Pytanie:
Dlaczego hydrauliczne hamulce tarczowe spowalniają w mroźną zimę? Po prostu incydent czy z powodu zimna?
user652
2011-01-16 01:31:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Powiązane pytanie, nie wykrwawiłem hamulców (znowu możliwy błąd).

Kupiłem rower jako używany i sprzedawca powiedział, że olej mineralny nie może być problemem. Powiedział, że olej mineralny w hamulcach jest roczny , a jego sprzedawca polecił kupić nowy rower (więc kupiłem mój 2-3 letni, przejechałem 10 tys. Km). Naprawdę nie mogę ufać słowom, więc tylne hamulce (nie ma problemu z przednimi hamulcami) mogły mieć odbarwiony olej, na co należy zwrócić uwagę zgodnie z przewodnikiem Shimanos. Zacisk to Shimano BR-M485 i najwyraźniej inne części są właściwe (niezweryfikowane), najwyraźniej oryginalne hamulce rowerowe Crescent Sport (niezweryfikowane). Nie sprawdziłem jeszcze, czy klocki hamulcowe mają ponad 0,5 mm zgodnie z instrukcją, ale przypuszczam, że to nie problem. A więc możliwe błędy:

  1. nie upuszczać powietrza z układu hamulcowego
  2. przebarwiony olej
  3. nie dokręcono jakiejś gałki (?)
  4. zbyt zużyte klocki
  5. pogoda: może trochę wody w zbiorniku i zamarza lub paruje olej
  6. nieznany czynnik (?)

Dlaczego więc miałbyś przestać działać hamulce hydrauliczne w zimne dni? Pytanie jest nieco zagmatwane - problem zaczął się podczas mroźnej zimy i utrzymuje się w temperaturze pokojowej. Wcześniej naprawiałem piasty wewnętrzne, więc procedura jest taka sama: rozbić wszystko na logiczne części, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami Shimanos, czy też znalazłeś lepszy sposób na naprawę uszkodzonych hydraulicznych hamulców tarczowych? Ponownie, termin zepsuty jest niejednoznaczny, hamulce działają w taki sposób, że trzeba naciskać dużo więcej, ale teraz czują się luźne (nie z przednim hamulcem).

  1. Czy ktoś mógłby wyjaśnić, co właściwie oznacza tutaj termin bleeding ?
  2. Czy naprawdę muszę używać oleju mineralnego Shimanos, a nie jakiegoś taniego zamiennika?
  3. Jakie minimalne wyposażenie jest potrzebne do naprawy | konserwacji hamulców?

Wskazówki dotyczące konserwacji hamulców tarczowych przy niskim budżecie.

Cztery odpowiedzi:
#1
+9
geoffc
2011-01-16 19:53:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hydraulika jest taka sama w przypadku hamulców samochodowych, jak w przypadku hamulców tego typu, jak w każdym innym fizycznym wszechświecie.

Ciecze mają zabawną właściwość, że nie kompresują się dobrze, jeśli w ogóle. (Oczywiście ściskają się, ale w ogólnym rozrachunku niezbyt mocno, a zauważalne ściśnięcie ich wymaga dużego nacisku).

W ten sposób siła zrywająca dłoni jest przenoszona bezpośrednio na hamulec , poprzez medium.

Jeśli płyn staje się lepki z powodu zimnej pogody, może stać się grubszy, a tym samym mniej wrażliwy na nacisk dłoni.

Powodem wypuszczania powietrza z systemu jest to, że powietrze spręża się bardzo dobrze, w przeciwieństwie do cieczy, co niszczy zasadę hydrauliki. Krwawienie w tym kontekście oznacza uwolnienie powietrza uwięzionego w cylindrze hydraulicznym.

To samo, co w hamulcach samochodowych. Najpierw powietrze spręża się, pochłaniając większość energii wykorzystywanej do hamowania, aż w końcu ciecz zaczyna przekazywać energię.

Bardzo wnikliwa odpowiedź, nie podłączyłem od razu roweru do samochodu. Gdy pogoda się ociepla, traci się ospałość. Na następną zimę muszę odpowietrzyć powietrze, ale teraz znowu działają bardzo dobrze. Dziękuję Ci.
#2
+3
Narcís Calvet
2011-01-17 15:21:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Może to być również problem związany z nałożeniem na dysk jakiegoś produktu, na przykład smaru. Jeśli nasmarowałeś łańcuch, przerzutkę, piastę lub cokolwiek innego i część z tego trafiła na tarczę i nie została prawidłowo wyczyszczona. Mogło to uszkodzić klocki hamulcowe, przez co nie hamują one prawidłowo. Gdyby tak było, rozwiązaniem byłoby wyczyszczenie tarczy i polerowanie lub wymiana klocków hamulcowych.

#3
+1
Juancho Tazo
2014-11-14 07:35:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mnie też się to przytrafiło. kupiłem nowy rower w lokalnym sklepie, a tylne hamulce przeciekały, więc wszystkie tarcze były pokryte olejem mineralnym. nie ma znaczenia, ile wyczyścisz klocki hamulcowe, nie pójdzie łatwo. zatonąłem płatki w wodzie, a następnie gotowałem przez kilka minut, przypaliłem je nad piekarnikiem i alkoholem. potem wyszlifowałem klocki bardzo cienkim żwirem i ostatecznie jechałem na rowerze, hamując tylko tylnymi.

oczywiście, czyściłem również wirnik prawie codziennie przez tydzień alkoholem.

Po Po 3 miesiącach hałas ustał, a klocki stają się coraz bardziej lepkie i bardziej wrażliwe na palce, ale jeśli nie chcesz tego wszystkiego przechodzić, po prostu kup nowe pady I DOSKONALE CZYŚCIĆ WIRNIKI. to tylko kwestia zanieczyszczenia klocków, ich OLEJU, dlatego.

Przepraszam za mój angielski i powodzenia

#4
  0
D.Salo
2014-11-14 09:05:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieje zewnętrzna szansa, że ​​to zamarznięte kable. Zdecydowanie nie jest to najbardziej prawdopodobny problem, ale jeśli przejrzysz wszystko inne i nadal się dzieje ...To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...