Pytanie:
Jak mogę zdjąć suport ze starego roweru szosowego?
anaheim
2013-06-21 14:52:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Potrzebuję pomocy przy wyjmowaniu tego suportu. Nie jestem oczywiście mechanikiem i oglądając kilka filmów na youtube nie znalazłem nic, co mogłoby pomóc w tym konkretnym przypadku. Zasadniczo po zdjęciu obu ramion korby zdejmuję plastikowy kubek, taki jak ochrona przed brudem, i wtedy widzę to:

enter image description here

Więc po odwróceniu, spojrzeniu, wąchaniu, pchaniu i szarpanie - zdejmuję dziwny czarny pierścień (przychodzi łatwo) i widzę koszyk łożyska, ale nadal nie mogę niczego wyciągnąć.

Oto zdjęcie:

enter image description here

Czy ktoś rozpoznaje ten typ wspornika? Muszę go zdjąć, ponieważ rozpaczliwie potrzebuje czyszczenia i ponownego natłuszczenia.

Dwa odpowiedzi:
mikes
2013-06-21 15:46:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tego typu łożyska nie można serwisować. Plastikowy element to uszczelka, która zatrzymuje tłuszcz i zapobiega przedostawaniu się wody i brudu. Aby zdjąć łożyska, należy wycisnąć korbę. Spróbuj uderzyć korbę miękkim młotkiem. łożysko po przeciwnej stronie należy wypchnąć korbą. Montaż nowych łożysk będzie wymagał pewnej ostrożności. Odniosłem dobry sukces, używając standardowych i głębokich nasadek do wbijania nowych łożysk.

Tak, to wygląda na wczesne „uszczelnione” łożysko maszynowe. Usunąłeś tylko uszczelkę smaru. Prawdopodobnie będziesz musiał go wyrzucić, a znalezienie zamiennika będzie problematyczne (chociaż łożyska mogą okazać się łożyskami przemysłowymi o standardowej wielkości, które może znaleźć dla Ciebie lokalny przebudowujący silnik elektryczny). (Uważaj, aby nie zatkać końcówki korby, ponieważ będziesz musiał uratować korbę.)
Jeśli przyniesiesz numer na pieczęci (6003 RSR?) Do dostawcy łożysk, takiego jak łożyska specjalne, łożysko wschodnie itp., Mogą łatwo go znaleźć i będą sprzedawać detalicznie.
Dzięki za wiele wskazówek! @mikes Chyba robię to źle, nic się nie rusza. Też starałem się mocniej licytować.
Spryskaj ją olejem penetrującym. Płynny klucz, PB Blaster itp. Umieść drewniany klocek na korbie i uderz go cięższym młotkiem.
I read some more on my specific bearing type: http://www.bikeforums.net/showthread.php/113940-Klein-Integrated-Bottom-BracketI don't want to damage it during replacement.. also since those pulley tools are quite expensive (to re-insert new bearings) I have decided to give this case to the LBS. Thanks for your input guys!
Wątpię, czy większość sklepów rowerowych jest lepiej przygotowana do ich obsługi niż ty. Możesz sprawdzić w lokalnym sklepie motoryzacyjnym, czy ma prasę, która poradzi sobie z ramą.
@DanielRHicks Zrobiłem to razem z mechanikiem w LBS, żeby usunąć cię po prostu młotkiem, jak wskazał Mikes. Mocowanie z powrotem jest trudniejsze: albo masz profesjonalną prasę hydrauliczną, albo używasz rury prowadzącej. Umieścić po jednym łożysku (6003 RSR lub podobnym) z każdej strony suportu - prowadnica przechodzi przez środek. Z jednej strony nakręcamy nakrętkę, z drugiej dwustronny uchwyt i obracając go dociskamy oba łożyska wewnątrz kulki. Bez prowadnicy i tej dźwigni najprawdopodobniej trwale uszkodzisz ramę. Mam nadzieję, że to pomoże komuś w przyszłości
@anaheim Dobra robota. Czy możesz napisać swój komentarz jako odpowiedź? W ten sposób za każdym razem, gdy to pytanie zostanie umieszczone w kolejce, będzie miało prawidłową procedurę w odpowiedziach, a nie na dole komentarzy. Pamiętaj, aby podać szczegóły!
@WTHarper dobra sugestia. Tak zrobię
anaheim
2013-06-24 17:08:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak wskazał Mikes w swoim łożysku, to łożysko nie nadaje się do użytku. Po prostu go wymień. W tym konkretnym przypadku są to łożyska typu: 6003 RSR. znajdź na eBayu

Po zdjęciu ramion korby i stwierdzeniu, że patrzysz na coś podobnego do tego, co widzisz na zdjęciach, które zamieściłem powyżej, po prostu młotkujesz korbę. To zajmie trochę siły. Uważaj, aby nie uszkodzić korby - na przykład zabezpieczając ją kawałkiem drewna.

Mocowanie z powrotem jest trudniejsze: albo masz profesjonalną prasę hydrauliczną, albo używasz rury prowadzącej. Założyć po jednym łożysku z każdej strony suportu - prowadnica przechodzi przez środek. Z jednej strony nakręcamy nakrętkę, z drugiej dwustronny uchwyt i obracając go dociskamy oba łożyska wewnątrz kulki. Bez prowadnicy i tej dźwigni najprawdopodobniej trwale uszkodzisz ramę. Poszedłem do swojego LBS, aby to zrobić, głównie dlatego, że brakowało mi narzędzia do zaciskania, ale także dlatego, że jeśli rama zostanie minimalnie uszkodzona na krawędziach suportu, łożyska nie będą pasować prawidłowo. Lepiej nie robić tego samemu i za pomocą improwizowanych narzędzi.

Masz zdjęcie wrzeciona, jestem trochę ciekawy jak to wygląda i czy jest standardowe?
nie, niestety nie zrobiłem żadnych zdjęć. Podczas pracy byłem bardzo podekscytowany i zaniepokojony ramą. Niezbyt cenna oprawa, ale niezwykle cenna. Mogę to jednak opisać: to bardzo prosty cylinder pośrodku, dość smukły. Żadnej osłony. Zasadniczo, jeśli spojrzysz w dół rury podsiodłowej, zobaczysz, jak się tam wiruje. Byłem zaskoczony, że po ponad 30 latach był w tak dobrej formie. Na obu końcach znajdowała się sekcja pogrubiająca się do wewnątrz, wokół której łożyska będą się osadzać (przyłożony znaczny nacisk), a następnie widoczna część na zdjęciach. mam nadzieję, że to pomoże
Aha znalazłem cały proces na zdjęciach: http://forums.mtbr.com/vintage-retro-classic/replacing-servicing-klein-bottom-bracket-unit-massive-pics-596176.html :)


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...