Pytanie:
Gates Carbon Drive vs łańcuch jednobiegowy, długa żywotność i konserwacja
James Martin
2018-03-22 15:45:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Szukam nowego roweru, który będzie wymagał jak najmniejszej konserwacji.

Rower będzie miał piastę z wewnętrznymi przełożeniami i mam do wyboru napęd łańcuchowy lub pasowy.

Patrzyłem na napęd Gates Carbon Drive i badałem koszty konserwacji:

Pasek CDX jest około 8 razy droższy niż łańcuch, w którym mieszkam. Również tarcza i tylna zębatka są okrągłe 4 razy droższe.

Jaka jest żywotność paska Gates w porównaniu z łańcuchem Single Speed? Wyszukałem online, ale opinie ludzi są sprzeczne. Niektórzy twierdzą, że w podobnych warunkach pas będzie miał podobną żywotność, podczas gdy inni twierdzą, że będzie używany nawet 10 razy. Jaka jest rzeczywista żywotność pasa w porównaniu z dobrze utrzymanym pojedynczym łańcuchem prędkości w podobnych warunkach?

Rozumiem, że napęd pasowy nie jest bezobsługowy, ale znacznie krótszy niż łańcuch. Jeśli pasek może wytrzymać 4 razy dłużej niż łańcuch, uznałbym to za warte inwestycji.


Czy jest też oczekiwany różnica żywotności między łańcuchami 11-biegowymi i jednobiegowymi? W porównaniu do mojego obecnego roweru.

Witaj na stronie, James! Możesz sprawdzić naszą krótką witrynę [prezentacja], aby uzyskać informacje o tym, jak to działa, ale jak na razie wszystko wygląda dobrze.
Zwróć uwagę, że różne łańcuchy mają różną żywotność w podobnych warunkach. Niektórzy twierdzą, że sieć marki „C” żyła około trzy-cztery razy dłużej niż sieć sprzedawcy „K”.
Nawet jeśli system pasów wytrzymuje 4x dłużej, ale kosztuje 8x tyle, jest nadal droższy niż łańcuchy.
Jeśli zdecydujesz się na napęd pasowy, udokumentuj przebieg i tak dalej, a następnie wróć do tego pytania z dodatkowymi wynikami. Są przyszli poszukiwacze (tacy jak ty), którzy skorzystaliby na dokładnych liczbach w świecie rzeczywistym.
Trzy odpowiedzi:
Argenti Apparatus
2018-03-22 17:34:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na pojedynczej prędkości a 11 prędkości. Łańcuch SS powinien wytrzymać znacznie dłużej niż łańcuch przerzutki. Łańcuchy SS będą miały szersze płyty boczne, a tym samym większe powierzchnie nośne. Duża różnica polega na tym, że łańcuchy SS są prowadzone z wyrównanym pierścieniem i zębatką. Łańcuchy przerzutki spędzają większość czasu na jeździe z przesuniętym pierścieniem i zębatką, więc łańcuch musi znosić siły boczne.

Czy mogę uzyskać komentarz do głosów przeciw? Czy się nie zgadzasz?
Być może przeciwnik nie zauważył, że pytanie to wyraźnie dotyczy porównania przerzutki z łańcuchami jednobiegowymi.
Nigdy nie słyszałem o łańcuchu z łożyskami, większość używa tulei, które zużywają się i zmieniają efektywny skok łańcucha (tj. Rozciągają się). Również szerokość płyty bocznej różni się od szerokości łańcucha. Szerszy łańcuch będzie miał szersze _paski_, które powinny zużywać się wolniej. To powiedziawszy, nie jest to gwarancja, ponieważ zależy to również od materiałów. Anegdotycznie, w łańcuchach o większej prędkości używa się materiałów, które zużywają się lepiej, więc nie ma znaczących różnic między szerokościami łańcuchów, a raczej jakość łańcucha, która wydaje się przewidywać długowieczność.
Powiedziałem * powierzchnia łożyska *, a nie łożysko kulkowe. Tuleje to rodzaj łożysk.
Być może sformułowanie mogłoby zostać zmienione z „większych powierzchni łożysk” na większe powierzchnie ścieralne w rolkach / tulejach lub tym podobne, które w związku z tym mogą być bardziej odporne na zużycie. Chociaż zgadzam się, że nie wszystkie łożyska mają kulki, powyższy komentarz pokazuje, jak czytelnicy mogą źle zinterpretować to, co jest napisane.
Gerald D
2019-02-26 07:25:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prowadziłem pas CDX firmy Gates na AWOL z wewnętrzną piastą Shimano 11 spd przez ponad 10000 mil, z czego większość na mokrych lub zakurzonych szlakach. Przednia zębatka jest aluminiowa i wykazuje znaczne zużycie, ale tylna zębatka i pasek ze stali nierdzewnej wykazują bardzo niewielkie zużycie.

