Pytanie:
Jaki rower BMX kupić zarówno do jazdy miejskiej, jak i do trudnej jazdy?
Richard Rodriguez
2011-08-16 17:31:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest to trochę związane z moim poprzednim tematem dotyczącym roweru Danny'ego MacAskilla, ale niekoniecznie z nim związany.

Chciałbym kupić rower BMX spełniający następujące wymagania :

  • Chcę go używać tylko w mieście
  • Chcę mieć możliwość wykonywania na nim skoków / szorstkiej jazdy
  • Muszę być w stanie skakać co najmniej 3-metrowe skoki bez zbliżania się do uszkodzenia motocykla
  • Moja waga to 74 kg
  • Chciałbym zapłacić około 500 EUR, ale mogę zapłać więcej w razie potrzeby

Czy ktoś mógłby mi wskazać, jak mam szukać potrzebnego mi roweru? Nie mam z tym absolutnie żadnego doświadczenia, więc nawet nie wiem, od czego zacząć.

Edytujesz tytuł, ale cofnij zmianę, jeśli jestem poza bazą.
Ludzie, pamiętajcie, że polecanie konkretnych rowerów, choć przydatne w krótkim okresie, nie jest tak pomocne, jak pokazanie komuś, * jak * znaleźć to, czego szukają. (Innymi słowy, uczenie, jak łowić, zamiast dawać tę rybę.) Zobacz także: [Pytanie i odpowiedź jest trudne, chodźmy na zakupy] (http://blog.stackoverflow.com/2010/11/qa-is-hard- chodźmy na zakupy /) na blogu Stack Exchange, aby uzyskać więcej informacji. ** Idealnie, w przypadku takich pytań, możemy zrobić jedno i drugie: polecić rower i wyjaśnić * dlaczego * ten rower jest odpowiedni. **
Trzy odpowiedzi:
ʍǝɥʇɐɯ
2011-08-16 20:07:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rzadko można spotkać ludzi jeżdżących na „zwykłych” rowerach BMX - rowery są tak indywidualne, jak jeźdźcy. Zazwyczaj `` mumia '' kupuje `` zapasowy '' BMX, który z czasem staje się bardziej ewoluujący, np. rama z dłuższą górną rurą i fantazyjnymi, robionymi na zamówienie częściami.

W Wielkiej Brytanii rowery marki Mongoose są prawdopodobnie najlepiej zaopatrzone, a nawet wtedy rzadko można znaleźć sklep rowerowy z więcej niż kilkoma modele, które zostały wybrane ze względu na ceny, a nie zalety rowerów. Niezmiennie dostajesz opony do jazdy, którą opisujesz, z miękkiej gumy zamiast grubych opon z twardszej mieszanki na tor szutrowy.

Pochodząc z kolarstwa, możesz mieć trudności z jazdą na rowerze, który właśnie jeden dość słaby tylny hamulec typu U lub boczny (lub w ogóle brak hamulców). Dlatego warto rzucić okiem na prawie popularne modele, które są wyposażone w oba hamulce. Są one wyposażone w „wirnik” w sterach, dzięki czemu kierownice można obrócić o 360. Te rowery są zwykle wyposażone w „kołki do pniaków” i zazwyczaj ważą kilka ton metrycznych. Możesz oczywiście zdjąć „kołki do pniaków”, a także zdjąć hamulec / tarczę, aby zmniejszyć wagę.

Tylko rowery BMX z domów towarowych są wyposażone w koła, które są mniej niż wytrzymałe. Większość BMX ma 36 szprychowe koła, a to jest dużo szprych na 20-calowym kole.

Należy zwrócić uwagę na rozmiar tarczy. Większość dzisiejszych rowerów BMX ma śmiesznie małą tarczę. Zębatka jest również absurdalnie mały, więc przełożenie jest takie samo jak normalne. Oszczędność wagi i większy prześwit dzięki małej / małej przekładni. Trzymaj się z dala od starszych modeli z dużą tarczą.

Jeśli chodzi o to, gdzie teraz jesteś , możesz wybrać tradycyjną trasę zdobywania dostępnego roweru, takiego jak model Mongoose freestyle, aby z czasem go odpicować, dopasowując go do swojego stylu jazdy. Alternatywnie możesz kupić piękną ramę / rower, na przykład rower firmy „We The People 'a nawet jeśli nie będziesz na nim jeździć zbyt często, będziesz mieć piękny rower do obejrzenia.

