Pytanie:
Pomóż zidentyfikować tę ramę roweru
Bryce Covington
2020-04-11 21:12:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niedawno kupiłem ten rower od osoby, która nie jeździ na rowerze i nic o nim nie wiedziała. Obejrzałem tysiące zdjęć i setki stron internetowych i nie mogę znaleźć tej ramki. Oznacza to, że jest albo rzadki, albo śmieciowy. Nigdzie nie ma żadnych oznaczeń. Brak numeru seryjnego. Na hakach jest wytłoczone / wycięte „1” i „B”. Nie wiem, czy to jakieś logo. Całkiem pewna, że ​​rama jest aluminiowa. Rower jest bardzo lekki. Większość komponentów to Gran Compe (korba, siodełko, sztyca, hamulce itp.) Każda pomoc byłaby mile widziana. Nienawidzę, kiedy nie mogę rozwiązać tajemnicy. Dziwna konstrukcja bez rury podsiodłowej. Trzy spawane równolegle rury tworzą ramę.

enter image description here enter image description here enter image description here enter image description here

To bardzo wyjątkowy motocykl. Wygląda jak niestandardowa konstrukcja z niewielkiej skali, w tym bardzo wysoki zacisk sterowy na mostku - modny rodzaj kontaktu z konstruktorami. V cool, łatwo byłoby być pewnym, kiedy się dowiesz, ale trudno jest wyśledzić twórcę. Wydaje się zaskakujące, że ta osoba nic o tym nie wiedziała, im bardziej to widzę, tym bardziej byłabym zdziwiona, gdyby nie została skradziona.
Ciekawe też tylne haki, jeśli można to tak nazwać. To połączenie szybkiego zwalniania i zamkniętej szczeliny.
Podejrzewam, że to nie jest „prawdziwy” rower, ale został złożony jako rodzaj żartu. Jest bardzo mała szansa, że ​​rama wytrzyma jakąkolwiek prawdziwą jazdę, ponieważ nie ma sztywności w ramie. W najlepszym przypadku może działać jako rower torowy (lub może rower klauna).
Projekt ostatniego roku dla studenta projektowania / inżynierii? . Spoiny przerywane są trochę brzydkie. Bardzo ładny design.
„B” wygląda jak stylizowany grzyb, a może „J”. To tak, jakby ktoś powiedział: „Czy mogę zrobić ramę roweru z dwiema ciągłymi rurami od suportu z powrotem do suportu”. - jedna ciągła rura z każdej strony z rurą wlewu na dolnej i górnej rurze.
Całkiem pewne, że porzucenia zostały usunięte z innej klatki, a nie „nowe”.
Masz ochotę na wyścigowe koła Fulcrum ze szprychami z ostrzami, w połączeniu z super krótkim mostkiem i krótką płaską kierownicą oraz skórzanym siodełkiem? To połączenie projektu artystycznego i wycieczkowca do kawiarni. Chciałbym spróbować na nim jeździć, wiedząc, że będzie to jak jazda na mokrym makaronie na pedałach. Choć wygląda efektownie, nigdy nie będzie świetnym rowerem do jazdy. Spodziewaj się, że powiesisz go na ścianie i podziwiasz, zamiast dużo jeździć. Przełożyłbym koła do użytecznego roweru. Ta rama nie będzie aluminiowa, nie ma takich zakrętów.
Cztery odpowiedzi:
Bryce Covington
2020-04-24 06:02:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ponieważ wszyscy byliście tak pomocni, pomyślałem, że chcielibyście usłyszeć odpowiedź na tę zagadkę.

Rower rzeczywiście został skradziony. Udało mi się znaleźć prawowitego właściciela.

Rama została wykonana na zamówienie ze stali nierdzewnej w Kapsztadzie w Południowej Afryce przez firmę BouwerWorks. (Więc „B” coś znaczyło). Ten konstruktor najwyraźniej przestał tworzyć ramki lub zatrzymał wszelkiego rodzaju marketing. Jego strona internetowa nie działa. Ale znalazłem jego tablicę Pinterest (spójrz na zdjęcie profilowe), a także artykuł na stronie poświęconej projektowaniu z informacjami.

