Pytanie:
Powtarzające się mieszkania
James Hay
2011-02-13 17:47:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miałem 4 bale w trzech jazdach, wszystkie tylne koła. W oponie nic nie widzę, opony stosunkowo nowe, felgi dobrze wyglądają. Nie trzeba dodawać, że jestem całkiem obity przez konieczność ciągłej wymiany lamp. Dwa dzisiaj na łagodnej 17 milowej przejażdżce!

Jakieś pomysły na cokolwiek innego, co mogę sprawdzić. Przeciągam palcami po oponie przy każdej zmianie i nic nie czuję. Coś jeszcze mogę zrobić, aby nic w tym nie było? Czy to może być coś, co robię podczas instalacji rury? Coś jeszcze możecie wymyślić?

Jak grube są Twoje opony? Jak gruba jest ich guma? Ile nadmuchujesz?
Powiązane: [Powolny wyciek na przedniej oponie cruiser] (http://bicycles.stackexchange.com/questions/8/slow-leak-on-front-cruiser-tire). Prawdopodobnie jeszcze kilka!
Dwa odpowiedzi:
#1
+6
Amos
2011-02-13 20:05:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Może to być problem z taśmą na obręcz, która biegnie wokół wewnętrznej strony obręczy. Nie jestem pewien, jak byś to sprawdził bez wymiany (co jest stosunkowo niedrogie i szybkie)

Drugą możliwością jest to, że kiedy siedzisz na rowerze, jedna ze szprych kończy się porusza się, wciskając się do dętki. Lub w podobny sposób mały kawałek szkła może utknąć w oponie i wbić się w dętkę tylko wtedy, gdy ciężar naciska na koło.

Czy opona jest napompowana do odpowiedniego ciśnienia? Jeśli tak nie jest, może to spowodować „ściśnięcie powierzchni”.

Rzeczy do przemyślenia:

  • Czy przebicie zawsze występuje po wewnętrznej stronie okręgu utworzonego przez rurkę czy na zewnątrz?
  • Czy przebicie jest zawsze w tym samym miejscu względem obręczy koła?
  • Czy przebicie jest zawsze w tym samym miejscu względem opony?

Odpowiedzi na te pytania mogą pomóc w zawężeniu przyczyny nakłuć.

EDYCJA: To pytanie może zawierać więcej informacji - Częste wypryski w tym samym miejscu

jedną dobrą praktyką jest zawsze wymiana opony w tej samej pozycji (tak aby linia logo była przymocowana do wentyla), a jeśli dostaniesz kolejne przebicie w dokładnie tym samym położeniu na dętce, możesz podejrzewać, że coś jest w oponie
Dzięki. Wiem, że mieszkanie 2 nie znajdowało się w tym samym miejscu, co mieszkanie 3. Nie mogłem zawracać sobie głowy spojrzeniem na nie wczoraj, więc nadal muszę sprawdzić ostatnie mieszkanie, aby zobaczyć, gdzie się znajduje. Opona została napompowana do ciśnienia bliskiego maksymalnego (myślę, że miałem około 110 psi na oponie 120 psi). W ciągu najbliższych kilku dni zrobię wszystkie twoje kontrole. Może po prostu mam pecha. W tej chwili wielu rolników przycina żywopłoty, więc może się zdarzyć, że w tej chwili jest dużo gruzu.
#2
+4
darkcanuck
2011-02-13 22:13:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zrób to, co zasugerował Amos, aby sprawdzić, czy są jakieś wzory w mieszkaniach.

Najgorsze, jakie miałem, to mały kawałek drutu radialnego (z wydmuchanych opon samochodu / ciężarówki) najgrubsza część bieżnika. Bardzo trudno było go znaleźć i tylko wcisnąć w tubę podczas jazdy.

Najgorszy przypadek, jeśli nie możesz znaleźć źródła, ale wiesz, że taśma & na obręczy jest w porządku, po prostu wymień oponę. Z tego powodu noszę zapasową składaną oponę na naprawdę długie przejażdżki.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...