Pytanie:
Uchwyt obrotowy Shimano Revoshift niezwykle ciasny
Geoff
2019-01-31 14:52:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Manetka obrotowa Shimano w dziewczęcym rowerze Apollo Neo 6. Kupiłem ten rower 6 miesięcy temu dla mojego 7-latka.

shifter

Po serwisowaniu w 99 Bikes manetka była tak sztywna, że córka nie mogła zmienić biegu z 2. na pierwszy. Zabrałem go z powrotem & mechanik sprawdził & powiedział, że to normalne. Nalegałem, żeby wymienił linkę zmiany biegów, ale… bez zmian. Zalałem uchwyt skrętu kierownicy smarem, ale bez zmian. Wróciłem do sklepu i ten sam facet nie powiedział nic złego i tak właśnie działają te zmienne. Pokazałem, że moja córka nie ma dostępu do pierwszego biegu. Poważnie, wymaga bardzo mocnego chwytu i mocnego skrętu nawet dla osoby dorosłej. Teraz podaję 100 dolarów, aby zastąpić manetkę manetką kciuka. Moja córka jest normalnie silna jak na dziecko. Czy to błąd konstrukcyjny czy mechanika wymagająca wymiany?

shifter again

Spędziłem trochę czasu na kopaniu i jest tutaj kilka tematów na temat bardzo sztywnych manetek RevoShift, co wskazuje, że albo są tak zaprojektowane, albo jest to bardzo częsta usterka i całkiem możliwe, że nie wynika z mechaniki.
Są one wszędzie, pod względem łatwości obsługi, od dość łatwych do niemożliwie sztywnych. Ale jeśli zadziałało przed nabożeństwem, coś schrzanili. Moje pierwsze podejrzenie to zazwyczaj zardzewiały kabel, ale jeśli zostanie to wyeliminowane, wystarczy przejrzeć całą listę możliwości. (Jeśli ich „usługa” polegała na wymianie kabla, to podejrzewam, że nie został on poprawnie zamontowany z powrotem w manetce. Prowadzenie nie zawsze jest oczywiste).
BTW, jeśli ten sklep nie może tego naprawić, powinieneś znaleźć inny sklep i nigdy więcej go nie odwiedzać.
Geoff, czy mógłbyś wyjaśnić: Twoja córka była w stanie zmienić się przed nabożeństwem? Wywnioskowaliśmy to z tego, co napisałeś, ale nie przeczytałem tego bezpośrednio w twoim pytaniu.
Czy działa dobrze, jeśli odłączysz linkę od przerzutki, poluzowując śrubę zacisku?
Siedem odpowiedzi:
Swifty
2019-01-31 17:03:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zgodnie z komentarzem AndyP'a, słyszałem również anegdotycznie, że te style manetek mogą być sztywne dla dziecięcych dłoni, ale z drugiej strony, niektóre manetki uruchamiane kciukiem mogą być dość sztywne dla moich dorosłych kciuków.

Jak wspomniałeś, twojej córce najtrudniej jest uzyskać dostęp do pierwszego biegu, zbadam lub poproszę sklep o sprawdzenie śruby dolnej granicy przerzutki. Jeśli jest on ustawiony o ułamek zbyt mocno, wówczas dźwignia zmiany biegów próbuje naciągnąć ten limit. Jeśli ta śruba jest wkręcona zbyt mocno, to sklep powinien wyregulować ją we właściwej pozycji w ramach pracy, za którą już zapłaciłeś. To prawdopodobnie tylko ułamek obrotu.

W przeciwnym razie zmiana jednostki na dźwignię spustową nie musi być bardzo droga, ale wypróbowałbym modele i znalazłem, który najlepiej pasuje do siły dłoni twojej córki. jeśli podajesz cenę w AUD, być może obejmuje ona koszt częściowy i minimalną opłatę za robociznę i tyle kosztuje praca na rowerach w miejscu, w którym się znajdujesz.

Anonimowa osoba, która miała podobny problem, zasugerowała, aby dokładnie sprawdzić ułożenie linki na śrubie mocującej przerzutkę. Na przykład ten fragment podręcznika sprzedawcy Shimano Tourney enter image description here

Rzeczywiście wydaje się prawdopodobne, że regulacja dolnego ogranicznika śrubowego lub naciągu linki może mieć tutaj znaczenie. Nawet jeśli jest obecnie prawidłowo ustawiony „zgodnie z instrukcją”, może być sensowne, aby było trochę luźniejsze, aby zmniejszyć potrzebną siłę.
David Richerby
2019-01-31 15:22:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zakładam, że Twoja córka była w stanie prawidłowo obsługiwać przerzutki przed serwisowaniem roweru. W takim przypadku sklep zepsuł Twój rower i jego naprawa jest absolutną odpowiedzialnością. Ponieważ mechanik nie sprawiał Ci radości, proponuję porozmawiać o tym z kierownikiem: Twoim głównym argumentem jest to, że Twoja córka potrafiła obsługiwać rower, zanim przy nim pracowała, a teraz nie. p> Niestety, jeśli nadal nie chcą nic z tym zrobić, prawdopodobnie nie możesz zrobić nic więcej, niż zostawić złe recenzje i udać się do innego sklepu rowerowego: na przykład jest mało prawdopodobne, aby pozwanie było opłacalne finansowo. Chciałbym również zauważyć, że 100 $ brzmi jak dużo pieniędzy, aby zastąpić niską dźwignię zmiany biegów Shimano, zakładając, że masz na myśli dolary amerykańskie. Sam manetka kosztuje 15-20 dolarów, a jej zamontowanie nie powinno być warte prawie 80 dolarów pracy.