Przede wszystkim cieszę się, że właściciel odzyskuje swój rower. Jeszcze raz dziękujemy.

https://www.designindaba.com/articles/creative-work/building-unique-bicycles-his-spare-time?fbclid=IwAR2xckegUtatQZrxhAEeD_VWCiPDWp-NWsHv1UDGnRpeK5hQB41Kts

Dodać trochę więcej informacji. Więc najpierw znalazłem właściciela i tak dostałem rewelację na ramie. Mam znajomego, który prowadzi lokalną organizację charytatywną. Village Wrench - w weekendy chodzą do dzielnic i wykonują bezpłatną naprawę rowerów dla tych, którzy mogą nie mieć innych opcji - prowadzą program mentorski, aby nauczyć ludzi (głównie dzieci / nastolatki), jak pracować na rowerach, uczyć się przywództwa, umiejętności zawodowych, zarabiać na własnym rowerze itp. - wysłałem mu wiadomość ze zdjęciami. Zaproponował kilka innych osób. Jeden z nich znał właściciela (który przeniósł się tutaj po spędzeniu czasu w Kapsztadzie) i wiedział, że rower został skradziony. Po nawiązaniu połączenia opowiedział mi historię motocykla i sposób jego wykonania. Dzięki tym informacjom udało mi się znaleźć informacje dotyczące BouwerWorks w Internecie. Rower jest wart tylko tego, co ktoś za niego zapłaci. Ale Bouwer regularnie sprzedawał swoje oprawki za 3000 USD i więcej. Więc ten właściciel był szczęśliwy, mogąc zwrócić mi 175 dolarów, które wydałem. Ta niska cena jest głównym powodem, dla którego podejrzewałem, że został skradziony. Podałem imię osoby, która ukradła rower. Miesiąc temu złożono raport policyjny. Ale nie sądzę, żeby właściciel w tym momencie zawracał sobie głowę podnoszeniem zarzutów.

Lubimy słuchać odpowiedzi na tajemnice! To niesamowite, że udało Ci się znaleźć właściciela roweru, jestem pod wrażeniem. Przepraszam, że prawdopodobnie nie masz kieszeni, jeśli kupiłeś rower od kogoś, ale oddajesz go prawowitemu właścicielowi, ale myślę, że nie można niestety na to poradzić.
Czy jest jeszcze coś, czym mógłbyś się podzielić a) w jaki sposób dowiedziałeś się, jaki to był rower oraz b) jak znalazłeś właściciela? Mogłyby być interesującymi wskazówkami dla każdego, kto spróbuje tego samego. Wyobrażam sobie, że mały kreator niestandardowych sprawił, że niektóre aspekty były trudniejsze, a niektóre łatwiejsze? Jeśli chcesz, możesz [edytować] informacje w odpowiedzi
Dobra robota! Dziękuję również za opublikowanie informacji. Któregoś dnia ktoś inny może natknąć się na BouwerWorks.
Świetna robota! Jedynym smutnym punktem jest to, że złoczyńcy uszło to na sucho.
Powiązane pytanie - czy próbowałeś jeździć na tym rowerze? Jeśli tak, jak sobie radził bez rury podsiodłowej?
Daniel R Hicks
2020-04-12 21:39:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest to prawie na pewno rama wykonana na zamówienie, którą należy traktować bardziej jako dzieło artystyczne niż praktyczne urządzenie. Układ ramy oznacza, że ​​będzie ona znacznie się wyginać podczas jazdy (lub nawet wtedy, gdy na niej usiądziesz) i prawdopodobnie flex będzie wystarczający, aby doprowadzić do dość wczesnego uszkodzenia klatki.

Po pierwsze co musisz zrobić, to wziąć magnes i sprawdzić, czy przyczepia się do metalu. Jeśli tak, rama jest stalowa (prawdopodobnie chromowana) i to dobrze.

