Pytanie:
Jak uczynić rower mojej żony lżejszym? Czy to jest warte swojej ceny?
milesmeow
2010-08-26 09:08:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odziedziczyliśmy 26-calowy rower górski Huffy Stone Mountain. Mieszkamy na 3. piętrze budynku. Dość trudno jej wnieść rower po schodach. Ma widelec z zawieszeniem sprężynowym. Inne części roweru wyglądają normalnie. Kiedy podnoszę rower, wydaje mi się, że jest ciężki z przodu. Nie jestem pewien, ile wart jest teraz rower ... może 50 dolarów, może trochę więcej? Czy warto spróbować poprawić aby był lżejszy, czy powinienem po prostu wymienić ten?

Ramy ze stali o dużej wytrzymałości na rozciąganie są bardzo ciężkie!
Jeden odpowiedź:
#1
+9
Goodbye Stack Exchange
2010-08-26 09:35:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Trudno powiedzieć, nie wiedząc więcej o rowerze, ale zamieniłbym go na lepszy; Huffy ma reputację low-endowych, podobnych do czołgów motocykli. Z twojego opisu wynika, że ​​musisz wymienić ramę i przedni widelec, aby zobaczyć znaczące oszczędności masy.

Coś z aluminiową ramą, takie jak rower hybrydowy, prawdopodobnie byłoby łatwiejsze do wniesienia po schodach, mimo że aluminium zapewni ostrzejszą jazdę.

Widelce amortyzowane są ciężkie, szczególnie w rowerach z niższej półki. Zawieszenie zwykle ma sens do jazdy w terenie. Jeśli Twoja żona jeździ głównie po chodniku, możesz dostać rower bez jakiegokolwiek zawieszenia.

Twoja odpowiedź zawiera dużo zdrowego rozsądku. Bardzo cenione!
Moja żona zaczęła od krążownika Raleigh, który ledwo mogła podnieść nad głowę, aby powiesić go na ścianie. Kupiliśmy jej [Specialized Dolce Sport] (http://www.specialized.com/zz/en/bc/SBCBkModel.jsp?arc=2010&spid=45717&menuItemId=0) i może praktycznie wyrzucić go w powietrze, dużo lżejszy. Oboje byliśmy zdumieni, jak dużo łatwiej jest się poruszać, a ona ma dużo łatwiejszą jazdę (mniejsza waga = szybsza i znacznie większa wytrzymałość). To było warte swojej ceny.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...