Argenti Apparatus
2019-01-31 17:34:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Fakt, że przerzutka działała przed usługą, oznacza, że ​​coś zostało zmienione w konfiguracji przerzutki lub przerzutki, co spowodowało jej sztywność.

Możesz szybko sprawdzić, czy przerzutka sama jest sztywna lub linka lub przerzutka w jakiś sposób uniemożliwiają jej poruszanie się.

Gdy manetka jest na najwyższym biegu, przytrzymaj tylne koło nad ziemią, pedałuj i ręcznie pchnij klatkę przerzutki w kierunku pierwszego biegu (prawdopodobnie będziesz potrzebować kogoś do pomocy, i bądź ostrożny aby nie złapać palców w łańcuch). Przerzutka powinna z łatwością wjeżdżać na pierwszy bieg.

Czy przy przerzutce wciśniętej do samego pierwszego biegu - co usuwa całe napięcie linki - czy manetka obraca się łatwiej?

Scott Davies
2020-04-13 11:42:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miałem podobne doświadczenia z rowerem mojego syna. Dźwignia zmiany biegów na przedniej przerzutce była tak sztywna, że ​​nie mógł zmienić biegów bez zejścia z roweru i obrócenia manetki dwoma rękami!

Powyższa wskazówka Swifty sprawiła, że ​​przyjrzałem się uważnie poprowadzeniu kabli. Zdałem sobie sprawę, że linka roweru mojego syna została poprowadzona POD metalowym występem, a nie nad nim. To przesunęło moment dźwigni bliżej osi, a tym samym utrudniło poruszanie przerzutką.

Kiedy przekierowałem kabel, aby przejść przez ten metalowy występ, chociaż nie powiedziałbym, że zmiana biegów była ŁATWA per se , było znacznie lepiej, a mój syn był w stanie przesunąć ponownie jego przerzutkę przednią.

jt-08
2019-01-31 23:27:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja sugestia:

Sprawdź, czy zmieniło się prowadzenie linek na przerzutce - ostre zakręty / załamania mogą wpłynąć na zmianę przełożenia.

Spojrzałbym również na stronę 9 tego dokumentu sprzedawcy:

https://si.shimano.com/pdfs/dm/DM-SL0002-03-ENG.pdf

Chociaż może to nie być identyczna dźwignia zmiany biegów, a opisana procedura regulacji odnosi się do przodu, napięcie linki może mieć również wpływ na tył. Pamiętaj, że regulacja naprężenia linki może zmienić indeksowanie (gdzie płynnie zmienia bieg), więc być może będziesz musiał to zmienić.

Możesz też chcieć to poprawić: https://www.amazon.com/Bicycling-Complete-Bicycle-Maintenance-Repair/dp/160529487X

Bardzo przydatna książka, która pozwoliła mi zaoszczędzić setki dolarów na rutynowej konserwacji, i nie musisz biegać do sklepu po każdą drobną rzecz.

Powodzenia - daj nam znać!

user49802
2020-05-29 23:55:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podążaj za linką przerzutki do tyłu roweru, aż dojdziesz do nakrętki, która go trzyma, ściśnij linkę za pomocą szczypiec i lekko odkręć nakrętkę. Puść go trochę i ponownie dokręć nakrętkę, aby przytrzymać linkę.

Wypróbuj dźwignię zmiany biegów na kierownicy, jeśli nadal trudno jest ją zmienić, powtórz proces.Jeśli jest to zbyt łatwe, dokręć linkę dotyk.

Pomogło mi,

Mam nadzieję, że to pomoże!

Eryl
2020-09-04 03:16:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Skontaktowałbym się z Shimano. Używam Shimano od dziesięcioleci i ten problem mnie zaskakuje. Tandetny montaż i niekompetentny, niewykształcony personel serwisowy mogą zniszczyć najlepszy sprzęt.

Moje zwykłe podejście polega na uzyskaniu adresu korespondencyjnego Biura Korporacyjnego i nazwiska dyrektora generalnego. To zawsze skutkowało rezultatem, którego pragnąłem. To powinien być doskonały rower, a nie high-endowy IBOC MONGOOSE z lat 80-tych i wczesnych 90-tych, ale wciąż przewyższający porównywalne cenowo rowery.

Nie widzę, jak to mogłoby pomóc, przepraszam. Część działała poprawnie, rower był serwisowany, następnie część nie działała poprawnie. OP musi zabrać go z kimś, kto serwisował rower i dać mu szansę na naprawę.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...