Pytanie:
Zamień zębatki na rower górski
Ben
2010-08-26 06:05:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chcę zamienić mój rower z ostrym kołem 700c (w godzinach szczytu w Raleigh) na rower górski. Czy ktoś może polecić najlepszy sposób na zrobienie tego. Czy ktoś może polecić dobrą tylną piastę coaster lub tylne koło coaster?

Trzy odpowiedzi:
#1
+7
Dustin Ingram
2010-08-26 23:56:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Można to zrobić na dwa sposoby:

  1. Prosty sposób: Kup nowe koło 700c z piastą hamulca coaster w lokalnym sklepie rowerowym lub w Internecie. Może to być trudne, ponieważ nie jest to szczególnie popularna opcja, ale nierzadko można ją znaleźć w dobrze wyposażonym sklepie rowerowym.
  2. Trudny sposób : kup nową piastę z hamulcem nożnym i przebuduj istniejące tylne koło (lub poproś o jego przebudowę - budowa koła jest złożonym procesem) za pomocą nowej piasty. Jedną z zalet przebudowy istniejącego koła jest to, że łatwiej będzie znaleźć nową lub używaną, niezabudowaną piastę z hamulcem nożnym. Dodatkowo będziesz mieć pewność, że masz pasujące przednie tylne felgi &. ​​

Poza tym nie ma innych kroków ani rozważań, które musisz podjąć.

#2
+1
shaun hammer
2012-01-04 21:28:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Znalazłem świetny zestaw kółek coaster online w witrynie espresso Wheels dot com. Sprzedają gotowe, głębokie koła V coaster w czterech kolorach: białym, czarnym matowym, srebrnym polerowanym i turkusowym za 139 funtów. Wykonują również niestandardowe konstrukcje kół, oddzielnie sprzedają felgi i piasty i wysyłają je w dowolne miejsce na świecie.

#3
+1
whatsisname
2013-02-24 04:32:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie zapomnij upewnić się, że ramię reakcyjne jest prawidłowo i bezpiecznie przymocowane do ramy. Podczas szalonego skidzzzzu zostanie nałożona na to poważna siła, więc nie traktuj sprawy zbytnio. Jeśli się poluzuje podczas zatrzymywania, nie tylko może to utrudnić zatrzymanie, ale może zniszczyć łożyska piasty.

Warto rozważyć, czy rama jest zbudowana tak, aby wytrzymać występujące siły. Generalnie ramię jest przymocowane do tylnego trójkąta, ale gwałtowne zatrzymanie może spowodować zerwanie lekko zapiętego tylnego trójkąta. Nie jest to tak duży problem, jak umieszczanie dysków na przednim widelcu, który nie jest przeznaczony do dysków, ale ten sam podstawowy problem.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...