Pytanie:
Czy 650b jest lepszą platformą niż 26 "lub 29"?
DWGKNZ
2013-01-18 01:16:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Widziałem coraz więcej odniesień do kół mtb 650b (27,5 "). Chociaż nie widzę potrzeby wprowadzania nowego standardu, czy ktoś wie o korzyściach z posiadania koła 27,5" powyżej 26 " czy 29 "?

Rozumiem, że obecnie istnieją ramy i koła 650b, ale nie widziałem jeszcze widelców.

Czy ktoś może też zrobić tag 650b, nie mieć jeszcze przedstawiciela. Dzięki.

Musisz to posprzątać, żeby być bardziej szczegółowym. Obecnie pytasz, czy gruszki są lepsze niż jabłka czy pomarańcze. To pytanie jest tak ogólne, że jedyną bezpośrednią odpowiedzią jest czysta opinia.
Jednym z powodów, dla których producenci tworzą więcej motocykli 650b, czyli 27,5 cala, jest to, że trudniej jest zbudować zestawy z pełnym zawieszeniem przy użyciu większych 29-calowych kół, szczególnie w przypadku zestawów o długim skoku.
możliwy duplikat [29-calowych kół - jaką przewagę zapewniają w porównaniu z mniejszymi kołami?] (http://bicycles.stackexchange.com/questions/2681/29-wheels-what-advantage-do-they-provide-over-smaller -koła)
Pięć odpowiedzi:
Kibbee
2013-01-18 01:37:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz rzucić okiem na to pytanie, które omawia zalety 29 "ponad 26".

650b (lub 27,5 ") wypada gdzieś pośrodku i dlatego charakterystyka osiągów będzie gdzieś pośrodku tych dwóch. Na przykład 650b będzie szybsze niż 26", ale wolniejsze niż 29 "na tej samej tarczy / cog. Również przetaczałby się po przeszkodach łatwiej niż 26-calowy, ale nie tak dobry jak 29-calowy. Poza tym ciężar byłby gdzieś pośrodku.

To zależy od rodzaju jazdy w celu ustalenia, która platforma jest „lepsza”. Zastanów się również, jak łatwo jest znaleźć w Twojej okolicy części do konkretnego koła. Ponieważ 650b dopiero zaczyna zdobywać popularność, znalezienie opon może być trudne chcesz, lub możesz znaleźć nowe dętki w lokalnym sklepie rowerowym. Jestem też prawie pewien, że musisz mieć zupełnie inną ramę dla wszystkich trzech opcji, ponieważ opony nie są tak naprawdę wymienne, a tak duża różnica. prawdopodobnie załóż mniejsze opony na ramę, niż jest to przeznaczone, gdybyś miał hamulce tarczowe, ale może to wyglądać dziwnie i ciężko mam dziwną obsługę.

cmannett85
2013-01-18 14:17:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pinkbike niedawno wydał małą opinię o tym. Podsumowując, uważali, że 29er są lepsze do otwartego, szybkiego XC; podczas gdy 26 "dominowało na zjazdowych, technicznych odcinkach. 650b (27,5") uznano za kiepskie w obu dziedzinach i niezbyt lubiane przez żadnego z 3 testerów.

Ale pamiętaj, że to wszystko opinia i to naprawdę zależy od tego, co robisz z rowerem.

James Bradbury
2013-01-18 16:01:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiem, że oznaczyłeś swoje pytanie jako „rower górski”, ale jest też zainteresowanie 650b do rowerów szosowych.

Jan Heine z Bicycling Quarterly lubi szerokie opony 650b, które zapewniają komfort bez utraty prędkości.

... wybraliśmy 650B, ponieważ zapewnia najlepsze prowadzenie z szerokimi oponami.

Inny powód, dla którego Chcesz 650b na rowerze szosowym, jeśli jesteś mniejszym rowerzystą (powiedzmy 5 stóp 5 cali lub mniej), lub lubisz bardzo niski szlak. W takich sytuacjach nieco mniejsze koła lepiej pasują do mniejszej ramy, gdy koła 700C mogą powodować nakładanie się palców lub niewygodną geometrię. Szczegóły wyjaśniono tutaj.