Jeśli magnes się nie przykleja, najprawdopodobniej jest to aluminium, a aluminium ma bardzo słabą „trwałość zmęczeniową”, co oznacza, że rama zepsuje się bardzo szybko.

(Istnieje niejasna możliwość, że metal jest tytanem, jeśli magnes się nie przyklei. Nigdy nie pracowałem z tytanem, ale prawdopodobnie można go odróżnić od aluminium używając zwykłego scyzoryka, aby spróbować wyciąć niewielki kawałek na odsłoniętej krawędzi - aluminium pozwoli ci to łatwo zrobić, ale tytan jest znacznie twardszy. Jeśli jest to tytan, sam metal może być wart kilkaset dolarów, i rama może wytrzymać więcej użytkowania niż aluminium lub nawet stal.)

Sugerowałbym ograniczenie korzystania z roweru. Nikt ważący więcej niż 200 funtów nie powinien na nim jeździć, a jazda powinna być ograniczona do stosunkowo gładkich powierzchni. Konstrukcja ramy ma co najmniej wystarczającą nadmiarowość, aby nie uległa katastrofalnej awarii, ale regularnie sprawdzaj, czy nie ma pęknięć, szczególnie wzdłuż zakrętów i połączeń.

I potraktuj to jako dzieło sztuki . (Możesz nawet rozważyć sprawdzenie, czy jest nim zainteresowana pobliska galeria sztuki lub jakieś inne muzeum).

Nie zapomnij o stali nierdzewnej, która nie jest magnetyczna. Spawy na tej ramie nie sugerują aluminium. Nie martwiłbym się też o siłę. Ta rurka wygląda dość solidnie.
Chromowanie utrudnia rozróżnienie metalu. Mogę zabrać dremmel na dno roweru, żeby zobaczyć, czy dostanę iskier. Przypuszczam, że zamiast aluminium mógłby być nierdzewny. Sprawdziłem i żadna rama nie przyciąga magnesu.
@Andrew - Tak, może być nierdzewny. IIRC, magnes nie "przykleja się" do stali nierdzewnej, ale wykazuje pewne przyciąganie do niego (zależnie do pewnego stopnia od precyzyjnej "mieszanki" ze stali nierdzewnej).
Dostałem silniejszy magnes z mojego garażu i mogę potwierdzić, że rama pociąga za magnes - bardziej w miejscach ze ściegami spawalniczymi. Mniej w innych miejscach. Więc rower jest nierdzewny. Widelce są aluminiowe. Więc przynajmniej ta zagadka została rozwiązana.
Jeśli jest nierdzewny, to najlepszy scenariusz. Rama jest podatna na zmęczenie w stosunkowo młodym wieku, ale powinna być całkiem dobra, o ile unikasz wyboistych dróg lub ciężkich rowerzystów.
Andrew
2020-04-13 01:21:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chociaż to nie pasuje, koncepcja ramy przypomina rower „Viks” wyprodukowany przez Velonia Bikes w Estonii: enter image description here

Oczywiście przód i dolna rura Wasze są bardziej tradycyjne, podobnie jak wsporniki siedzeń, ale możliwe, że ta firma w przeszłości tworzyła bardziej tradycyjne kształty lub że inni byli pionierami konstrukcji równoległych rur w przeszłości. Chciałem tylko zwrócić na to uwagę, aby wskazać, że koncepcja projektowa istnieje, więc niekoniecznie jest to jednorazowa kompilacja projektu.

W przeciwieństwie do innych komentatorów nie przejmuję się zbytnio wytrzymałością ramy. Jest prawdopodobne, że obszar suportu będzie się wyginał pod obciążeniem bardziej niż tradycyjna rama z podwójnym trójkątem, ale jeśli jest wykonana ze stali, nie doprowadzi to do awarii. Potrójne rury na dolnej i górnej rurze również potencjalnie zapewniają znacznie większą wytrzymałość niż pojedyncza cienka rurka w standardowej ramie.

