na wyposażenie stacji benzynowej. Zwykle jest przeznaczony do opon o dużej objętości i może szybko wymknąć się spod kontroli.
Zdecydowanie chcesz uniknąć napełniania opon sprężarką powietrza na stacjach benzynowych. Sprężarka powietrza pompuje jednocześnie dużą ilość powietrza i nie wiesz, jak duża jest ta objętość. Jeśli jest wystarczająco duży, rozwali ci oponę (OUCH)!
#3
+4
Christopher Scott
2010-08-26 01:58:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Adapter jest przeznaczony wyłącznie do pompowania opony. Nie powinieneś mieć go zainstalowanego podczas jazdy.

Wiele pompek rowerowych może być używanych zarówno z zaworami presta, jak i shrader, ale radziłbym mieć pod ręką pompkę, która może pompować natywnie presta, aby nigdy trzeba zepsuć adapter zaworu.

Czy masz powód * nie *, aby pozostawić go zainstalowanego podczas jazdy?
#4
+1
Ian
2010-10-08 21:46:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zawsze trzymałem adapter przyklejony taśmą do roweru na wypadek, gdyby potrzebowałem użyć pompki samochodowej. Większość pompek rowerowych poradzi sobie z wentylem Presta, więc nie powinieneś często używać adaptera.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...