Wadą jest to, że trudniej znaleźć opony 650b, zwłaszcza do rowerów szosowych.

user9135
2014-02-25 22:25:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zgodziłbym się z tym, co powiedział Kibbee, że 650B jest zasadniczo „gdzieś pośrodku” i naprawdę ZALEŻY od rodzaju jazdy, jaką wykonujesz.

Nie testowałem dokładnie 650, ale bycie „lepszym” jest pojęciem bardzo względnym. 650 jest zasadniczo kompromisem, więc nie jest lepszy od innych platform.

JEDNAK moim zdaniem 650 jest bliżej 26. Zmierzyłem całkowitą średnicę kilku 650B większość opon ma rację w wieku 27 lat (lub nawet nieco poniżej 27). To tylko 0,5 cala różnicy w stosunku do 27,5, ale tak naprawdę 2 cale mniej niż 29-calowe.

Podjąłem decyzję, kiedy pierwszy raz pokazałem 29er. Jeżdżę głównie na XC i po leśnych szlakach. Szlaki mają Strome zjazdy i ciasne zakręty na dole, potem strome podjazdy - w zasadzie dużo serpentyn wzdłuż grzbietu. Dorzuć kilka płaskich szybkich odcinków, a nawet niektóre obszary techniczne, to są moje lokalne szlaki. 29-metrowe podjazdy DUŻO lepsze niż moje 26 Na moich trasach jest ogólnie dużo szybszy niż porównywalne 26. Jedyne, co bym wybił 29er, to naprawdę ciasne, kręte techniczne zakręty, ale szczerze mówiąc, nie jest tak źle, jak sądziłem (lub przynajmniej sobie wyobrażałem Wciąż mam swoje 26-ki, ale w przypadku moich lokalnych szlaków, 29er wygrywa.

Osobiście uważam, że 29er jest lepszy (tj. szybszy, płynniejszy).

Seth Urquhart
2013-01-18 04:57:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zmieniłem z 26 na 29, możesz jechać szybciej i jest bardziej wydajna, im większe jest obracanie koła, tym mniej pracy. Poszedłbym z 29, kocham swoje!

Większe koła nie są z natury szybsze, podobnie jak większy bieg nie jest szybszy. Rozmiar kół, który wybierzesz, powinien być określony przez to, co najlepiej pasuje do Twojej ramy, co z kolei powinno pasować do Ciebie. Jeśli jesteś dużym facetem, 29-calowe mogą być bardziej odpowiednie dla Ciebie / Twojego roweru. Zobacz to: http://www.rodbikes.com/articles/toeoverlap.html
Oprócz @JamesBradbury: Takie rzeczy jak zmiana rozmiaru kół nigdy nie będą miały tylko zalet bez żadnych wad. Dlatego każde wybrane rozwiązanie będzie kompromisem między ulepszeniami a wadami. Może 29 "to dobry wybór dla ciebie, ponieważ zalety nadwagi lub w ogóle nie uważasz, że wady są wadami. Ktoś inny może zobaczy to dokładnie na odwrót. Do polemiki: dlaczego, zgodnie z twoimi argumentami, nie Czy wszyscy zawodnicy BMX jeżdżą na 29-calowych, jeśli jest tak wydajniejszy?
Masz rację, zignoruj ​​to, co powiedziałem. Ha.
@JamesBradbury „Większe koła nie są z natury szybsze, podobnie jak większy bieg nie jest szybszy”. To nie jest do końca prawda terenowa, koło o większej średnicy pozwala toczyć się po trudniejszym terenie bez równie łatwej utraty rozpędu. Jedynym powodem, dla którego nie wystartował w ekstremalnie trudnym terenie (Downhill) jest to, że koła sprawiają, że rowery gorzej trzymają się, dlatego 650b jest sprzedawany ciężko dla rowerzystów Enduro.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...