Przygotowuję się do wymiany piasty (zły szósty bieg), więc wymienię również przednią zębatkę i pasek. Kto wie, pas może przejść kolejne 10 km, ale pozwolę komuś innemu wykonać ten test. Łatwość konserwacji sprzedała mnie na pasku.

Nikt nie pytał, ale co z napięciem? Nie naciągaj paska zbyt ciasno, spowoduje to zużycie łożysk BB (zrobiłem ten test). Za ciasno będzie piszczeć, a za luźno będzie się ślizgać. Po prostu ledwo ciasne, to właśnie opisałbym.

Witamy w Stack Exchange. Kilka rzeczy, które lubię w Twojej odpowiedzi, to sposób, w jaki przekazałeś swoje doświadczenie z systemem napędu pasowego, który był bardzo specyficzny dla pytania, oraz zawierał sugestię dotyczącą konserwacji - rodzaj „poufnej wskazówki”. Jako sugestia poprawy (i ostrzeżenia), odpowiedzi, które zawierają linki do odnośników, które potwierdzają te odpowiedzi, wydają się generować więcej głosów pozytywnych i słusznie. Nawet gdybyś mógł zaoferować wartość momentu obrotowego w swoim „ledwo ledwie napiętym” doświadczeniu praktycznym, znacznie poprawiłoby to odpowiedź.
Co to jest AWOL w tym kontekście? Marka czy coś innego?
MikeG.
2020-04-23 05:22:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam konfigurację CDX i IGH z nieco ponad 4000 km, to na rowerze górskim, z którym dojeżdżam i jeżdżę po naprawdę błotnistych szlakach.

Uwielbiam aspekt braku konserwacji, spłukiwałem go tylko pół tuzina razy, kiedy hałasuje. Myślę, że sól drogowa, piasek i błoto są naprawdę trudne dla obu trybików. widzę największe zużycie z tyłu.

Jeśli chodzi o naprężenie, kładę 10 funtów na pas, w połowie rozpiętości, a następnie umieszczam prostą krawędź, od zębatki do zębatki, mierząc pomiędzy odchylonym pasem, do prostego Brzeg. Gates mówi, że 10-12 mm, uważam, że 15-18 mm powoduje mniejszy hałas w układzie napędowym i nie przeskakuje. Używam również odciążenia paska, umieszczonego blisko paska, ale nie dotykającego paska, zgodnie z Rohloffem.

Przy 10-12 mm mogłem poczuć dodatkowy opór. Nie zauważalne przy 15-18mm Moim zdaniem brudny pasek wydaje się kręcić dużo lepiej niż zabłocony łańcuch, liczę na 6000 km przed wymianą kół zębatych i paska jednocześnie jako komplet. Nie sądzę, żeby coś zyskało na zmianie tylko jednego elementu, noszą go jako zestaw.

W zeszłym roku pokonałem 8000 km z 8 łańcuchami, 2 zębatkami i 1 zębatką, moje warunki jazdy są naprawdę mocne dla łańcuchów i codziennie czyściłbym / smarował. Z tą matematyką 1 pas równa się 6-8 biegowym łańcuchom KMC, te dobre. Biorąc wszystko pod uwagę, wezmę napęd pasowy, dzięki. Konserwacja łańcucha zimą i po każdej błotnistej jeździe po singletracku jest do dupy. po prostu chwyć mój rower i ruszaj w drogę, dla mnie jest idealny.

Cena nie ma większego znaczenia, biorąc pod uwagę pozytywne aspekty.

Wow, i pomyślałem, że szybko noszę łańcuchy…: D
Nie rozumiem, dlaczego trzeba jednocześnie wymieniać zębatki i pasek. Czy znajdujesz zużycie na trybikach? Na moim rowerze wygląda na to, że koła zębate są nienaruszone i powiedziano mi, że prawdopodobnie nigdy nie będę ich wymieniać, ponieważ pasek jest bardziej miękki. Różni się to od łańcuchów, w których jest metal na metalu, więc są one jednakowo zużyte.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...