Tak, to jeden z rowerów, które znalazłem, szukając informacji. Całkiem fajne. Mam rower szosowy (i mam 175 #), więc jeśli na nim jeżdżę, będą to zwykłe, utwardzone ścieżki itp. Powinienem dość dobrze utrzymać mój ciężar. Pytam lokalnie, czy rower nie został skradziony. Na razie brak informacji.
To nie suport jest podatny na zginanie, to cała rama, ponieważ jest to w zasadzie prostokąt, a nie dwa trójkąty. Wygląda na to, że rama na twoim zdjęciu ma rury o średnicy dwukrotnie większej niż średnica ramy OP. To średnica rury ma największe znaczenie dla sztywności ramy.
@DanielRHicks Zgadzam się, że cała rama będzie się wyginać w płaszczyźnie pionowej ze względu na wagę rowerzysty, ale nie sądzę, żeby było to dużym problemem. Łańcuchy i podpórki siodełka na zwykłych ramach również się wyginają. Jeśli już, to ładne zawieszenie, podobnie jak rowery typu softtail, które mają ściśliwe widełki podsiodłowe, które pozwalają sztywnym tylnym tylnym rurom wyginać się. Elastyczność suportu jest znacznie bardziej irytująca podczas ostrej jazdy.
Zagrożeniem jest zmęczenie metalu na rogach. Szczególnie w przypadku aluminium.
David D
2020-04-26 19:03:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak mówi Bryce Covington w swoim niesamowitym rozwiązaniu problemu tajemniczego roweru, witryna Bouwer Works nie działa.

Jednak Wayback Machine zdołał nam go uchwycić. zobaczyć.
Wygląda na to, że wykonano więcej niż jedną klatkę, taką jak ta, którą znalazł Bryce. Rower przedstawiony na stronie internetowej Bouwer Works ma bardzo różne komponenty, a główka ramy wygląda na krótszą.

Z strony internetowej Bouwer Works, na zdjęciu Wayback Machine 29 października 2017:

Deluxe Coffee Bike

enter image description here

Deluxe Coffee Bike to projekt wykonany na zamówienie dla Deluxe Coffee Works. To prawdziwy, ręcznie robiony rower dla facetów z Deluxe, którzy nie przestrzegają wielu zasad, jeśli chodzi o kawę i życie. W rzeczywistości nie ma wielu zasad, których oni przestrzegają.

Rower jednobiegowy z hamulcem tarczowym i przydymionym chromowanym wykończeniem. 29-calowe koła do rowerów górskich zostały wyposażone w odporne na ciernie i szkło opony metra oraz szlamowe dętki, aby maszyna nigdy się nie zatrzymywała.

Karbonowa korba s-ram do zwiększania prędkości.

Kierownica została wygięta na zamówienie z jednego kawałka rurki. Lewa i prawa strona są połączone potrójnym systemem zacisków, tworząc kierownicę i widelec.

Ta wyjątkowa kierownica jest wykończona ręcznie robionymi skórzanymi uchwytami pasującymi do siodełka i odwróconych dźwigni hamulca.

Siodło Fizzik zostało ponownie tapicerowane i ręcznie zszyte do perfekcji.

Ze strony „Creed” w witrynie internetowej:

Uwalniam się z wiru komercjalizacji, który wpłynął na ducha kolarstwa. Bezduszna pęd i podążanie za „jak lekko”, „jak sztywno”, „jak drogo” pozostawiły przysłowiowego stolarza bez drewna, a garbarza skóry bez skóry. Pamiętaj, dlaczego dojeżdżasz do miasta, jeździsz na rowerze i co lubisz. Niewiele doświadczeń jest tak czystych, jak jazda na rowerze. Rowery Bouwer Works starają się nadać właścicielowi ponadczasową formę i styl, prostotę i wyrażanie siebie. Aha, i niewielu jest przestrzeganych zasad, abyśmy mogli marzyć, czuć i tworzyć ze zwykłych arcydzieł.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...