Pytanie:
Presta Valve Core
Nevsky
2017-05-10 17:15:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dzisiaj próbowałem pompować oponę roweru za pomocą minipompki. Ma zawór presta i po pompowaniu stwierdziłem, że wygiąłem rdzeń zaworu o około 5 do 8 stopni. Próbowałem go odchylić na tyle, żeby był nieco prosty. Moje pytanie brzmi, czy powinienem wymienić rdzeń? Powinienem się martwić?

I tak masz zapasową dętkę, prawda?
Trzy odpowiedzi:
Batman
2017-05-10 17:42:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zdarza się, zwłaszcza jeśli zdejmiesz głowicę pompy nie idealnie pionowo lub przesuniesz głowicę pompy podczas pompowania.

Możesz tego uniknąć, używając kawałka węża na mini pompce, takiej jak w tej mini pompce enter image description here

lub usztywniając głowicę pompy podczas pompowania.


To nie koniec świata, jeśli rdzeń zaworu jest zgięty - od lat używam rur z lekko wygiętymi rdzeniami. Zwróć uwagę, że w pewnym momencie może się zepsuć (i wtedy będziesz musiał kupić nową rurkę). Zawór presta wypuszcza powietrze tylko wtedy, gdy naciskasz na rdzeń zaworu, czego nie możesz zrobić po dokręceniu nakrętki (nawet jeśli nie jest równo z resztą zaworu i uderza w trzpień pod kątem , i tak nie możesz naciskać nakrętki, aby wypuścić powietrze).

srank
2017-05-10 17:39:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie martwiłbym się tym. Wielokrotne zginanie rdzenia może spowodować jego pęknięcie, ale jako jednorazowe powinno być dobrze. Dość często kończę z lekko wygiętymi rdzeniami i zwykle nie zawracam sobie głowy wyginaniem ich z powrotem i nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek zawiódł zawór.

Rdzeń jest wykonany z mosiądzu i dość miękki. Zginanie jest łatwe. Gdyby zawór nadal się zamykał, nie próbowałbym go odginać, co mogłoby go złamać. Ale nosiłbym zapasową dętkę w kieszeni.
Gwarantowanym sposobem na złamanie trzpienia jest próba całkowitego odkręcenia nakrętki żołędziowej. To się nie udaje, ponieważ większość producentów ma subtelny talent, aby powstrzymać cię przed przypadkowym zrobieniem tego.
RoboKaren
2017-05-10 21:03:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W pewnym momencie, kiedy wymienisz rurkę, kup taką z krótszym zaworem. Prestasy mają różne długości, aby pomieścić różne felgi, a niektóre (jak w przypadku opon aero) są o wiele za długie. Większy sprzedawca rowerów będzie miał lepszy wybór rozmiarów.

Chociaż, niestety, większość sklepów oferuje tylko jedną lub dwie długości zaworów w wielu rozmiarach rur,
Stąd moja propozycja zakupów u większego sprzedawcy tego typu rzeczy


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...