Pytanie:
Czy wymagana jest tuleja wrzeciona BB?
zedoo
2017-11-12 22:14:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Więc wczoraj umyłem swój rower, który jest Stock Components Surly Straggler 2015. Zauważyłem piski wokół suportu nawet po nasmarowaniu łańcucha, więc zdecydowałem się wyczyścić suport. Nie miałem narzędzi, więc poszedłem je kupić i, co zabawne, gdy wróciłem 2 godziny później, pisk zniknął. Więc to musiało być w jakiś sposób związane z wodą. Tak czy inaczej, miałem teraz narzędzia, więc chciałem ich użyć .. Zdjąłem lewą korbę a potem wrzeciono. Zauważyłem wtedy, że kulka ma tylko dwa kubki, ale nie ma tulei, ta środkowa plastikowa rurka, przez którą przechodzi wrzeciono:

enter image description here

Zastanawiam się, dlaczego w moim rowerze brakuje tego elementu? Czy nie jest to absolutnie wymagane?

EDYTUJ: Znalazłem instrukcję montażu suportu Surly tutaj iz tego pliku PDF wygląda na to, że dla mojego wspornika 68 mm nie ma tulei:

enter image description here

Wydaje mi się, że część nie jest „brakująca”, a wzmianka o użyciu „Drogi” w tabeli może sugerować, że zakładaj, że nie uderzysz w żaden brud. Rama ma mały otwór spustowy we wsporniku. Cóż, ale JESTEM w błoto. Czy ktoś może zaproponować ulepszenie BB? Wydaje się logiczne, że rękaw będzie lepiej chronił.

A na bok: prawdopodobnie powinieneś bardziej uważać przy myciu roweru.
Uhm, tak. Naprawdę się zastanawiam. Użyłem tylko gorącej wody i mydła do mycia gąbką. W ostatnich dniach padało, ja też jadę przez błoto. Może pisk już tam był i nie zauważyłem do mycia: /
Czy na pewno rurka nie została zassana do wnętrza obudowy suportu?
Tak, jestem pewny. Czuję dziury z rury podsiodłowej i rury dolnej łączące się z obudową
@zedoo: Ciepła woda do mycia rowerów nie jest dobrym pomysłem, ponieważ gorąca woda częściej zmywa tłuszcz niż zimna woda, zwłaszcza jeśli dostanie się do środka suportu, łożysk kół lub kierownicy
Jeden odpowiedź:
Nathan Knutson
2017-11-12 22:49:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie jest wymagane, aby kulka działała ani łożyska były prawidłowo umieszczone lub załadowane. To tylko osłona przed zanieczyszczeniami, zwłaszcza przed dostaniem się wody do rury podsiodłowej przy otworze sztycy. To powiedziawszy, są w rzeczywistości bardzo ważnymi częściami, które robią wiele, aby życie BB było takie, jakie powinno.

Nie mam pojęcia, dlaczego może brakować twojego. Domyślam się, że byłby to błąd podczas montażu lub serwisowania roweru. Upewnij się, że nadal nie ma go w powłoce BB. Z łatwością zakładają i zdejmują filiżanki, więc mogło utknąć w nich. Czasami trzeba poluzować śrubę mocującą prowadnicę linki BB, aby tuleja BB przeszła.

Zabranie roweru do sklepu w środę, aby założyć rękaw. Nie mam pojęcia, czy mają tylko pasujący zapasowy rękaw, czy też rękaw i miseczki zawsze się łączą. Zaktualizuję.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...