Jak w przypadku wszystkich rzeczy związanych z kolarstwem, jest to kierowca, a nie rower. Niektóre z tych rowerów, które są rzucane przez ekspertów w sposób sprzeczny z grawitacją, są niewiarygodnie ciężkie, prawdopodobnie cięższe niż typowy MTB lub w pełni wyposażona hybryda. Miej to na uwadze, gdy wybierasz się do LBS, w którym znajdują się BMX lub kupujesz coś online.

Dzięki, oczywiście wiesz dużo o problemie, ale Twoja odpowiedź jest zbyt „głęboka”, abym zdecydował, co powinienem kupić. Czy mógłbyś polecić markę, która jest znana z produkcji wysokiej jakości rowerów BMX? Dzięki :)
Koło IMHO 20 "jest za małe, koło 26" zbyt nieporęczne. Zobacz, co możesz uzyskać lokalnie w rozmiarze 24 cali, to powinno być dla Ciebie wystarczająco zwinne. Opony itp. Powinny pasować, zawsze możesz zaktualizować później, np. Dodać przedni hamulec, jeśli naprawdę go potrzebujesz. Niektóre główne marki robią 24 ”, np Specjalistyczny model P24. Nie sądzę, żebyś musiał się zbytnio przejmować marką, ponieważ 24-calowy rower trialowy i tak jest zestawem specjalistycznym.
@RIMMER - Pamiętaj, że polecanie konkretnych rowerów, choć przydatne w krótkim okresie, nie jest tak pomocne, jak pokazanie komuś, jak * znaleźć to, czego szuka. (Innymi słowy, uczenie, jak łowić, zamiast dawać tę rybę.) Zobacz także: [Pytanie i odpowiedź jest trudne, chodźmy na zakupy] (http://blog.stackoverflow.com/2010/11/qa-is-hard- chodźmy na zakupy /) na blogu Stack Exchange, aby uzyskać więcej informacji. W przypadku takich pytań najlepiej byłoby zrobić jedno i drugie.
Martynnw
2011-08-19 23:15:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że Danny Mac jeździ na trialu, a nie na BMX, więc tak naprawdę szukasz roweru do trialu (chociaż jego jazda to coś w rodzaju crossovera między nimi). Prawie każdy rower do trialu, który możesz kupić, wytrzyma duże skoki i upadki, jeśli masz dobrą technikę . Chociaż są zbudowane, silne złe lądowania i inne nadużycia nadal będą zbierać swoje żniwo. Dla początkującego jest wiele do nauczenia się, a upadki z 3 metrów są dość zaawansowane. Szczerze mówiąc, nigdy nie będziesz tak dobry jak Danny, ponieważ jest jakimś szalonym geniuszem

Jeśli wybierzesz w Google rower do trialu, znajdziesz wiele opcji, w dużym zakresie ceny. Danny używa niestandardowej ramy firmy Inspired Bicyles, ale każdy z oferowanych przez niego rowerów będzie odpowiedni. Rowery Tarty to renomowany sprzedawca, który dostarcza produkty na cały świat.

Największą decyzją, jaką musisz podjąć, jest wybór rozmiaru kół - masz do wyboru 20, 24 lub 26 cal. Danny Macaskill jeździ na 24-calowych kołach, ale każde z nich ma zalety i wady. Jest dobry film na ten temat tutaj *. Podsumowując, 20 cali są łatwiejsze dla początkujących, lżejsze i często tańsze. 26-calowe koła są dobre, jeśli masz tło MTB, które jest standardowym rozmiarem koła. 24-calowe koła są nowszą koncepcją i nadają się do mieszanki stylów trialowych i BMX.

* Mają też wiele innych przewodników wideo

Nick Dawson
2011-08-18 16:24:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miałem kiedyś Specialized P2 (wówczas 500 USD). Proponuję również przyjrzeć się marce Kona. Świetny rower za wielką cenę ... Wartość. Nie jestem pewien, czy są one dostępne w Wielkiej Brytanii. Oto lista rowerów Dirt Jump do rozważenia.

http://www.mtbr.com/cat/bikes/dj-mtnx/pls_1575crx.aspx



To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...