Pytanie:
Uszkodzona felga czy tylko zawór dętki?
zigdon
2010-12-07 00:45:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miałem dziś mieszkanie w drodze do pracy. Ziemia nie była tak naprawdę roztrzaskana, to było około 5 mil, tylko krótki spacer do biura, gdzie mogłem to wygodnie naprawić.

Ale idąc na rowerze, zauważyłem dziwne zachowanie. Płasko było na przednim kole i zauważyłem, że raz na obrót kierownica skręca lekko w lewo. Bardzo konsekwentnie, tak jak zawór dostałby się do dolnej części koła.

Co by to spowodowało? Czy to po prostu zawór jest nieco grubszy niż (teraz opróżniona) dętka, czy też w jakiś sposób uszkodziłem felgę w krótkim czasie między przebiciem a zatrzymaniem roweru?

Płaskie opony często odstają w niewygodny sposób, zwłaszcza jeśli wcześniej zdjąłeś oponę i lekko zgiąłeś wewnętrzny drut (nieuniknione i nieszkodliwe). Mógł to być po prostu bok opony uderzający w hamulec. Może się również zdarzyć, że dętka ma niewielkie wybrzuszenie w miejscu, w którym znajduje się zawór, co może spowodować, że opona „zagnie się” na niej i przeciągnie koło w lewo.
Trzy odpowiedzi:
Chris Betterton
2010-12-07 00:55:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możliwe, że uszkodziłeś felgę, ale powinno to być bardzo łatwe do sprawdzenia. Odwróć rower, zakręć kołem i popatrz na niego w obie strony, w górę iw dół. Jeśli włożyłeś płaskie miejsce na felgę, powinno to być bardzo zauważalne.

Bardziej prawdopodobne jest, że jest to po prostu sposób, w jaki (płaska) opona siedzi na feldze, na co może mieć wpływ zawór. Jeśli masz wąską oponę i blokadę na zaworze, może to powodować przytrzymywanie opony na obręczy tylko w tym miejscu, powodując chybotanie, gdy ta część kół uderza w ziemię.

jitensha
2010-12-07 04:01:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przebita opona rzadko uszkadza felgę, chyba że uderzysz w dość dużą dziurę, która spowodowała uszczypnięcie. Jednak może być konieczne sprawdzenie koła, co może być powodem, dla którego zauważysz, że koło nie jest wyrównane. W przeciwnym razie prawdopodobnie to opona powoduje drżenie koła.

Aby stwierdzić, czy felga jest zdjęta,

Jesse COnner
2010-12-08 01:25:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oznacza to, że mogłeś umieścić płaskie miejsce na obręczy. Inna sprawa, to mogło być centrum. Piasta ma wewnątrz uszczelnione lub nieuszczelnione pierścienie, w zależności od jakości Twojego roweru. Aby sprawdzić, czy berringi nie są uszkodzone, wystarczy odkręcić nakrętki osi, aby zdjąć koło. Następnie należy całkowicie zdjąć nakrętkę zabezpieczającą. Następnie odkręcasz śrubę piasty tylko na tyle, aby zobaczyć berrings. Jeśli w środku znajduje się rozdrobniony metal, potrzebujesz nowych berringów lub nowej piasty. W zależności od firmy roweru mogą na to udzielić gwarancji. Musisz się z nimi skontaktować, żeby się dowiedzieć. Nie odkręcaj do końca śruby piasty. Spowoduje to złamanie gwarancji.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...