Pytanie:
Czy mój suport wymaga wymiany?
Phil Hale
2010-10-18 21:52:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Około dwa miesiące temu kupiłem Boardman HT Comp. Dzisiaj zabrałem go do lokalnego sklepu rowerowego na serwis. Kiedy byłem w sklepie, jeden z techników rzucił okiem na to i powiedział mi, że mój suport wymaga wymiany. Wszystko, co zrobił, to pchać i ciągnąć korby z boku na bok. Słychać było kliknięcie i jakiś widoczny ruch, tylko 1-2 mm. Nie zauważyłem żadnych problemów na rowerze, jednak nie mam wystarczającego doświadczenia w jeździe, aby wiedzieć, czego szukać. Czy to naprawdę możliwe, że po 2 miesiącach i tej bardzo szybkiej ocenie, że mój suport wymaga wymiany?

AKTUALIZACJA

Po ośmiu miesiącach znowu się nie udało.

Myślę, że musisz poprosić sklep o zwrot pieniędzy, dolne nawiasy powinny szybko zawieść.
Zdecydowanie * nie powinno * być zepsute, ale ruch na boki to całkiem niezły znak zepsutego BB.
Po rozmowie z chłopakami w sklepie, w którym kupiłem rower okazuje się, że jest to bardzo częsty problem z Boardmanami, wymienili dużo wsporników dolnych, być może z powodu złej partii komponentów
Dla tych, którzy nie mieszkają w Wielkiej Brytanii ... Rowery „Boardman” prawdopodobnie będą sprzedawane tylko przez „Halfords” - sieć akcesoriów samochodowych z High Street, która sprzedaje również kilka rowerów, głównie dla dzieci, rodzicom, którzy nie jeżdżą na rowerze. Słowo ostrzeżenia ... Uruchomienie LBS do pracy na rowerze „Boardman” (lub „Apollo”) może czasami przypominać zlecenie warsztatowi zegarmistrzowskiemu pracy przy „Rolexie” kupionym w Tajlandii. Części po prostu nie są takie same jak te w rowerze LBS, nawet jeśli są na nich znane naklejki marki, zamiast tego otrzymujesz bezwzględną `` inżynierię wartości '' aż do najmniejszej spryskiwacza.
@Mattew. Dobrze powiedziane. Kupiłem Boardmana, ponieważ 99% informacji, które na ich temat znalazłem, było pozytywnych, w tym recenzje. Może nie szukałem we właściwych miejscach. Teraz naprawdę żałuję, że nie wybrałem bardziej ugruntowanej marki, która byłaby bardziej niezawodna. No cóż, spojrzenie z perspektywy czasu to wspaniała rzecz
Czasami nowa, błyszcząca technologia nie poprawia w zauważalny sposób starej ... Stare kulki z nieruchomym i ruchomym kubkiem mogły być ciężkie i nieporęczne, ale można je naprawić za cenę smaru i nowego zestawu łożysk kulki.
Tak, wiem, że to stary post, ale to samo przytrafiło mi się w Team Carbon. Klikający, zgrzytliwy dźwięk z suportu. Halfords go naprawiają, ale Iv'e stracił teraz wiarę w mój rower za 999 funtów, który ma tylko 4 miesiące. Nie jest to dobry znak. Pomyśleć, że prawie kupiłem Felt lub Claud Buttler, ale zniechęciła mnie waga aluminiowej ramy ... Teraz ciężar spoczywa na moich ramionach!
@M.Werner Nie zgodzę się z tobą. W tych Apollo (i na pewno Boardman) masz te „stare i dobre” łożyska, o których mówisz. Jeśli nie zmiażdżyłeś całego BB, z łatwością wymienisz łożyska i tam nasmarujesz.
Dwa odpowiedzi:
#1
+7
csadam
2010-10-18 22:20:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli ma zaledwie 2 miesiące, muszą bezpłatnie wymienić uszkodzoną część w ramach gwarancji. Prawda?

W każdym razie sprawdziłem specyfikację, ten rower ma korbę Truvativ Firex GXP. Ma zintegrowane łożysko, więc nie powinien przesuwać się na boki. Odgłos kliknięcia oznacza zwykle poluzowany lub uszkodzony suport. Najpierw spróbuję ponownie zamontować mechanizm korbowy z odpowiednim smarowaniem i optymalnym momentem obrotowym. A jeśli to nie pomoże, należy go wymienić.

Tak, jest objęty gwarancją. Mam nadzieję, że to nie jest oznaką przyszłości
Powinieneś być w porządku - Truvativ produkuje wysokiej jakości komponenty, a jeśli Twój sklep jest warty patronatu, zrobią to dobrze. Takie problemy powodują, że większość sklepów oferuje bezpłatne tuningowanie przy zakupie roweru.
#2
+2
pete taylor
2011-05-19 21:49:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dolny wspornik Boardman bb30 ma złą reputację. Mój brat kupił swój rower we wrześniu 2009 r., A suport zawiódł około 12 miesięcy później, po tym jak był używany raz w tygodniu głównie na torach i drogach. od tego czasu znowu zawiodła, prawdopodobnie z powodu zastosowania niewłaściwych podkładek dystansowych. podobno te wsporniki dolne mają zewnętrzne łożysko wałeczkowe, które może cierpieć z powodu wnikania wody z lewej strony, powodując przedwczesną awarię. spotkaliśmy dwóch właścicieli sklepów rowerowych, którzy zmienili kilka z tej nazwy, ponieważ rower jest świetny z częściami o wysokiej specyfikacjiTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...