Pytanie:
Lubrykant do widelca. Powinienem go użyć? Jeśli tak, to jak często?
Phil Hale
2011-02-27 20:22:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeżdżę na rowerze górskim z przednim zawieszeniem. Niedawno widziałem w sklepie internetowym lubrykant do widelców. To zmusiło mnie do myślenia. Czy muszę używać smaru do widelców? Jak to pomaga? Jeśli kupiłem, jak często muszę go używać i jak go stosować?

Dwa odpowiedzi:
sillyyak
2011-02-28 20:00:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie przyglądałem się temu, ale moją pierwszą skłonnością jest tego, aby tego uniknąć. Twój widelec ma już olej wewnątrz i uszczelki, które mają utrzymywać elementy na zewnątrz. Tak więc, aby ten środek smarny miał duże znaczenie, musiałby wsiąkać w uszczelki, co oznacza, że ​​uszczelki nie są tak szczelne!

Myślę też, że nałożenie smaru na słupki wpłynęłoby na żwir i brudu, coś, nad czym ciężko pracuję, aby trzymać się od nich z daleka.

Jeśli Twój widelec zacina się lub w inny sposób nie porusza się płynnie podczas jazdy, możesz spróbować odbudować go.

Tylko moje dwa centy.

To było moje skłonności przez ostatnie 10 lat ... Moje widelce zawsze działały bezbłędnie bez lubry, tylko okazjonalnie (co kilka lat) przebudowy
whatsisname
2011-02-28 23:09:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zapoznaj się z instrukcją naprawy widelca. Poinformuje Cię, gdzie smarować i ile aplikować. Nie wiedząc, jaki masz widelec, inni możemy tylko spekulować. Sprawdź instrukcję lub opublikuj model, a my możemy go obejrzeć.

Cholera. Miałem nadzieję, że są jakieś ogólne zasady, których można by przestrzegać. Masz rację, moje widelce to RockShox Recons air i zapewniają kilka wskazówek http://www.sram.com/en/service/rockshox/tuning_tips.php#DosAndDonts
Oznaczyłem to jako odpowiedź, ponieważ uważam, że nazwa jest słuszna. Nie ma ogólnych zasad, prawdopodobnie jest inny dla każdego typu widelca


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...