Pytanie:
Jak zamontować hak do przerzutki na tej ramie?
o115208
2017-11-06 16:31:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kupiłem starszego Pegaza, model nieznany. Sądząc po rozkładających się naklejkach, może to być coś w rodzaju Atlasa. Rower jest w złym, zaniedbanym stanie, ale spróbuję wyjechać na drogę, aby zobaczyć, jak jeździ, a potem zdecydować, czy go porzucę, czy popracuję nad nim. Pochodzi z przerzutką tylną Suntour AR II. Rama ma proste haki, a rower został wyposażony w rodzaj typowego wieszaka na deraillur. Problem w tym, że kiedy puszczę szybkozamykacz to wraz z kołem luzuje się wieszak z przerzutką. Poniżej kilka zdjęć. Jak widać przerzutka nie ma wyraźnego sposobu mocowania do ramy. Ramka nie posiada żadnego otworu, który pokrywa się z małym w wieszaku. Wieszak ma z tyłu małą krawędź, która wyrównuje go z hakiem, jak widać na zdjęciu. Rozważane przeze mnie opcje to:

    1. Wywiercić otwór w ramie, a następnie wyciąć gwint pod śrubę. Który gwint powinienem przyciąć w takim przypadku, aby był „uniwersalny” lub zgodny ze śrubami, które są używane do tego celu?
    2. Przełożyć śrubę przez mały otwór w wieszaku i przez hak. Użyj dużej podkładki i nakrętki z tyłu, aby przymocować wieszak na stałe do haka. Następnie jak zwykle naprawiłbym oś koła za pomocą szybkiego zwolnienia. Wadą jest to, że oś będzie przesunięta do przodu w haku o około 14 mm.
    3. Spróbuj znaleźć odpowiedni wieszak. Na razie nie ma szczęścia. Dzięki Google znalazłem zdjęcie wieszaka, który może zadziałać.

Jaka byłaby moja najlepsza lub najprostsza opcja zamontowania tego wieszaka? Dropout Derailleur hanger Derailleur + hanger Some hanger from interwebs

Odpowiedź poniżej jest prawidłowa, dodam tylko, że koło nie powinno jechać aż do końca haka, ale tylko do punktu, w którym wieszak je puszcza.
Jeden odpowiedź:
Criggie
2017-11-06 16:38:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Również poprawnie odpowiedziałeś na swoje pytanie.

Te standardowe wieszaki są dokładnie tym, czego chcesz. Złoty element trzymany krótką śrubą powinien wsunąć się w hak i oprzeć się o zakrzywiony koniec, a oś koła zaciska się na wieszaku.

Następnie tylna przerzutka wkręci się w duży 10-milimetrowy otwór wieszak.

Nie jest skomplikowany, ale może mieć problemy z tolerancjami. Dobra robota, wszystko, co mogę zrobić, to potwierdzić, że jesteś na dobrej drodze.



To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...